Plača v javnem sektorju

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
shocked-1.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
In gnoj neoliberal kapitalistični se dere, da slovenska delovna sila ni konkurenčna
stupid-1.gif

pa če z delavci, ki so pripravljeni na vse to, niso sposobni uspešno gnat gospodarstva, se naj sterajo nekam u božju mater kitajsko pa naj tam kažejo svoje managerske sposobnosti, plesen gnila zajedalska neoliberalistična
uf-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Zanimivo branje, sicer v nekaterih delih človek dobi občutek da je tudi avtorica nekoliko zakomplicirala, sicer pa popolna slika naše birokracije!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
In zakaj je tako?
Ne zaradi zaposlenih na UE, temveč zaradi politike, ki sprejme tako zakonodajo, da postopki tako dolgo trajajo. Riba zmeraj pri glavi smrdi.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.407
113
v lokalni ostariji
krivi so pravilniki, zakoni... pač ker vsi navijate k čimvečji regulaciji čimveč predpisov v imenu "varnosti" (recimo trikotniki so tudi eni izmed teh zadev)...

dokler boste z ušesi ploskal za vsako novo omejitev ki je vlada sprejme bo to tako...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Ali se slučajno premalo gradi in si birokracija nalaga delo v neskončnost, da opraviči svoj obstoj in plačo.

574 strani dokumentacije, da za meter dvigneš hišo

http://www.zurnal24.si/ce-vam-se-ni-jasno-zakaj-vecina-gradi-na-crno-clanek-246275

zadeve nisem prebral,. ampak lahko trdim da v našem primeru, je bilizdelan projekt. GD smo dobili v 14 dneh. Po zapletu z služnostjo vode, ki paje bil bolj problem sosedov, kot pa UE in občine. Tako da. Zadeva gre gladko če vse štima. Če kaj ne štima se pa verjetno res v direkt p... ker fleksibilnost JU in ostalega je 0.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Sam da mal spomnem. Ped dnevi sem nekje spet zasledil o plačah v JS. Vse ok, dokler se ni javil glavni sindikalist.
Kolk sm razumel vse skupaj, hočejo plačni sistem narediti bolj pravilen, bolj pošten. Vse OK.
Torej oblast hoče iz enake vsote za maso plač v JS porazdeliti plače. Super OK. Zakaj eni 15.000, nekateri 580. OK, razlika mora biti zaradi narejenih šol, delovnega mesta, odgovornosti....itd. Tukaj bi se pričakoval zaplet, ker tisti, ki ima max bo še zmeraj trdil, da je tako odgovoren, kot da gre za lll SV. Ampak, da je še sindikat rekel, da najmanjšim ni možno povečati plač, če se vsota za maso plač ne poveča, je pa tako mimo, da bolj ne more bit. Dobesedno so priznali, da se sindikatu gladko hebe za zaposlene. So sami eni tistih, ki bi jim bilo verjetno življenje ogroženo, če bi dobili namesto 2,6k samo 2,3. Al pa nekateri iz 15k na 5k. Vlada hoče narediti tako, da večjim vzame in da najmanj plačanim, se pa sindikat javi, da to ne bo šlo.
Je še kakšna ustanova, v SLO , ki ni gnila do temelja?????
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.458
113
Država bi dobrim dala več, slabšim pa manj. Sindikati bi ohranili sedanje plače, dobrim pa doplačali.

Kar že poznamo iz preteklosti, ko so bili praktično vsi v javnem sektorju s strani nadrejenih ocenjeni z "odlično".
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj nagrajevat je res težko...

Reši se pa enostavno s kvoto. Lahko da nagrado za projekte in delovno uspešnost ampak ne vem.... 10 osebam od 100 v zavodu.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.751
2.039
113
za šankom
ksz...

glede na to da smo navadni balkanci bi nam uspelo zmanipulirati še nagrajevanje in bi tisti pri koritu dobili še več kot sedaj ker bi se lepo ocenili in nagradili,raja ki dejansko kaj dela pa bi dobila še manj
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ma to nagrajevanje je že bilo in je bil sistem za moje pojme čisto zgrešen. Če si šefu lezel v rit...mu kakšno kavico ponudil....mu sodelavce opravljal, si imel to stimulacijo vsak mesec na plačilni listi. Jaz sem prav vesel da so jo ukinili.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Država bi dobrim dala več, slabšim pa manj. Sindikati bi ohranili sedanje plače, dobrim pa doplačali.

Kar že poznamo iz preteklosti, ko so bili praktično vsi v javnem sektorju s strani nadrejenih ocenjeni z "odlično".



Tole izjavo verjetno lahko utemeljiš a na seznam ne odličnjakov daj mene. Pol sem edini
shocked-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem odličnjak.
grims-1.gif


Vedno vse najvišje ocene, če ne bi bile, potem bi se šel takoj pritožit. Sicer pa dobro ve, kaj vse počnem, kar niti blizu ni v mojem "opisu del", zato najvišje ocene brez razgovorov.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Malo mešamo vse skupaj. Stimulacija je tisto kar si včasih dobil ali pa ne vsak mesec glede na tvoje delo v tem mesecu. Z ocenami od 1-5 se pa delavec ocenjuje 1x letno in po treh letih se te ocene vrže skupaj in pogleda, če lahko napreduješ za kakšen PR.
Ma jaz sem tudi odličnjak vsako leto pa mi to čisto nič ne pomaga pri plači. Nazadnje so mi jo popravili l 2008.
grims-1.gif