Planjava za pod avto v garaži?

22. jul 2007
12.811
1.316
113
123
:valjamse:Kakšno kompliciranje zaradi ene faking garaže, pri nas imamo tudi 40+ let stare ploščice noter pa so še vse enake kot prvi dan:bonk:
Edino vsake toliko, če se preveč vode nabere od snega in jo odtok ne ujame zaradi kamenčkov in svinjarije, ji z metlo pomagamo na prostost.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Jaz bil šel v merkur po un tadebel polivinil za pod estrihe in ga položil v dveh ali treh plasteh.
Tudi če se ne obnese je zagotovo najceneje in nahitreje za poskusit.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
@odpiralec teme

A ni lažje ploščic pomest in obrisat, kot vlačit polivinil not pa ven?

Ploščice pometeš in pomiješ, pa si fertik, polivinil pa ne vem če je tako praktičen (kako ga boš posušil, tudi ko bo enkrat zunaj? Da ne omenjam namestitve), umazanije je pa v obeh primerih v garaži popolnoma enako.

Moje mnenje je da brez potrebe kompliciraš.
LP
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Hej vsem...

Ali obstaja kje za kupit kakšna planjava (podstavek) za pod avto v garaži, da bi se ta sneg (in sol in kamenčki) stalili in ne bi vse teklo po ploščicah v garaži?

You can go wild: vzameš folijo, s katero imaš prekrite sedeže v avtomobilu ali sedežno v dnevni sobi, in jo namestiš pod avto.
Zraven globoko dihaš in se prepričuješ, da se s tkanino ne bo zgodilo nič hudega.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Ena na pol doma narejena cerada na tleh v garaži izpade res ful lepše kot umazane ploščice.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
Če je celi avto v snegu (če je polno snega med gumo in blatnikom), tak avto pustim zunaj. To mi je jasno, da taka planjava ne zdrži žnj litrov vode...

Včeraj se pa mi je zdel avto skoraj suh (brez kakršne koli sledi o snegu) in so bile danes zjutraj lužice okoli avta...

Pa še tu je ena podobna ponjava: http://www.e-zparkingpad.com/E-Z_Parking_Pad.html


A 200e ti je ok cena? Ce je tko, pol ok, drugac pa pejt v potting v lj, mal narisi mere in nacrt pa bojo zrihtal. Bi znalo bit ceneje... Cca 2x4m, 8m2x7€ plus pena in varjenje... Mislim da prides pod 100e...

Sicer moje misljenje, ampak s tem si bos naredl samo vec dela. Plahto ven potegnit, kam? Kaj mas zunaj? Makedam? Plahta se bo umazala spodaj, pa tud ce je asfalt. Ko bos to opral, kje bos susil? Fajn je obesit nekam da je hitr suho in cisto..... Pa spet notr nest... 4m plahta je storasta...

Ce ne das nic, potegnes 2x z mocotom po tleh, odlijes vodo in je... Tud ni slaba ideja da bi dal tepih spodaj, kot je nekdo predlagal. Mas 4 plahte, velike slab kvadratni meter, pod vsak kolo in je. Plahte operes po sezoni in je... Mogoce zna edin smrdet, ce nimas dovolj toplo, da bi se sproti susilo... Mogoce bi dal lahko kar gumijaste...

Sicer pa garaza ni bivalni prostor, tko da ce bo pozimi kaksna sled snega/soli ti ne bo noben zameril.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
To je kot tista zgodba o pisalu za v vesolje, američani porabili 2 milijona da naredijo kuli ki piše v breztežnem prostoru, rusi uporabli svinčnik.

Avtomobili pri naši hiši so parkirani zunaj pod nadstreškom, nobenih problemov z flekci in lužami.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Garaža ni garaža če ni kje kakšen madež - posledica dela - in že tako imaš idealno površino za vzdrževanje.
Enako kot doma, ko se nabere svinjarija pometeš, posesaš, pomiješ.
Zanima me epilog. Po moje bodo po parih mesecih prekladanja plahte itak umazane tako ploščice kot plahta.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
A da bi ga zapeljal v dnevno sobo pa nisi razmisljal? Pred kamin recimo, da bo na toplem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
Da bi dal pa pločevino spigat pa ne?Edino spredaj kjer bi notri zapeljal, bi moral nekako rešite dvignjen rob. Ostalo pa spigaš v kak cm rob in po kotih povariš (pokitaš). Ker zaradi soli bi moral delat iz inoxa ali mogoče iz Alu.

Z avtom prineseš precej vlage v hišo. Razmisli tudi o tem (da ne boš imel kake plesni po kakšnih hladnih kotih)