Plača v javnem sektorju

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%, 24%,
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Kako je zdaj s tem dvigom?
A to bo al ne bo al kako?
Pa od kdaj in do kdaj?

Da vem, a se moram na banko za kredit menit al ne.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113

Začne se. Realni sektor, ki vas fila, pa beeeeeee.
14 dnevna stavka v gospodarstvu, država crkne.
Kdaj bo ?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Vceraj sem mojstoma za malico narocil celega pišeka z 2x ponfrijem. Cena 24€. Doma sem v vukojebini.
Place bodo šle gor samo za tekoce stroske
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Mi pri malici dobimo en bedrček pa mal pomfrija. Privatni sektor.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
14 dnevna stavka v gospodarstvu, država crkne.
Kdaj bo ?
Sem slišal danes v avtu.
Zahteve sindikatov: vsem 6 razredov gor.
Čakam, da JJ potrdi, očitno je sedaj čas, da si vsak svoje uredi.
Kdo je za to, da se privat sektorju do konca leta 2050 oprosti plačilo komplet dohodnine, pa vsem, ki ne delajo v JU, tudi plačilo ddvja za vse storitve in stvari. Pa da vidimo, koliko časa bodo svinje še imele pomije za žret.

Očitno je free money povsod. To sw vsem tala, pa za elektriko, pa za obremenjenost. Čakam, da si politiki nabijejo 3000 dodatka na mesec, ker mora sedeti na neudobnem stolu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj bo šolski ceh stavkal? Še enega normalnega zooma niso bili sposobni skup spacati. No ja po letu dni so šele začeli. Seveda bosta Luka in GR zopet skočila v luft, kako se temu cehu godi krivica
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
Zato, ker bodo volitve in je treba dobiti povišico za naslednja 4 leta. Ali si jo zaslužiš ali ne, ni pomembno.
Škoda da Janša ne bo razpustil vlade kot jo je mekani zadnjič. Kar naenkrat plače niso bile več tak problem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Pa j
14 dnevna stavka v gospodarstvu, država crkne.
Kdaj bo ?
Pa jst ne vem a ta klapa misli da dnar na drevesu raste,
delam v gopodarstvu, vsak mesec se mormo z a plače borit, dnar zasluzit da lahko do plač pridemo, ti pa bi kar vsake dva meseca neke povišice, k se vse draži in ne sfolgajo meseca......... pa da se zamenjamo, tud jst bi rad vsak mesc malo vec..... pa si ga morm zaslužit, ne pa kr malo po cesti kričat pa stakvkat in evo ..... 200 eur več.....kot nekateri v JU mislijo
Pa a se zavejjao da mora teh njegovih 200€ nekdo ustvarit?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Z mojimi 800€ neto plače v JS sem absolutno za dvig vrednosti plačnih razredov, ki še niso dosegli vrednosti iz leta 2008, ko so uvedli varčevalne ukrepe v JS. So vam v gospodarstvu kdaj znižali plače zaradi varčevanja?!
 
  • Haha
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.514
9.214
113
. So vam v gospodarstvu kdaj znižali plače zaradi varčevanja?
:eek:o_O:rolleyes::sprasujemse:
Ti to resno sprašuješ?
A veš ti ubožček, ko v krizi leta 2008 nisi napredoval, je nekaj 10.000 zaposlenih v privat sektorju ostalo na cesti. Bi bili zelo veseli, če bi samo zamrznili plače. Pa zdej med korono, ko je JS na veliko delil dodatke za delo v nevarnih razmerah in se debelil ko svinja, je marsikateri zaposleni v privat sektorju spet ostal doma (ne po svoji volji in brez plače), ali pa podpisal soglasje o konkretnem znižanju plače. Moj znanec je potem okrog hodil kosit za 10-20 eur, da je pokril stroške. Jaz sem bil brez prihodkov 2 meseca.
Tako da, dej ti malo iz svojega mehurčka poglej ven, kaj se dejansko dogaja v realnem sektorju.
PS: plača neto 800 eur je sramota. Sem pa prepričan da jo v privat sektorju brez težav tudi podvojiš. Samo bo težko se praskat po riti in stavkat. V privat sektorju denar ne pade z neba, ga je treba zaslužit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
Če že uganjamo demagogijo....
Kaj pa če ukinjeno vse subvencije, pomoči ipd v gospodarstvu, ki baje vse skupaj gor drži, pa to damo za plače v JS? Če se že sprašujemo, od kod denar vzeti...

Tamle v sosednji temi se sprošča sanjska služba, ki je imela zdele se pa još dodatkov. Če je kdo falil sanjsko priložnost.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
673
658
93
Sam sem bil proti, da stavkajo. Sploh zato, ker pri šolanju otrok vidim dobre in slabe učitelje. Pa to ne mislim zaradi ocenjevanja ampak zaradi podajanja znanja, reševanja konfliktov, .....
In potem nas mediji obvestijo o steklarni Hrastnik in njihovih plačah.. sramotno nizke.
In potem spremljam politike in sindikate? Kdo se je oglasil? Nobeden. Kdo je javno podprl delavce? Nobeden. Kar je pa najbolj žalostno pa je to, da steklarna ni edini takšen primer delodajalca. Bodimo pošteni, zdravniki in šolniki imajo zelo močna sindikata in jim lahko zavida pol Slovenije. Pol so še železnice in se počasi konča. In tukaj vidim sam problem. Zaradi nesposobnih sindikatov zadnjih 30 let, ki so se zavzemali predvsem zase in ne za delavce, je prišlo do tega, da tudi delavci niso več enotni med seboj. Kaj šele sindikati.
Potrebna bi bila vsa slovenska stavka, najprej opozorilna in potem naprej. Predvsem delavcev podjetij, kjer jih lastniki izkoriščajo za svoj interes. In verjamem, da bi marsikateremu politiku in delodajalcu odprli oči. In prišel sem, do zaključka, da je vse manj sindikatov tako močnih, da si lahko privoščijo opozorilne stavke s katerimi bodo nekaj dosegli za delavce. Vse ostalo pa bo počasi postali suženjstvo delo....