plazma ali lcd 42+

EAN

Pripravnik
6. avg 2007
54
0
6
Nisem ravno na tekočem, kaj je trenutno boljša izbira, zato se obračam na vas...
Zahteve so; velikost vsaj 42 inčev (lahko več), full HD, dvb-t c mpeg4, cena okoli 1.000€. Bi bila kakšna Panasonic plazma boljša izbira od Philips lcd-ja? Philips je zanimiv predvsem zaradi ambilighta ampak prioriteta je seveda boljša slika.
Tv bo zaenkrat priklopljen zgolj na analogni kabelski signal.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Panasonicova plazma definitivno.

TX-P42G20E

Za ta denar ne dobiš boljše slike. Na tem in ostalih forumih, je že večkrat tekla debata o tem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem bil pred kratkim v podobni dilemi... pa sem potem vzel Panasonicovo plazmo (sicer se model P46G15E, ki je predhodnik P46G20E)... in mi nic zal... Najprej sem gledal Philips 8404 ... ki ga ima mami... pa tudi ni slab... ampak po sliki in hitrosti prekljapljanja kanalov je Panasonic boljsi... je pa Philips v drugih delih boljsi (v seznamu programov imas lahko mesane digitalne in analogne programe, pri Panasonicu to ne gre... Philips ima Ambilight, ki pa ga z lahkoto pogresam... sploh ker je na Panasonicu slika lepsa)...
 

EAN

Pripravnik
6. avg 2007
54
0
6
Hvala za odgovore, omenjenega Panasonica sem si pred tem že ogledal in res bil navdušen nad sliko, nekakšnih resnih primerjav pa takrat nisem delal.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Tv bo zaenkrat priklopljen zgolj na analogni kabelski signal.

JAO JAO
smile-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Sem bil pred kratkim v podobni dilemi... pa sem potem vzel Panasonicovo plazmo (sicer se model P46G15E, ki je predhodnik P46G20E)... in mi nic zal... Najprej sem gledal Philips 8404 ... ki ga ima mami... pa tudi ni slab... ampak po sliki in hitrosti prekljapljanja kanalov je Panasonic boljsi... je pa Philips v drugih delih boljsi (v seznamu programov imas lahko mesane digitalne in analogne programe, pri Panasonicu to ne gre... Philips ima Ambilight, ki pa ga z lahkoto pogresam... sploh ker je na Panasonicu slika lepsa)...

Podobno je bilo pri meni. Najprej sem gledal Philipsa 8404, ker so ga vsi tako hvalili, trgovine so ga bile polne pa še ženi je bil všeč (vizualno). Po obhodu parih trgovin sem na "napalil" n aLED televizije, najprej Sharp in nato po branju testov Samsung, ko pa sem ugotovil da so cene res pretirane sem prešaltal na ne-LED Samsunge, pa Sony-a ki naj bi imel enake panele. Na koncu je doma pristala G20 in ni mi žal.
cheer.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Mene pa nekaj zanima. Kaj pri vragu se na plazmi lahko kalibrira, da se po kalibraciji zmanjša poraba energije za 120W? Kaj je slika tako na temno nastavljena, da se od celote še samo podnapisi vidijo? Meni to malo smrdi in mi res liči na to, da ta kalibracija v dnevni svetlobi privede do rezultata da ne vidiš čisto nič.


Out-of-Box (gns) After calibration
Standby 0,3 W 0,3 W
SD 284 W 164 W
HD 284 W 164 W
 
Nazadnje urejeno:

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
S kalibracijo slike se poskuša dosečti enakomerna osvetlitev slike, lepe sivine, črno ČRNO barvo, naravne barve, ne preveč sijočo belo barvo,... Skratka THX kvaliteto slike.
Ker so ponavadi novi tv-ji nastavljeni na zelo svetlo sliko, kričeče barve,... lahko s kalibracijo lepo zmanjšaš porabo elektrike.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Koliko je pa THX merilo? Če ima LGjeva plasma THX certifikat, pol nimaš kej falit? Namreč je še cenejša od Panasonicove plasme.
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
LG-ji ki imajo THX certifikat imajo odlično sliko - ampak pri LG-jih se pojavi drug problem - image retention! ( kratkotrajen burn in )