Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vem, sem bil primoran v zadnjem mesecu dvakrat stat v taki vrsti - na novo ali pa prepis pač ne gre drugače kot "na šalterju".
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Na naši AMZS enoti sta dve zaposleni za šalterjem. Ena dela dopoldan do 14, popoldanska pa pride ob 11. Tako da je od 11 do 14 dvojna delovna moč, obenem pa takrat skoraj nobene stranke.
Jaz sem zadnja leta probal priti v tem terminu in bom tudi za bodoče tehnične.
Takrat je možnost, da se opisanim nevšečnostim izognem, največja... :p
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Samo za info. Za tiste iz Ljubljane oz. če imate zjutraj opravke v Ljubljani. Na LPPju stane podaljšanje prometnega dovoljenje 4,55€ če se oglasite pred 8. uro zjutraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Jaz sem vceraj 18.03 prisel na tehnicnega, 18.28 sem pa odkorakal ven z vsemi papirji narejenimi, urejenimi. Ker me postar nikoli ne dobi doma, oziroma se je navadil v bufeju napisat listke in pometat v kaslce, me odhod na posto, cakanje v vrsti da vsi dvignejo robo in pridem na vrsto kosta bistveno vec casa. Pa parkiranja, ker nikoli ni placa pred posto se ne upostevam.
Je pa res, da imam TP pred nosom in bolj spotoma kot posto.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Moje izkušnje od danes. Ker nisem vedel ali bo šla podrtija čez tehnični nisem nič urejal prej zavarovanja in posledično tudi nisem na tehničnih urejal formalnosti razen plačila tehničnega pregleda (35EUR).

Ko sem prišel domov (30 min zatem) sem lepo online podaljšal zavarovanje (triglav) in potem v roku 5 min še v e-upravi oddal vlogo za podaljšanje registracije in plačilo cestne takse. Vse je šlo gladko, obrazec ima že predizpolnjeno polico/št. zavarovanja (od prej) oz. lahko vneseš novo, meni je sicer za polico napisalo da ni veljava (očitno triglav še ni imel v sistemu) ampak da lahko potrdim oddajo vloge in oni naknadno preverijo na zavarovalniškem združenju ter potem glede na rezultat nadaljujejo z vložitvijo vloge ali pa zavrnejo oz. me pozovejo k dopolnitvi. Sem nadaljeval, plačal vlogo in v roku pol ure dobil na mail da so preverili polico in da je veljavna in istočasno še mail da je vloga zaključena.

Skratka stvar me je v mojem primeru rešila dodatnega odhoda nazaj na tehnične/upravno enoto (1h+ časa in 50km vožnje/bencina) in deluje brez težav, ki jih nekateri tu omenjate (očitno so del s zav. policami uredili bolše po novem). Pa še za dva pira ceneje me pride, tako da se ne bom pritoževal. Kdaj bodo poslali novo prometno mi pa čisto dol visi!:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in bertoncl

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Namesto 8,9€ (AMZS), stane 4.97€. Torej slabe 4€. Večja razlika pa je vsaka 4 leta, ko moraš plačati še novo prometno (ni zanemarljivo), na ta način pa vsakič dobiš novo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz sem si uredil zavarovanje za prikolico na ta način. Hitro in enostavno. Nisem sicer gledal, koliko prišparam, šlo se mi je zgolj za test kako preprost postopek sploh je. In je, za vmes ko recimo nimaš tehničnega.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Evo danes ob 9h je poštar prinesel novo prometno, tako da manj kot 24h od vloge sem jo dobil. Mi je pa v e-upravi pod moja vozila že včeraj kazalo nove podatke (št. prometne, veljavnost) tako da "legalno" je vse zrihtano že isti dan, kogar skrbi da bi se vozil brez veljavne registracije (če urejaš vse na zadnji dan).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
- kartica (Activa, American Express, Diners, Maestro, Mastercard, Visa),
- Hal mBills
- Moneta
- spletna banka (Abanet, NLB Klik,..)

Torej gre tudi z navadno Maestro, vendar mora biti omogočeno plačevanje z njo, kar pa pri NLB privzeto ni. Je treba na NLB, da ti aktivirajo. Pri večini ostalih bank je kot slišim ta možnost privzeto že aktivirana.
Pa tisti 3-D Secure stran zahteva v primeru plačila s kartico. Se mi zdi preko spletne banke še najboljša rešitev.
Kot pa se spomnim, je poteb ob plačilu še nekaj več možnosti od zgoraj naštetih.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Namesto 8,9€ (AMZS), stane 4.97€. Torej slabe 4€. Večja razlika pa je vsaka 4 leta, ko moraš plačati še novo prometno (ni zanemarljivo), na ta način pa vsakič dobiš novo.

Okej, recimo, da bi to naredil na 4 leta starem avtu, ki ima prvič tehničnega. Greš sploh lahko na tehnične samo narediti teh. pregled, nato pa registracijo podaljšaš prek neta?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Seveda lahko. Narediš tehnični, na pultu plačaš in odideš. Za kaj več moraš tako ali tako imeti še polico itd...
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Pa prometna je dosti lepša ker ni logota/reklame od tehničnih pregledov:) Na koncu postopka se da tudi račun shranit da imaš za policijo za ta 1-2 dni.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko