Po prometni nesreči mi oškodovanec grozi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Kje to piše?

Ker tudi če je res in se držiš tega vzpostavitev prešnjega stanja pri 20 let starem avtu pomeni da montirajo lahko prva gnila vrata z odpada. Če ti dajo nova je namreč to daleč več od povrnitve prejšnjega stanja.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
bolniki so se pofočkal. kalbo kaj bi ti rad da možakar gre na banko vzame kredit in kupi novega cliota al kakšn jajčk je un ata vozil? naredil je VSE po reglcih. šel na zavarovalnico in podpisal krivdo. jebivetri ste vi, ki bi radi iz starih jajc naredili nove...

oldtimerji, redka vozila itd se čuvajo... jih ne uporabljaš v vsakdanjem prometu (A veš, zato imaš tudi nižji strošek registracije)...

zavarovalnice delajo na popolnoma enak način kot vsak NORMALEN lastnik... ko enkrat strošek popravila preraste vrednost vozila ga pač prodaš na avtoodpad ali daš stisnt... jebat ga... tak je življenski krog... avto je pa vreden natančno toliko kotlikor ti trg ponudi zanj...

sej je bila ena tema kjer je en "ful super ohranjen" avto prodajal za X% nad cenami na avt.netu in? je prodal?

kar se pa tiče popravila vrat... včasih se je tudi vzelo malo kita pa poflikal in s penzlom popravilo... kakšna stara jajčka... pa popravilo pač ni več kot 20€...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V OZ, osnove odškodninskega prava

Če mi dajo gor gnila vrata, niso vzpostavili prejšnjega stanja, v tem primeru doplačajo manjvrednost
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
bolniki so se pofočkal. kalbo kaj bi ti rad da možakar gre na banko vzame kredit in kupi novega cliota al kakšn jajčk je un ata vozil? naredil je VSE po reglcih. šel na zavarovalnico in podpisal krivdo. jebivetri ste vi, ki bi radi iz starih jajc naredili nove...

oldtimerji, redka vozila itd se čuvajo... jih ne uporabljaš v vsakdanjem prometu (A veš, zato imaš tudi nižji strošek registracije)...

zavarovalnice delajo na popolnoma enak način kot vsak NORMALEN lastnik... ko enkrat strošek popravila preraste vrednost vozila ga pač prodaš na avtoodpad ali daš stisnt... jebat ga... tak je življenski krog... avto je pa vreden natančno toliko kotlikor ti trg ponudi zanj...

sej je bila ena tema kjer je en "ful super ohranjen" avto prodajal za X% nad cenami na avt.netu in? je prodal?

kar se pa tiče popravila vrat... včasih se je tudi vzelo malo kita pa poflikal in s penzlom popravilo... kakšna stara jajčka... pa popravilo pač ni več kot 20€...

Viper je naredil vse ok, pogovarjamo se o zavarovalniški mafiji
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.631
8.954
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
bolniki so se pofočkal. kalbo kaj bi ti rad da možakar gre na banko vzame kredit in kupi novega cliota al kakšn jajčk je un ata vozil? naredil je VSE po reglcih. šel na zavarovalnico in podpisal krivdo. jebivetri ste vi, ki bi radi iz starih jajc naredili nove...

oldtimerji, redka vozila itd se čuvajo... jih ne uporabljaš v vsakdanjem prometu (A veš, zato imaš tudi nižji strošek registracije)...

zavarovalnice delajo na popolnoma enak način kot vsak NORMALEN lastnik... ko enkrat strošek popravila preraste vrednost vozila ga pač prodaš na avtoodpad ali daš stisnt... jebat ga... tak je življenski krog... avto je pa vreden natančno toliko kotlikor ti trg ponudi zanj...

sej je bila ena tema kjer je en "ful super ohranjen" avto prodajal za X% nad cenami na avt.netu in? je prodal?

kar se pa tiče popravila vrat... včasih se je tudi vzelo malo kita pa poflikal in s penzlom popravilo... kakšna stara jajčka... pa popravilo pač ni več kot 20€...

Kje piše, da avtor ni naredil po reglcih, gre za odnos. Bolnik ti je pa po mamici skakal.

Če bi stvari laufale po tvoje bi ljudje stisnili več kot pol avtov, ki se vozijo po cesti.

Nižja registracija starodobnika temelji na zmanjšani možnosti, da boš komu naredil nesrečo. Jest za moje 10 let stare garje plačam popolnoma enako registracijo kot vsi ostali neglede na starost avta, zato je ekonomska totalka en velik zavarovalniški nateg.

Torej še enkrat. Avtor teme je naredil po reglcih, foter je imel pa več škode na avtu, kot je dobil povrnjeno. Vsaj odnos bi bil lahko drug, ne pa da nabija o starih garah. Bo šlo zdaj v kišto?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mam 38 let star avto.

Če mi ga kdo rukne, kaj bomo?

Iz naslova AOja dobiš nula (itak tudi plačuješ "nula" če imaš urejene papirje). Oldtimerje lahko posebej zavaruješ na njihovo dejansko vrednost, to priporočam tudi lastnikom cliov za 200 EUR ki so pretirano navezani na pleh in ga cenijo več od ekonomske cene!
tongue-1.gif

Ti plačuješ za škodo storjeno nekomu drugemu popolnoma enako. Imaš popust zaradi oldtimerja ja, samo drugače je zavarovanje škode strojene po tvoji krivdi odvisno od tvoje zgodovine, konjev in podobno. Tko da nima veze, al si ruknil novega porša al pa 15 let star enoprostorec, morali bi popravit neglede na tržno vrednost oškodovančevega vozila, pa se to kot vidiš ne dogaja.

Tud z oldtimerjem lahko stolčeš novbega AMG mercedesa recimo.

Itak: popust pri AO,ki ga da zavarovalnica, ker je riziko pri oldiju majhen (ker ni za vsak dan), pokriva vso škodo, ki jo povzročiš drugim.

In nima veze s tem, kolko si plačal.

Če pa tebi kdo povzroči škodo pa se ta pokrije iz njegove AO police.

In če se mi stolčen avto popravi, da je takšen kot prej (prej recimo bil vreden 5.000 eur), je po popravilu vreden še vedno 5.000 eur, ali celo še manj, ker je bil zaleten.

Ne glede na to, da je popravilo stalo 20.000 EUR. To je problem in riziko tistega, ki je poškodoval in ne stvar oškodovanca.

In jaz nisem obogaten za 20.000, ker je moje vozilo še vedno vredno 5.000 EUR.

In tu je srž problema.

Zavarovalnice po vzoru iz tujine izumijo ekonomsko totalko.... = tega v naši zakonodaji NI.

In na ta način opeharijo oškodovance, ki jim ostane poškodovano vozilo ter izplačana mizerija in breme, da si vozilo popravijo...

Prej vozen in povsem ok avto čez noč postane zaradi KRIVDE DRUGEGA kup pleha s par stotaki v denarnici...

Pretežko enim razumet.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
kalbo kakšen odnos? o čem ti sanjaš?

eni so res bolniki kar se pleha tiče... takoj jokajo... kaj bi še rad? da mu stistne 5000€? stara jajca ima. ja. in zavarovalnica mu je ocenila toliko kot je pač vredno. jebat ga.

vsakič ko se vsedeš v avto in se odločiš sodelovat v prometu reskiraš karambol (tudi invalidnost in smrt!). če pač nočeš da tvoj super duper avtoček faše poškodbo ga ne uporabljaj!

zavarovalnica ti omili/izniči škodo... če ti voziš 500€ vreden avto je toliko vreden pa čeprav je zato vreden celo premoženje... realno pač ni...

ja veliko pleha bi lahko bilo že v preši...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Greš v Louvre pa rukneš mona liso

Staro platno in zasušena farba, 50 eur daš, brez sa vrnejo razliko

....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kalbo kakšen odnos? o čem ti sanjaš?

eni so res bolniki kar se pleha tiče... takoj jokajo... kaj bi še rad? da mu stistne 5000€? stara jajca ima. ja. in zavarovalnica mu je ocenila toliko kot je pač vredno. jebat ga.

vsakič ko se vsedeš v avto in se odločiš sodelovat v prometu reskiraš karambol (tudi invalidnost in smrt!). če pač nočeš da tvoj super duper avtoček faše poškodbo ga ne uporabljaj!

zavarovalnica ti omili/izniči škodo... če ti voziš 500€ vreden avto je toliko vreden pa čeprav je zato vreden celo premoženje... realno pač ni...

ja veliko pleha bi lahko bilo že v preši...

Lej ok, ko mi stolčejo avto v prometu, mi naj na hof dostavijo enakovrednega

Boli mene al je 100 eur al 10.000
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Imam otroka starega 2 leti. Če mi ga kdo rukne, kaj bom? A mi lahko na hof dostavijo enakovrednega?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V OZ, osnove odškodninskega prava

Če mi dajo gor gnila vrata, niso vzpostavili prejšnjega stanja, v tem primeru doplačajo manjvrednost

Ja in tam imaš definicijo škode:
Citat:

Škoda

132. člen

Škoda je zmanjšanje premoženja (navadna škoda), preprečitev povečanja premoženja (izgubljeni dobiček), pa tudi povzročitev telesnih ali duševnih bolečin ali strahu drugemu ter okrnitev ugleda pravne osebe (nepremoženjska škoda).

Torej tvoj 164. člen:
Citat:

(1) Odgovorna oseba je dolžna vzpostaviti stanje, ki je bilo, preden je škoda nastala.

.. pomeni da je potrebno povrnit vrednost stvari (posledica zmanjšanja premoženja) na stanje kot je bilo prej. Pri avtu vrednem 200 EUR še vedno ne vem kako je lahko matematično škoda večja od njegove vrednosti. To ni možno, tudi po definicijah iz obligacijskega zakonika.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Saj škoda ni večja, le strošek popravila škode na način kot ga želi stranka, je večji od same škode.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Imam otroka starega 2 leti. Če mi ga kdo rukne, kaj bom? A mi lahko na hof dostavijo enakovrednega?

Po sistemu "ekonomske totalke" je v tem primeru še lažje. Vrednost življenja znajo izračunati iz tablic. Dobiš nek drobiž in to je to.

In potem imaš na drugi strani "nasprotnike" Mačka, ki kar naprej nabijajo, kako bi njemu morali dato 50 let resta, pa 5 mio odškodnine, pa....
Eni tu gor ste pa pisali: se zgodi, zavarovalnica da kolikor so "stara jajca" pač vredna in zgodba zaključena.

Kdo ima sedaj prav? (pa sicer ni moralno, da smo sedaj prišli na zdravje/življenje ljudi, ampak vseeno)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Na svetu se dogajajo tudi krivice ja, smrk smrk,...jaz bi tudi otroka v prejšnje stanje če mi ga nekdo povozi. Zavarovalnica mi ponuja samo denar.
sprasujem se.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
V OZ, osnove odškodninskega prava

Če mi dajo gor gnila vrata, niso vzpostavili prejšnjega stanja, v tem primeru doplačajo manjvrednost

Ja in tam imaš definicijo škode:
Citat:

Škoda

132. člen

Škoda je zmanjšanje premoženja (navadna škoda), preprečitev povečanja premoženja (izgubljeni dobiček), pa tudi povzročitev telesnih ali duševnih bolečin ali strahu drugemu ter okrnitev ugleda pravne osebe (nepremoženjska škoda).

Torej tvoj 164. člen:
Citat:

(1) Odgovorna oseba je dolžna vzpostaviti stanje, ki je bilo, preden je škoda nastala.

.. pomeni da je potrebno povrnit vrednost stvari (posledica zmanjšanja premoženja) na stanje kot je bilo prej. Pri avtu vrednem 200 EUR še vedno ne vem kako je lahko matematično škoda večja od njegove vrednosti. To ni možno, tudi po definicijah iz obligacijskega zakonika.

Še vedno ne razumeš

Vzpostaviti je potrebno prejšnje stanje

Ne ločiš med restitucijo in kompenzacijo, zato pišeš pravljice in citiraš člene , ki s tem nimajo nobene veze

Ekonomske totalke v zakonu ni in konec, sicer navedi člen ki ne obstaja
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.204
2.440
113
v lokalni ostariji
madona... a avto je enako kot otrok?

dej snecer mona lisa je ustrezno zaščitena. tudi ne moreš zravn pridt... se pa še vedno lahako zgodi poškodba... sej to vsi vedo... ampak se minimalno tvega. je ne dajo ven na trg ampak je zaščitena. pač minimalno tveganje

tveganje povečaš že če greš aprkirat v parkirno hišo namesto da bi parkiral nekej na obrobju...

da o vbožni v snegu ne govorimo...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
Staro stanje je da je bil avto rdeč, imel je 4 kolesa in vžgal je v 3jo po 15 sec verglanja. Stanje po škodi je da je avto rdeč, ima vsa 4 kolesa (eno je spustilo tlak za 0.5 bar) in še vedno vžge v 3jo po 15 min verglanja. Osnovne in bistvene lastnosti avta se niso spremenile, tako da stanja ni potrebno spreminjat. Škoda je pa še vedno lahko max. 200 EUR kolikor je tudi avto vreden.

To da ekonomska totalka ne obstaja sem pa že napisal, je čisto logična posedica dejstva da materialna ŠKODA NA STVARI ne more PRESEGATI VREDNOSTI te stvari. To je vsakomur jasno, edino očitno pravnikom ni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.231
4.712
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:in zavarovalnica mu je ocenila toliko kot je pač vredno. jebat ga.
To seveda ni res. Ko sem bil v podobni situaciji, mi je zavarovalnica hotela izplačati 1300 €. Vozila tega tipa in letnika so se takrat na avto.netu prodajala po nekaj manj kot 3000 €. Ne moremo vedeti po koliko se dejansko proda. Po eurotaksu pa je bila takrat vrednost dobrih 2000 €. Vse to mi je takrat povedal cenilec zavarovalnice, pri kateri je bil zavarovan povzročitelj nesreče. Na koncu mi je uspelo doseči, da so plačali popravilo, ki je stalo 2100 €, kar je bilo verjetno samo nekaj 100 € manj od vrednosti po eurotaxu.
Če mi dajo 1300 €, kaj imam? Razbitino s katero se naj je...m in jo poskušam prodati za 1200 €, da bom lahko kupil precej podoben avto kot sem ga imel dva dni pred tem? Kdo pravi, da obstaja trg zato? Če je zavarovalnica prepričana, da obstaja, naj ga ona kupi. Jaz na avto nisem bil navezan, ampak če nisem kriv, zakaj ne bi imel voznega avta kot je bil prej. Kaj točno sem jaz kriv, da bi bil ob nekaj 100 ali 1000€? Zakaj se potem sploh moramo zavarovati?
Končni razplet, avto popravljen in je od takrat naklepal novih 100.000 km v 3 letih nekaj pri meni nekaj pa pri novem lastniku...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.709
3.590
113
Ne ni, hočemo dopovedat da včasih se pač človeku zgodi krivica. Ne vem, mulc v šoli dobi cvek čeprav je znal za 2. Jah [cenzura] ga, boš pa naslednjič popravil. Edino če se gre foter skregat v šolo,..pa potem se gre foter skregat ko se stepeš,...in tako lepo do 70 leta foter rešuje tvoje konflikte in krivice, ...nazadnje imamo pa 70 letnika, ki ne more prebolet da mu je nekdo pokrivil vrata (ravno njemu in to po krivici, to ni pravica ampak krivica, ponavljam KRIVICA, ker zdaj ima manj kot je imel prej, pa ni ničesar kriv).
hysterical-1.gif


Potica, plenica, [cenzura]...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.