Licenca za pilota potniškega letala

I

Izbrisan uporabnik #9334

Včasih je bila prava pot preko strojniškega faksa. Kaj pa sedaj?
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.044
594
113
ma ja to je zahtevala samo Adria oz. ne vem če še vedno zahteva. Bedarija.

Nikjer na svetu (mogoče v manjšem obsegu da), ni pogojen ATPL s kakeršnikoli faksom.


Jz tut upam, da mu uspe, kot je reku vanz, kontaktiraj njih. Če hočeš cenejše letenje, se vključi v lokalni aeroklub, tam maš tudi vse od letal do inštruktorjev.

zaje**li so nizkocenovniki, ko so uvedli "pay to fly". s tem so čisto uničili poklic pilota, ker moreš ti plačevat, da letiš za njih, ne pa kontra. če nimaš močne podpore denarja zadaj, tudi tisti, ki imajo roko za letenje, ne morejo letet.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:

zaje**li so nizkocenovniki, ko so uvedli "pay to fly". s tem so čisto uničili poklic pilota, ker moreš ti plačevat, da letiš za njih, ne pa kontra. če nimaš močne podpore denarja zadaj, tudi tisti, ki imajo roko za letenje, ne morejo letet.
Kakšna pa je bila plača tistega iz Germanwings, ko je pikiral v Alpe?
 

PatrikkSS

Zelenc'
26. maj 2017
4
0
1
26
@VanZ v petek ko bom imel cas jih bom kontaktiral, se prej bom pa seveda tudi sam se malo pobrskal. Kaj si jaz zelim? Zaceti z manjsimi letali in prilesti vse do vecjih. Ce bi mi to uspelo bi bilo res super. A mislis, da bi se pri Pipistrelu upalo kaj zmenit glede tega? A res letis na b747-400?! To pa je ze kar dobro :D
 
Nazadnje urejeno:

PatrikkSS

Zelenc'
26. maj 2017
4
0
1
26
@Matej Ja z pay to fly so kar otezili vse skupaj :/
A bi vedel ce bi se dalo s pipistrelom kaj zmenit glede letenja?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Programa, kjer bi pri firmi začel, opravil vsa šolanja in imel možnosti zaposlitve, pri nas žal ni več. Takšne priložnosti so v tem času zelo redke in omejene ali le na lokalne ljudi (npr. v Emiratih) ali pa na le nekaj kandidatov letno. V tem trenutku je s CPL ME/IR kar.precej opcij za delo, odvisno pa od tega, kaj tudi sam želiš. Jaz sem začel na L410, potem Saab340, trenutno pa na B747-400. Vse je možno
smile-1.gif
Za koga si pa s 410 letel? Kar parkrat sem se peljal pred leti s te, če se prav spomnim ... SLO posadka, mogoče solinair?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.698
67
48
Ali kdo od tukaj ve kater model dvokrilca sem XY-krat videl parkiranega na letališču Lesce? Izjemno mi je bilo všeč vsakič ko sem se mimo peljal.

Sanje so da bi nekoč imel licenco za športno letenje in tako letalo.