Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
V razmislek: je kdo pomislil na neekološkost vsakoletnega menjavanja fizične prometne?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Prometno imam v roki enkrat letno, ko je podaljšanje. Torej je lahko zaradi mene zavita tudi v lotos skret papir, če je to za koga boljše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Alternativa je tehnični in 4 EUR več.
Pa dvomim, da je manj neekološko, ker nekako se mi zdi, da se tistega papirja od prometne ne da ravno reciklirat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Alternativa je tehnični in 4 EUR več.
Pa dvomim, da je manj neekološko, ker nekako se mi zdi, da se tistega papirja od prometne ne da ravno reciklirat.
Eni ste res malo čez les. A zaradi enega koščka kartona, ki je iz enakega recikliranega papirka kot rolca od sekret papirja, se bo človek par kilometrov peljal do šalterja in porabil par litrov goriva. Vse v duhu ohranjanja dreves. :bonk:
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Nisem vedel, da živiš bogu za hrbtom in ne greš nikoli v civilizacijo. Ker verjetno v roku enega meseca pa le greš mimo tehničnega ali ne? Če pa imaš tehničnega, si pa itak že tam.
Booooooom, brain burst.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ravnokar registriral avtomobil prek euprave. Enostavno in tekoče.. Negrem več stat tja v vrsto, od sedaj naprej samo še po tem postopku.

 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
V razmislek: je kdo pomislil na neekološkost vsakoletnega menjavanja fizične prometne?
Najboljše, da se odpoveš avtu, ker je milijon krat bolj neekološki kot ovitek prometnega dovoljenja. Uporabljaj noge in pa javni prevoz. Kolo je spet neekološko razen če recikliraš kakega prastarega.....
Neveljavne prometne z ovitkom vred pospravim, v servisno knjigo avta in bom vse skupaj dal z avtom, ko bom prodajal, da ne bo spet dvoma zakaj vsako let novo prometno dovoljenje. Tu jaz končam z ekologijo in težavo prenesem na kupca mojega avta.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravnokar registriral avtomobil prek euprave. Enostavno in tekoče.. Negrem več stat tja v vrsto, od sedaj naprej samo še po tem postopku.



Stat v vrsti? Kam si prej hodil, da si moral stat v vrsti? Jaz ne pomnim vec, kdaj sem moral nazadnje stat v vrsti... ali pa sem imel vedno sreco... Sem pa podaljseval v Kranju na Primskovem ali v Siski v Avto Krka... ponavadi vedno prazno takrat, ko sem bil tam... Bi pa moral stati v vrsti v Medvodah na Posti, ce bi se odlocil za tak nacin, ker predvidevam, da posljejo s priporoceno posto... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pbutec

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Vedno in kjerkoli sem podaljševal sem čakal v vrsti.. pa naj bo to na upravni enoti, amzs, avtokrki ali pri panjanu.. si imel kar srečo, jaz je ponavadi nimam, ker imam kar nekaj avtomobilov mi je ta način veliko boljši, pa tudi ceneje je..stvar osebne preference pač, dejansko je lažje..

pošljejo priporočeno, za prevzem jaz nimam problema...

tudi stare prometne po novem zakonu nisi več dolžan vračat.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Jaz v KR res ne čakam. Ne na primskovem ne na remontu. Je pa res da se jaz vseh takih zadev lotevam dopoldne, ko je večina v službi, pa je precej drugače. Kjerkoli se nalimas ob 5h, je najbrž problem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Če ne drugega moraš prej še na bankomat, lahko je tam vrsta (če imaš registracijo konec meseca penziči navalijo na bankomate plačevat položnice), ker če plačuješ s kartico ti zaračunajo za registracijo, prometno & cestno takso provizijo (1.5EUR)!;)

(ja ne poslujem z gotovino in mi je totalno odveč še na bankomat hodit pred tehničnim, sem pa toliko gorenjca da jim tiste provizije ne pustim)
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če ne drugega moraš prej še na bankomat, lahko je tam vrsta (če imaš registracijo konec meseca penziči navalijo na bankomate plačevat položnice), ker če plačuješ s kartico ti zaračunajo za registracijo, prometno & cestno takso provizijo (1.5EUR)!;)

(ja ne poslujem z gotovino in mi je totalno odveč še na bankomat hodit pred tehničnim, sem pa toliko gorenjca da jim tiste provizije ne pustim)
A to so v zadnjem času nazaj uvedli??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ni res, že več mesecev ukinjena provizija pri plačilu cestnine s kartico - vse ostalo je bilo že prej brez!
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
nazadnje sem registriral avto okrog oktobra ali novembra, mislim da mi je takrat rekla da naj grem na bankomat.. če sedaj te provizije ni več potem super.. ampak načeloma me itak ne grize več, ne jebem več čakalne vrste :D e-reg only :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

makedonc

Pripravnik
4. okt 2007
141
5
18
nazadnje sem registriral avto okrog oktobra ali novembra, mislim da mi je takrat rekla da naj grem na bankomat.. če sedaj te provizije ni več potem super.. ampak načeloma me itak ne grize več, ne jebem več čakalne vrste :D e-reg only :)

Ja ampak za tehnični pregled je treba čakati, tako, da je veeno.