Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Za podaljšanje registracije avta se za tem ko opraviš tehnični, splača kar tukaj urediti in plačati:
https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/promet/vozniki-in-vozila/registracija-vozila

4€ ceneje je kot za AMZS šalterjem, kjer je lahko še gužva, nam pa se sploh ni potrebno odpraviti od doma. Tukaj samo počakamo da po pošti prispe nova prometna (čez dan ali dva). Tudi ko imam v prometni 4 štemplje, moramo za šalterjem dodatno plačati izdelavo nove prometne, tukaj pa je za 4.97€ vsako leto avtomatično nova.
Plačilo možno na več načinov, med njimi tudi s čisto klasično Maestro kartico. Torej, ni potrebnega Klika, Mastercarda, Vise...

Možnost obstaja že od leta 2006, a vsaj jaz nisem zasledil, da bi se kje kaj omenjalo. Upam, da info komu koristi.

LP
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Mam pravkar sranje zaradi tega :)

Sem podaljšal, plačal preko maestro in je šlo v reševanje na UE Celje. Tam so me pozvali, da moram predložiti novo zavarovalno polico. Na mojo žalost imam permanentno polico, ki velja do preklica in ta za njih ne velja, ker na njej ni novega datuma (da velja od 2019). So se sedaj vključili iz zavarovalnice Sava in upam da se reši čimprej.

V glavnem ni potekalo tako brez zapletov kot sem pričakoval.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Danes sem govoril z eno od upravnih enot in so mi rekli, da je narejeno praktično takoj in večinoma poslano še isti dan, včasih pa naslednji dan, ČE je vloga popolna. Za popolno vlogo pa se seveda šteje oddana številka police.
Jaz oddal ob 8:30, ob 9:07 dobil email, da je vloga zaključena. Se pa splača med postopkom oddaje napisati tudi telefonsko številko.

Glede "permanentne police" pa hm, če to obstaja, je šlamparija, da nimajo urejeno za ta način. Hvala za informacijo. Upam da rešiš in takrat tukaj javiš epilog.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Kaj pa je lahko epilog drugega kot podaljšanje registracije? Samo da traja en teden, namesto 5 minut.

Tudi pri meni se je zapletlo, ker niso mogli preverit veljavnosti police, kljub temu, da je šlo za navadno polico. K sreči sem se lotil vsega 1 teden pred potekom, tako da sem imel cel teden časa za reševanje zapleta. To pomeni, da vmes potečeta 2 dneva ko UE nima uradnih ur, potem ko končno urediš pa dajo na pošto priporočeno, to pomeni dodaten dan, ker poštar nosi dopoldne, jaz pa moram domov po listek in popoldne na pošto iskat.
V paketu, ki ga prejmeš je prav tako ovitek (dodatni, saj je stari pri tebi), nova prometna (dodatna, kljub temu da je na stari še prostor), 2 dodatna izpisa na a4 formatu (odločba o reševanju primera in še neki), plus kuverta in poštnina. Skratka 5 nepotrebnih stroškov, ki jih v primeru da zadevo urediš v živo ni.

Tukaj bi rad eno zdravorazumsko pojasnilo, kakšen je to prihranek, če jaz prihranim 4 eur, država pa medtem zapravi 10 eur? Z vidika družbe je to ne samo strel v koleno ampak dobesedno metanje denarja direktno v koš.

Skratka, splošni nasvet, če se imate radi, ne počnite tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu je tvoj nasvet, če imate radi državo ne počnite tega. ;)

Meni pa je teklo vse OK s tem, da Generali očitno enkrat dnevno (predvidevam ponoči) usklajuje veljavnost polic in prvi dan pač polica še sploh ni obstajala, drugi dan je bilo vse OK.
Dokler nimaš TP je vsekakor bolj elegantno/enostavno to doma za računalnikom opravit, če pa že moraš na TP, pa pač tam vse rešiš.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Takole prikaže račun:
http://prntscr.com/n4lxcz

Verjel bi, da je ovitek vreden 0.06€, kuverta pa 0,1 do 0,2€. Priporočena poštnina do 100g - 1,44€, verjamem, da imajo na pošti popust. Papirček prometne je drobiž. Ne vem, kako si sicer prišel na 10€, meni se vsekakor zdi pretirana cifra, kljub investiranemu delu.
Skratka, splača se in ne verjamem, da je država oškodovana.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Jaz sem napisal svojo izkušnjo in po mojem mnenju je zadeva porazna. Saj ne gre za 10 eur, če vkalkuliraš še vzdrževanje tako neumnega in nepotrebnega sistema sem verjetno še malo napisal. Storitev podaljšanja prometne na daljavo po mojem ne bi smela vključevat niti papirja, niti ovitka, niti pošte, nič. Namesto papirnatega prometnega dovoljenja kartico in to naj bi na daljavo podaljšal. To pomeni, da v trenutku ko se identificiram, poklikam podaljšanje in plačam na daljavo bi se zadeva morala končati. Ne pa da tam neki referent naredi, zapakira, verjetno mora narest še kakšnih 10 printov, ki jih hranijo v štirih fasciklih samo zase, to da poštarju....Sploh če upoštevaš da te na drugi strani vsak dan bombardirajo z zelenim, eko in nevem čem še, tukaj pa razmetavajo papir, ovitke in poštarje, saj ni problema, saj so itak poceni. Daj, reci vsaj da se zajebavaš. Plastične vrečke in slamice so še cenejše, pa se dela cel halo, celo politika se hvali kako bo s tem rešila planet.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
To ni eposlovanje ampak naročilo podaljšanja registracije. Vse skupaj bi imelo smisel če ne bi šlo za prihranek enega na račun drugega. Tako pa, zato da tebi ni treba na ue ali tehničnega zaposliš še 5 drugih, da opravijo delo, ki ga nebi imeli če bi to opravil sam na okencu. Ne rečem, da ne bi bila zadeva v takšni obliki smiselna v časih nekajurnega čakanja na upravnih enotah ko si lahko porabil celo dopoldne da si uredil. Danes to lahko opraviš na vsakem vogalu, mimogrede.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Meni podaljšanje preko euprave ni všeč, razen da se tega spravim delat res striktno 1 mesec prej. Vedno gre nekaj narobe (ponavadi zahtevajo potrdilo o zavarovanju, za katerega ne vem zakaj nimajo opcije naložiti že ob oddaji zahtevka?). Tako se stvar zavleče tudi na 3 tedne, če upoštevam še to, da moram loviti še delovni čas pošte. Enkrat sem za moped potem moral iti iskat prometno dovoljenje na UE, kjer imajo smotan delovni čas. Je pa zadeva bila do sedaj max. 2 eur ceneje od direktne ureditve na šalterju podjetja za registracije vozil.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
4€ ceneje je kot za AMZS šalterjem, kjer je lahko še gužva, nam pa se sploh ni potrebno odpraviti od doma. Tukaj samo počakamo da po pošti prispe nova prometna (čez dan ali dva).
To je pa edina stvar s katero se ne ukvarjam preko euprave. Bolj kamot kot iti na eno mesto kjer urediš oboje hkrati - zavarovanje in registracijo ne more biti. In je takoj takrat vsega fertik, ne cez dva dni, in edina posta okoli tega ki me nervira je, je čez eno leto, ko je čas za podaljšanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tudi jaz sem vedno na šalterju uredil vse, tehničnega, registracijo in zavarovanje. No zadnjih par let pa si zavarovanje uredim prej, in se da konkretno prišparat, kot tam za šalterjem. Letos mi je namreč zaradi tega, ker imam še življensko in hišo zavarovano pri Generaliju, dal agent vlogo in sem dobil cca. 100 eur popusta na avto zavarovanje...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Meni podaljšanje preko euprave ni všeč, razen da se tega spravim delat res striktno 1 mesec prej. Vedno gre nekaj narobe (ponavadi zahtevajo potrdilo o zavarovanju, za katerega ne vem zakaj nimajo opcije naložiti že ob oddaji zahtevka?). Tako se stvar zavleče tudi na 3 tedne, če upoštevam še to, da moram loviti še delovni čas pošte. Enkrat sem za moped potem moral iti iskat prometno dovoljenje na UE, kjer imajo smotan delovni čas. Je pa zadeva bila do sedaj max. 2 eur ceneje od direktne ureditve na šalterju podjetja za registracije vozil.

Kot rečeno, jaz sem oddal vlogo v petek ob cca 8:30. Bom javil, kako bo šlo. A če bo vse OK, bo to zame velik korak naprej, preko eUprave pa bom v tem primeru uredil vsako leto.
Glede zavarovanja sem bil od uradne osebe po telefonu opozorjen, naj po izdaji police mine nekaj dni, da bo polica vidna v sistemu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Tudi jaz sem vedno na šalterju uredil vse, tehničnega, registracijo in zavarovanje. No zadnjih par let pa si zavarovanje uredim prej, in se da konkretno prišparat, kot tam za šalterjem. Letos mi je namreč zaradi tega, ker imam še življensko in hišo zavarovano pri Generaliju, dal agent vlogo in sem dobil cca. 100 eur popusta na avto zavarovanje...

Zavarovanje je druga zgodba in ga še nikoli nisem urejal na šalterju ampak vedno že prej.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
No, da javim. V Torek zjutraj oddal naročilo preko spleta, danes je poštar prinesel na dom. Če bi bilo tvegano, da ne bi bilo nikogar doma, bi označil sobotno dostavo in bi takrat bila dostava zagotovljena.
Če bi šel na AMZS, bi plačal 8,9€ in čakal za šalterjem. Tako pa sem plačal 4,97€. Privarčeval sem torej slabe 4€ + strošek menjave prometne, saj je stara že imela 4 štemplje in bi na AMZS moral plačati še za novo prometno. Ne vem sicer, koliko stane nova, v 4 letih sem že pozabil.

Poleg je bilo v kuverti tudi obvestilo, citiram:
Staro prometno dovoljenje je neveljavno in vam ga ni potrebno vračati upravni enoti.


Skratka, sem zelo zadovoljen s tem načinom, zato se ga bom od sedaj dalje posluževal vsako leto.

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: Tusi in bertoncl

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Waw, dlje ko traja, bolj si navdušen. Kaj bi šele bilo če jim golob ne bi crknil.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
V dveh delovnih dnevih sem dobil, kar je točno po pričakovanjih glede na njihove izjave.

LP