Pletnarji proti župnikovi konkurenci

erikson

Guru
25. avg 2007
21.431
5.424
113
Blejski pletnarji "stavkajo": Na suhem pletne in ladjica

Žvegelj tudi pravi, da je župnik izkoristil prednost otoka in za tiste, ki pridejo na otok z župnijsko ladjico, ne pobira vstopnine, ki pa jo morajo plačati tisti, ki na otok pridejo s pletno. Vstopnina za vsakega, ki pride s pletno znaša 6 evrov, skupine pa imajo pol evra nižjo ceno na osebo. Cena prevoza z ladjico pa je 8 evrov za vsakega obiskovalca.

Blejski župnik Janez Ferkolj pa je pojasnil, da je ladjica namenjena linijskemu prevozu, saj se s pletnarji ni mogel dogovoriti, da bi se bolj prilagodili željam gostov. Linijski prevoz z jasnim razporedom vožnje na vsako uro obiskovalcem otoka omogoča, da se brez dogovorov s prevoznikom sami odločajo, kako dolg bo njihov obisk na otoku.

Ladjica oziroma čoln na električni pogon, ki ima obliko pletne, lahko sprejme 20 ljudi, vožnja z njo pa je ugodnejša kot s pletno, saj je bila postavljena cena osem evrov, medtem ko prevoz na otok s pletno stane 14 evrov na osebo. V sodelovanju z Avtobusno postajo Ljubljana so ponudili tudi ugodne pakete z avtobusno povezavo do Bleda, z ladjico na otok ter ponudbo na otoku.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Končno em mal dregnu v pletnarsko mafijo
smile-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ali pletnarji smejo imet elekrične kovinske pletne?
Ja cena je lahko konkurečna, če ladjo poganja elektrika namesto veslač.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.431
5.424
113
Ali turisti vzamejo pletno zaradi užitka v vožnji ali ker bi radi prišli na otok?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.431
5.424
113
Zagotovo jo ima. V članku sicer tudi piše, da se je veliko kart prodalo na avtobusni postaji v Ljubljani, skupaj z vožnjo z avtobusom do Bleda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Hja.. Pletnarji imajo davčne blagajne... A jo ima župnik tud ???
za pletnarje ne bom trdil, tisti ki sposojajo čolne se za račun niso slišali. Vsaj lani. Kako je letos z davčnimi pa se ne vem.
Sem pac na gorenjskem in ne bom dal dnevnega druzinskega prihodka zato da bom familijo peljal na otok (samo za pletno, kje je potem se cerkvica, pa grad, pa kremsnita, pa vlakec, pa prevoz.... Adijo mesecna placa) Naj se naucijo veslati. Lahko tudi plavajo, ni nobena umetnost.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Župnik itak ni imel niti voznika. Mu nihče ni hotel voziti. Še svojega "hlapca" je hotel prisiliti, da bi mu vozil, pa ni hotel in ga je fliknil iz službe.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sem se pogovarjal z enim pletnarjem je rekel da ko je sezona delajo po 16 ur na dsn in ce to vse sesteje in razdeli cez celo leto zasluzi okrog 1000na mesec. Tako da neki bajninzasluzki to niso.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem se pogovarjal z enim pletnarjem je rekel da ko je sezona delajo po 16 ur na dsn in ce to vse sesteje in razdeli cez celo leto zasluzi okrog 1000na mesec. Tako da neki bajninzasluzki to niso.

Haha, dobra

16ur? Pred deveto noben ne začenja, tko da ne vem do kdaj poj furajo
confused-1.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Sem se pogovarjal z enim pletnarjem je rekel da ko je sezona delajo po 16 ur na dsn in ce to vse sesteje in razdeli cez celo leto zasluzi okrog 1000na mesec. Tako da neki bajninzasluzki to niso.
Koliko voženj je to na dan?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Haha, dobra

16ur? Pred deveto noben ne začenja, tko da ne vem do kdaj poj furajo
confused-1.gif
Dejansko začenjajo že pred 7 uro(na Mlinem), končajo pa okoli 8 zvečer

80k pred obdavčitvijo ja
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
No ja. Dajmo na hitro izračunat. Če je vožnja 14€ in gre na pletno 20 ljudi (pa vzemimo 15, ker ni vedno polna), je to 210€ na furo. Če dela 16 ur na dan, naredi najmanj 5 fur, torej dobrega jurja na dan. Od maja do septembra je to 100 dni (sem zelo previden in se vzel samo 20 dni na mesec, če so vmes še deževni dnevi in če kdaj zboli). Torej v sezoni zasluži bruto 100 jurjev. Minus DDV, minus prispevki (če je s.p.), mu ostane vsaj 50 jurjev. Torej dobre 4 jurje mesečno celo leto za 5 mesecev dela. Ni slabo.
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Hja.. Pletnarji imajo davčne blagajne... A jo ima župnik tud ???
za pletnarje ne bom trdil, tisti ki sposojajo čolne se za račun niso slišali. Vsaj lani. Kako je letos z davčnimi pa se ne vem.
Sem pac na gorenjskem in ne bom dal dnevnega druzinskega prihodka zato da bom familijo peljal na otok (samo za pletno, kje je potem se cerkvica, pa grad, pa kremsnita, pa vlakec, pa prevoz.... Adijo mesecna placa) Naj se naucijo veslati. Lahko tudi plavajo, ni nobena umetnost.
evil.gif
Mah.. Saj sem se v bistvu samo hecal...Pač še ena Butalska zgodba.. Tako Bled, kot Bohinj imata bistveno previsoke cene, da o plačevanju, za vsak prdec niti ne govorim... Osebno sem z obema tema krajema, že davno zaključil.... Večje odiranje ( nasplošno), nisem zasledil še nikjer, kot v teh dveh krajih... Na žalost, seveda...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Citat:
Uporabnik alfabet pravi:
No ja. Dajmo na hitro izračunat. Če je vožnja 14€ in gre na pletno 20 ljudi (pa vzemimo 15, ker ni vedno polna), je to 210€ na furo. Če dela 16 ur na dan, naredi najmanj 5 fur, torej dobrega jurja na dan. Od maja do septembra je to 100 dni (sem zelo previden in se vzel samo 20 dni na mesec, če so vmes še deževni dnevi in če kdaj zboli). Torej v sezoni zasluži bruto 100 jurjev. Minus DDV, minus prispevki (če je s.p.), mu ostane vsaj 50 jurjev. Torej dobre 4 jurje mesečno celo leto za 5 mesecev dela. Ni slabo.
14€ je od letos, prej je bilo 12€. Za posamezne goste raje računaj povprečje 10 ljudi na pletno(redko je polno, izven sezone si pa srečen, če v celem dnevu pelješ 4 ljudi)

Poleg tega imajo skupine, ki so bolj kot ne glavni vir dohodka še 10% popusta.