Licenca za pilota potniškega letala

PatrikkSS

Zelenc'
26. maj 2017
4
0
1
26
Živjo,

Star sem 19 let in rad bi uresničil svojo željo in postal pilot potniškega letala. Na ta forum se obračam zato, ker so vsi podatki glede te teme kar sem jih jaz našel na spletu, že kar stari. Tako, da me zanima kje bi lahko opravljal tečaje za pilota, ter v kakšnem vrstnem redu, ter da pride čim ceneje (da se družbe sploh začnejo zanima zate rabim vsaj PPL, CPL, IR, ME, ATPL). Strojni faks ne pride v poštev, ker tako ali tako ne bi upal delati pri adriji. Pod jezike znam italijansko ter angleško, vendar se lahko brez težav naučim novih. Ali obstaja kakšna možnost, da bi nabiral ure letenja kje v sloveniji (živim na primorskem).

Na kratko je to to,

Že v naprej se zahvaljujem za kakršno koli pomoč
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Praksa kaže, da je vse izpite najlažje narediti v ZDA. Dva, tri, mogoče štiri tedne in že si goden, da "with little help of your teleban friends" sedeš v kokpit letala in voziš.

Ampak lepo te prosim, javi kje boš pilotiral, da nebi slučajno kdo od nas sedel na avionu!
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Prvo vprašanje - ali imaš okoli 60,000€ za stroške šolanja in približno dve leti časa?
Vse se da naresti pri nas in to zelo kakovostno. V ZDA se da, vendar moraš dobiti vizo, tam bivati vsaj eno leto in nato še vedno pri nas opraviti atpl izpite in izpitne lete.
Jaz sem v tem čudnem poslu od leta 2000 in gre vse na slabše
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Praksa kaže, da je vse izpite najlažje narediti v ZDA. Dva, tri, mogoče štiri tedne in že si goden, da "with little help of your teleban friends" sedeš v kokpit letala in voziš.

Ampak lepo te prosim, javi kje boš pilotiral, da nebi slučajno kdo od nas sedel na avionu!

če maš un tečaj k traja 5 tednov se naučiš tudi pristajati...če rabiš to
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.659
256
113
in alter je res podkovan v tej tematiki, tko da je vsekakor pravi naslov za taka vprasanja...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Lepo, da nekateri fekalizirate debato.

Patrik kontaktiraj Lipican Aer, kjer ti nudijo kakovostno šolanje za vse licence in imajo floto vsega, kar rabiš potrebuješ. Vsi, ki smo se šolali tam, smo prilezli do resnih šihtov.
 

PatrikkSS

Zelenc'
26. maj 2017
4
0
1
26
Hvala vsem za mnenja (pa tudi tistim, ki se zafrkavate
wink-1.gif
)

@VanZ vsekakor bom pogledal in kontaktiral Lipican Aer. :D A se lahko preko te družbe pride tudi v katero drugo? V smislu, če si dober ti pomagajo priti v večje letalske družbe. Denar tudi ni neka prevelika ovira

@Breyton Rabiš kar srečo ja
wink-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Programa, kjer bi pri firmi začel, opravil vsa šolanja in imel možnosti zaposlitve, pri nas žal ni več. Takšne priložnosti so v tem času zelo redke in omejene ali le na lokalne ljudi (npr. v Emiratih) ali pa na le nekaj kandidatov letno. V tem trenutku je s CPL ME/IR kar.precej opcij za delo, odvisno pa od tega, kaj tudi sam želiš. Jaz sem začel na L410, potem Saab340, trenutno pa na B747-400. Vse je možno
smile-1.gif