Pletnarji proti župnikovi konkurenci

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Kakorkol že, kdorkol hoče se lohka pojav s svojo pletno in fura biznis po kakršnikoli ceni hoče. Sem slišal da so se hoteli pogoditi z obstoječimi pletnarji o ceni za paketno ponudbo pa verjetno noben ni hotel znižat cene. Ja pol pa nč ane, postaviš svojo linijo. Ko ti jo pa tisti kmetavzi začnejo ven vlečt pa pokličeš policijo. Med drugim bi lahko tej kmetavzi za dodatno vrednost svoje sotirtve poskrbeli z znanjem tujih jezikov za turiste ali pa že samo s primerno narodno nošo, če že lapajo o tradiciji in podobnem.
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
No večina teh "kmetavzov" zadovoljivo obvlada vsaj 4 tuje jezike.
Paketna cena obstaja-skupine imajo ceneje. Prav tako imajo popust vsi gostje v verigi Sava hoteli.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Nimam podatkov za vse, priznam, ampak zadnji dve poletji sem bil na bledu in še vsakič sem imel priložnost dejansko slišati pletnarja v pogovoru s tujcem je bilo porazno. Enkrat v angleščini, drugič nemščini. V TV prispevku so omenili da v paketno ceno z busom niso privolili.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Blejska občina je tukaj zelo malo kriva. Ona je bila proti splavitvi še ene pletne. Problem je, ker plovne dovolilnice dodeljuje UE Radovljica, katera je občino Bled zaprosila samo za mnenje. In sedaj ima župnik vsa dovoljenje in normalno obratuje. Se pa ostali pletnarji bo mojem zelo blamirajo, saj je biznisa sigurno za vse dovolj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.455
113
Sicer pa če ne bi pletnarji nič težili ob takih pogruntavščinah(niti slučajno to ni prvič), bi sedaj 100% že bilo tako, da bi za enega biznismena vozilo kup ljudi na minimalcu, najverjetneje kar uvoženih z balkana.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Sicer pa če ne bi pletnarji nič težili ob takih pogruntavščinah(niti slučajno to ni prvič), bi sedaj 100% že bilo tako, da bi za enega biznismena vozilo kup ljudi na minimalcu, najverjetneje kar uvoženih z balkana.

Ni nujno tako
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.971
5.396
113
Kako je pa zdaj z NEvarnimi vstopno izstopnimi točkami na gorenjskem?

Sem zadnjic videl enga s supom...

...pa pletnarja sm slisu da je nazajgrede pihal k hudič...je komej nazaj pripeljal turiste ajga!

Čeb teli po 16ur veslal...ma sej bi bli k Martini Krpani ajga...pa niso
smile-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ksz
baje, da so nacisti imeli plan, da bi v primeru zmage naredili na otok most, na njem pa postavili svetisce v cast wotanu, germanskemu bogu..
cool-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
ksz
Mene pri pletnarjih predvsem moti, da so tiho ko riti med vožnjo. Vožnja sama je precej dolgočasna, med poletjem pa še precej neprijetna zaradi sonca in vročine, streha pa varuje le eno vrsto turistov. In menim, da bi lahko pletnar med vožnjo povedal nekaj zanimivosti o otoku, pletnah, jezeru, pletnarjih, karkoli no. So pa popolnoma tiho, tisto odvesla in to je to. Mogoče so nekateri izjeme, ampak tisti, ki sem jih jaz srečal so bili vsi tiho.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zanimivo je gledati na pomolu na otoku, kako laufa njihov biznis. Sem videl, kako tujcem enosmerno vožnjo zaračunajo 10 evrov, pa nobenega potrdila nisem videl, da bi ga dali. S tem, da je njihova angleščina na precej porazni ravni.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
ksz
Mene pri pletnarjih predvsem moti, da so tiho ko riti med vožnjo. Vožnja sama je precej dolgočasna, med poletjem pa še precej neprijetna zaradi sonca in vročine, streha pa varuje le eno vrsto turistov. In menim, da bi lahko pletnar med vožnjo povedal nekaj zanimivosti o otoku, pletnah, jezeru, pletnarjih, karkoli no. So pa popolnoma tiho, tisto odvesla in to je to. Mogoče so nekateri izjeme, ampak tisti, ki sem jih jaz srečal so bili vsi tiho.
Je že par let nazaj, kar sem se peljal. Bil je tiho, zato je tu in tam kdo kaj vprašal in je bil zelo osoren in aroganten. Kot da bi mu morali biti izjemno hvaležni, da nas je voljan zapeljati na otok. Tak da res boljše da so tiho ...
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Tega ne razumem. Njegovo delo je tako preprosto, da je za zjokat. Stoji pri pletni, malce oblaja mimoidoče, če "bi se kdo pelu", pletna se sama od sebe napolne, ko pač se, skoči gor in 15 minut vesla v eno smer, gleda v zrak in 15 minut nazaj. Vsega skupaj mogoče 1x do 5x na dan. In, da si tako prepotenten, neumen, malodušen, da ne znaš minimum dobro angleško/nemško/slovensko, malce pokramljaš s potniki, poveš kakšno anekdoto, zanimivost med vožnjo...ne vem no. To moraš biti prav sovražnik turizma ali pa imeti tako polno rit vsega, da ti je popolnoma vseeno, saj te pletna čaka vsak dan, konkurence ni, denar pa bo.

In zato jim privoščim, da župnik fura turiste z gliserjem na otok pa vmes še Ave marijo poje, če želi. Da konkurenca te kmetavze zbudi.

Resnično mi je večkrat turistov prav žal, ko jih gledam kako zvedavo kaj sprašujejo, gledajo, pač jih dejansko zanima...nazaj pa dobijo katastrofalne storitve turističnih delavcev...nepojmljivo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Malo težko, ker primanjkuje osebja.
Idealna priložnost za forumske sanjače. Čez poletje namreč prav pride pomoč(btw, pleten je več kot pletnarjev-kako to, če je pa to sanjski biznis?) in lahko za vesla poprime skoraj kdorkoli. Zgrabite priložnost, saj je to kao ultra fajn biznis
tongue-1.gif

(Pravljice, da lahko vozijo samo člani familije, so že dolgo samo pravljice za turiste. Sicer za stalni biznis se zna zakomplicirati, za pomoč čez poletje pa ni večjega problema)

Rad bi videl, kako bi nalomili tistega, ki bi se šel ta biznis..., šlo bi edino, da bi on vozil za njih za 7 eur na uro, to, ja, da bi pa s svojim čolnom jim konkuriral pa NO WAY !
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Citat:
Uporabnik Sulc pravi:
Ne razumem - v preteklosti so jih prišleki vedno zmotili, kar so pokazali na sila primitiven način.
Zdaj jih je zmotil župnik s svojo električno zadevo in mora imeti spremstvo zaradi grozečih cepcev.

Vse to samo zato, ker je pletnarski kruh tako trd, da se ga načeloma vsi ogibajo in hočejo še druge obvarovat težav??

Po mojem bi moral Bled (ali država ali kdo je sploh pristojen) razpisati koncesijo in poterati tiste, ki niso pripravljeni delati po konkurenčnih pogojih. Potem grejo lahko verjetno vsi, ki ti jamrajo, da ne morejo na dopust ali dopoldne manjkat na privezih, mirno počivat.
Če pa kdo zganja primitivizme, kot si jih radi privoščijo, pa kazen in naslednja in naslednja, dokler ne pokapira.

Točno tako, kot pišeš, ali pa naj jih občina vzame v službo za nek denar in naj ona kasira ......