Plača v javnem sektorju

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Če že uganjamo demagogijo....
Kaj pa če ukinjeno vse subvencije, pomoči ipd v gospodarstvu, ki baje vse skupaj gor drži, pa to damo za plače v JS? Če se že sprašujemo, od kod denar vzeti...

Tamle v sosednji temi se sprošča sanjska služba, ki je imela zdele se pa još dodatkov.
Zaradi mene brez težav.
Ampak prosim ne primerjaj pomoči gospodarstvu s plačevanjem dodatkov za delo v nevarnih razmerah politikom.
Pa ne mi z demagogijo: ker to kar sem napisal so DEJSTVA.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Ja, pa kar bom, kaka druga beseda ne bi bila tako diplomatska. če gospodarstvo tuli, da vse gor drži, pa rabi pomoc, da sam ne crkne, kaj šele, da bi koga drugega napajal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Glej: tukaj se pogovarjamo o plačah DELAVCEV, ne o lastnikih. In nisem še slišal za delavca v privat sektorju, ki bi zahteval pomoč gospodarstvu. Sedaj pa še malo v temo o jabolkah, hruške mešaj.
In še to: dobro vem, da nisi neumna in veš kdo prinaša denar in kdo ga le jemlje in prerazporeja. In če gospodarstvo crkne, bo tudi js crknil, res pa da ene pol leta kasneje, ker bi prej se še do konca zapufal in lastno mater prodal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Zdaj bi moral JJ biti đek in vreči številke na plano. Ukinemo toliko in toliko NV organizacij, združimo toliko in toliko občin, ukinemo toliko in toliko uradov. Evo privarčevali smo toliko in toliko, in to lahko razdelimo med vas. Potem pa naj Štrukeljček rdeči to lepo podpiše.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Matey in jonny77

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Če že uganjamo demagogijo....
Kaj pa če ukinjeno vse subvencije, pomoči ipd v gospodarstvu, ki baje vse skupaj gor drži, pa to damo za plače v JS? Če se že sprašujemo, od kod denar vzeti...

Tamle v sosednji temi se sprošča sanjska služba, ki je imela zdele se pa još dodatkov. Če je kdo falil sanjsko priložnost.
A denar za subvencije..... od kod je prišel? kdo ga je ustvaril?
Pametno ja, daj ga v javni sektor in gospodarstu pusti da crkne..... me zanima kolko cajta bo JS prezivel .... in od čega .....
sj ne moreš verjet nekaterim izjavam.....
Dejansko res mislite da denar iz neba pade.....
A še komu ni jasno da gre denar za JS iz gospodarstva, .....če mi v gospodarstvu nič ne ustvarimo, si vi v JS nimate kaj delit.... oz tudi JS crkne
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Jaz nisem JS... Sem pa bila daljnega leta 2010 ene pol leta, takrat ko je bilo tam baje še bolj sanjsko kot danes. Mizerija v vseh pogledih. Od denarja do kolektiva.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Glej: tukaj se pogovarjamo o plačah DELAVCEV, ne o lastnikih. In nisem še slišal za delavca v privat sektorju, ki bi zahteval pomoč gospodarstvu. Sedaj pa še malo v temo o jabolkah, hruške mešaj.
In še to: dobro vem, da nisi neumna in veš kdo prinaša denar in kdo ga le jemlje in prerazporeja. In če gospodarstvo crkne, bo tudi js crknil, res pa da ene pol leta kasneje, ker bi prej se še do konca zapufal in lastno mater prodal.

Velika večina v JS je tudi DELAVCEV. Hodijo v službo, opravijo svojo delo in bi bili na koncu meseca radi primerno nagrajeni, kot vsi ostali. In ta denar jim ni šenkan in od njega plačilka je sestavljena tako, da se zraven pobere kar največ davkov, bistveno več kot pri identični situaciji (strošek delavca) v privat sektorju. Zaradi tega je konec meseca tudi manjši otroški dodatek in višji vrtec, pa zanj ni neprofitnih najemnin, čeprav v reali domov nese bistevno manj, kot tisti, ki vse to imajo.

Jabolke in hruške, ja... samo za demagoge in tiste, ki sicer tudi to niso sposobni biti, ampak se zraven postavijo vsakič, ko je treba gnojnico polivat. edini način, da se vsaj počuti nekaj vrednega.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Velika večina v JS je tudi DELAVCEV. Hodijo v službo, opravijo svojo delo in bi bili na koncu meseca radi primerno nagrajeni, kot vsi ostali.



V gospodarstvu so res višje plače, ima pa JS precej veliko cono udobja. Odpoved težko dobiš, odgovornosti ni velike. Noben ne teži, če imaš premajhen finančni doprinos firmi. Finančnih kriz ni. Da ne začnem o šolnikih in njihovih pripravah doma in med počitnicami.
Res je, da niso vse službe enake. Na eni strani imaš pisarniške rastline, na drugi policiste. In imaš policiste na Tolminskem, in imaš policiste na Kočevskem. Potem imaš nekoga z magisterijem o pomenu bureka. In imaš nekoga z vsš diplomo o kibernetski varnosti v podjetjih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Greva po vrsti.
Velika večina v JS je tudi DELAVCEV. Hodijo v službo, opravijo svojo delo in bi bili na koncu meseca radi primerno nagrajeni, kot vsi ostali.
? A res? No, jaz sem TAKOJ ZA TO, DA SO 100% PRIMERNO NAGRAJENI. Pa nagrada ni na leta vegetiranja in praskanja po riti v js ter glede na to, kako lezeš nekomu v rit ali pa, če pripadaš ustrezni politični stranki.
Recimo moj predlog:
30% lenuhov in političnih nastavljenjcev vreči ven (pa ne z uravnilovko po vseh organizacijah: recimo zdravniških sester, policistov, itd. je premalo; raznih uradov za praskanje po riti in jeb... državljanov v glavo pa preveč in se jih enostavno 100% spoka na zavod), oblikovati primerna merila za nagrajevanje (in NE 95% zaposlenih v nekem uradu ne more imeti oceno najboljši in napredovanje po razredih vsako leto) in nagraditi uspešne.
Hkrati je potrebno nekaterim dejansko tudi dvigniti osnovno plačo. Recimo zdravniška sestra v treh izmenah, pa prinese domov jurja. A si ti nor? Ni čudno, da odhajajo.
Torej jaz NISEM proti dvigu plač uspešnim in zavzetim v javnem sektorju. In že večkrat napisal, da so taki v JS. Na zgornji predlog, bi se delovnim in uspešnim ali pa le povprečnim dvignile plače, masa plač pa bi se zmanjšala, ker bi lenuharje spokali ven.
Sedaj pa to primerjaj z zahtevami sindikatov. Uravnilovka, vsem 6 razredov gor. E, proti temu pa sem.

in od njega plačilka je sestavljena tako, da se zraven pobere kar največ davkov, bistveno več kot pri identični situaciji (strošek delavca) v privat sektorju. Zaradi tega je konec meseca tudi manjši otroški dodatek in višji vrtec, pa zanj ni neprofitnih najemnin, čeprav v reali domov nese bistevno manj, kot tisti, ki vse to imajo.
In ti pišeš o demagogiji? O kakšnih večih pobranih davkih tukaj pišeš? A to potem Telekom, Gen-I, Elektro, Revoz, Krka, Santoz in vsi ostali na veliko goljufajo in na črno plačujejo zaposlene? A o tem pišeš? Hkrati pa mene obtožuješ za demagogijo. Pa še enkrat: NE mešaj lastnika podjetja z novim Porsche Cayennom na socialki z delavci.
Jabolke in hruške, ja... samo za demagoge in tiste, ki sicer tudi to niso sposobni biti, ampak se zraven postavijo vsakič, ko je treba gnojnico polivat. edini način, da se vsaj počuti nekaj vrednega.
Jaz se počutim prav dovolj vrednega, ne rabim tega. Mi gre pa na bruhanje, ko vidim, kaj se dogaja. A veš kaj bi rad videl (in bi šel tako z njimi ven stavkat)? Da se zaposleni zbunijo, fuknejo trenutne vodje sindikatov stran in izvolijo take predstavnike, ki bi dejansko želeli kaj spremeniti in NAGRADITI uspešne, pridne, korektne in fuknat ven lenobe in politične nastavljance. Pa je žal to utopija. In veš zakaj? Zato ker so v ju nadpovprečno (to NE pomeni, da so vsi lenuhi, jih je pa bistveno več kot v privat sektorju, kjer ti direktor lepo knjižico da, ko mešaš meglo ali pa še ostale motiš pri delovnem procesu) ostali le lenuhi, ker njim to ustreza. So plačani preveč za to kar delajo in se prekleto zavedajo tega. In takim na počez dvigovanje plač brez komponente uspešnosti je čisto zlato.
Lep dokaz je pa tukaj:
Jaz nisem JS... Sem pa bila daljnega leta 2010 ene pol leta, takrat ko je bilo tam baje še bolj sanjsko kot danes. Mizerija v vseh pogledih. Od denarja do kolektiva.
Toliko zahrbtnosti in vsega ostalega, kot sem videl v nekaterih kolektivih v javnem sektorju nisem nikoli doživel v privat sektorju. Razlog: lenuhi nimajo kaj za delat in potem motijo/serjejo še po vseh ostalih. V privat sektorju enostavno nimaš časa za kaj takega. Dejansko so bila v določenih organizacijah izmišljena delovna mesta za politične nastavljence in če je bila sreča je ta le vlekel denar in sploh v organizacijo ni prišel. Če je bila pa nesreča, je pa hodil v službo in DRUGIM grenil življenje in motil delovni proces.

Sedaj mi pa povej, kje spet demagogijo zganjam.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Saj veš kako je strošek delavca na letni ravni...

Sestoji iz:
- bruto bruto plače
- malice
- prevoza
- regresa
- bozicnice

Zdaj pa tole pokombiniraj da bo davčno tako, da delavec največ ven potegne konec meseca. Ali pa kot pač dela JS. Minimalna malica, minimalni prevoz, minimalen regres, bozicnice ni, ostalo je pa plača, ki je zdaj bolj obdavčena. Ne delaj se neumnega. Pol pa se nadgradi z spjevci... Najraje normiranci. Koliko oni davka plačajo in kako veliki reveži so na papirju.


In kakor koli obračatie, velika večina ljudi, ki dela v JS dela, je na enakem kot delavec v privatnem sektorju. In ima od nastavljencev toliko, kot ima delavec v privatnem sektorju od raznoraznih subvencij in pomoči, ki gredo lastniku. Zakaj pa v tem primeru nobenega to ne zanima? Samo udri.

In ne, ne podcenjujte tistih, ki vlečejo niti. Imate jih za budale, ampak se pasejo na račun vseh. Njim dol maha ali je momentalno v privat ali javnem sektorju, samo da doteka. In teh ljudi je malo, vse kar je bilo pa treba, je pa glupanom pustiti misliti, da so pametni in jih skregati med seboj. Rešitve itak iščejo v dol tlacenju onih, ki so že zdaj na tleh. Te si upajo, ti so pred očmi, dlje pa itak ne seže... Vse, ki jih omenjate vedno v vezi s tem, so ti, ki jih kdaj vidite in jih vidite zato, ker nekaj delajo. In delajo za mizerijo. Za tiste, ki bašejo, sploh ne veste, da obstajajo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Saj veš kako je strošek delavca na letni ravni...
Sestoji iz:
- bruto bruto plače
- malice
- prevoza
- regresa
- bozicnice
Zdaj pa tole pokombiniraj da bo davčno tako, da delavec največ ven potegne konec meseca. Ali pa kot pač dela JS. Minimalna malica, minimalni prevoz, minimalen regres, bozicnice ni, ostalo je pa plača, ki je zdaj bolj obdavčena. Ne delaj se neumnega.
A veljajo drugačna pravila za javni sektor in privat sektor? Zakaj pa se recimo sindikati potem ne zbunijo in zahtevajo, da se to spremeni?
In kakor koli obračatie, velika večina ljudi, ki dela v JS dela, je na enakem kot delavec v privatnem sektorju. In ima od nastavljencev toliko, kot ima delavec v privatnem sektorju od raznoraznih subvencij in pomoči, ki gredo lastniku. Zakaj pa v tem primeru nobenega to ne zanima? Samo udri.
Zakaj se delaš neumno? Na enakem? A res? No, dej mi javi, kdaj so nazadnje koga odpustili iz JS? Pa recimo malo poglej razliko v plačah med javnim in privat sektorjem med leti 2019 in 2021. Pa recimo strukturo brezposelnih po letu 2008, ko so brezposelni narastli na čez 120.000. Sedaj ali si neumna ali pa zavestno lažeš.
V vseh normalnih državah imajo zaposleni na enakih delovnih mesti v javnem sektorju nižjo plačo kot v privat sektorju, ravno zaradi te varnosti. No, pri nas je obratno.
In ne, ne podcenjujte tistih, ki vlečejo niti. Imate jih za budale, ampak se pasejo na račun vseh. Njim dol maha ali je momentalno v privat ali javnem sektorju, samo da doteka. In teh ljudi je malo, vse kar je bilo pa treba, je pa glupanom pustiti misliti, da je pameten in jih skregati med seboj. Rešitve itak iščejo v dol tlacenju onih, ki so že zdaj na tleh. Te si upajo, ti so pred očmi, dlje pa itak ne seže...
Kdo podcenjuje? Meni je točno jasno, da svinjam to ustreza, zato pa se tako borijo za to. Zato ti pa pravim, da je utopija, da se bo kaj spremenilo, če ne bo nekega pretresa. Recimo sesutje ekonomije in posledično konkretno zaprtje pipice davkov. Pa še tam bi na s politiki itak najprej zadolžili vsaj na nivo Grčije, preden bi se kaj spremenilo.
In še nekaj: sem zelo dolgo delal z javnim sektorjem. Lahko rečem kapo dol nekaterim, da delajo v določenih greznicah in za tisti denar. Veliko jih je čisto ok, pač služba in to je to. Ampak še enkrat: 30% bi jih mirno lahko porezali in bi javni sektor bolje deloval. Samo noben nima jajc za to. Pa verjemi, da sindikalisti točno vedo kako in kaj. Samo svojo rit ščitijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: GStar

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Če že uganjamo demagogijo....
Kaj pa če ukinjeno vse subvencije, pomoči ipd v gospodarstvu, ki baje vse skupaj gor drži, pa to damo za plače v JS? Če se že sprašujemo, od kod denar vzeti...

Tamle v sosednji temi se sprošča sanjska služba, ki je imela zdele se pa još dodatkov. Če je kdo falil sanjsko priložnost.
šur, np.
sam pol dejmo pol tud nobenih davkov? al bi sam jemal za osnovne zadeve pa ne poskrbel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
A veljajo drugačna pravila za javni sektor in privat sektor? Zakaj pa se recimo sindikati potem ne zbunijo in zahtevajo, da se to spremeni?

ne pravila so enaka, ompak dokler so za vsako reč intervali od-do, potem je možnost manevriranja.

- malica je JS je minimalna, v privat se pogleda koliko je max brez davka.
- potni stroški v JS so minimalni, v privat sektorju se pogleda, kako najdražje v službo priti
- regres je v JS minimalen, v privat se pogleda, koliko je lahko maximalen
- božičnica.... ugani?
koliko na račun dobi oni v JS in koliko ni v privat. Seldnji ima uradno manjšo plačo in brez sramu laja...

v vseh teh primerih je strošek delodajalca na letni ravni enak. Potem se pa en dol usede in izračuna, kako bi lahko to počel preko normiranega spja... ko so davki še nižji. in ostane bistveno več. in jeuradno revež in laja, da so plače v JS previsoke... edino kar je treba, je biti malo pameten pa izstaviti račune vsaj dvema različnima podjetjema, kar je spet, v privat sektorju šala mala...

in se lahko na glavo postavite - oni v JS v teh primerih plača VEČ davkov, da se lahko "revežem" iz zgornje alineje potala. vedno se tle vsi obnašate, kot da oni pa ne plačujejo davkov.

V nobeni izmed teh zgodb se ni prekršilo niti enega pravila, davčno vse pravilno. Ni treba nič opletati s črninami in sivinami.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ribicija in henkl

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A veljajo drugačna pravila za javni sektor in privat sektor? Zakaj pa se recimo sindikati potem ne zbunijo in zahtevajo, da se to spremeni?

Zakaj se delaš neumno? Na enakem? A res? No, dej mi javi, kdaj so nazadnje koga odpustili iz JS? Pa recimo malo poglej razliko v plačah med javnim in privat sektorjem med leti 2019 in 2021. Pa recimo strukturo brezposelnih po letu 2008, ko so brezposelni narastli na čez 120.000. Sedaj ali si neumna ali pa zavestno lažeš.
V vseh normalnih državah imajo zaposleni na enakih delovnih mesti v javnem sektorju nižjo plačo kot v privat sektorju, ravno zaradi te varnosti. No, pri nas je obratno.

Kdo podcenjuje? Meni je točno jasno, da svinjam to ustreza, zato pa se tako borijo za to. Zato ti pa pravim, da je utopija, da se bo kaj spremenilo, če ne bo nekega pretresa. Recimo sesutje ekonomije in posledično konkretno zaprtje pipice davkov. Pa še tam bi na s politiki itak najprej zadolžili vsaj na nivo Grčije, preden bi se kaj spremenilo.
In še nekaj: sem zelo dolgo delal z javnim sektorjem. Lahko rečem kapo dol nekaterim, da delajo v določenih greznicah in za tisti denar. Veliko jih je čisto ok, pač služba in to je to. Ampak še enkrat: 30% bi jih mirno lahko porezali in bi javni sektor bolje deloval. Samo noben nima jajc za to. Pa verjemi, da sindikalisti točno vedo kako in kaj. Samo svojo rit ščitijo.
Verjetno ti gredo bolj na živce plače v JU, kot v celotnem javnem sektorju. Sedaj pa poglej realno sliko.
 

Priponke

  • Plače.PNG
    Plače.PNG
    557,8 KB · Ogledi: 112

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
ne pravila so enaka, ompak dokler so za vsako reč intervali od-do, potem je možnost manevriranja.

- malica je JS je minimalna, v privat se pogleda koliko je max brez davka.
- potni stroški v JS so minimalni, v privat sektorju se pogleda, kako najdražje v službo priti
- regres je v JS minimalen, v privat se pogleda, koliko je lahko maximalen
- božičnica.... ugani?
koliko na račun dobi oni v JS in koliko ni v privat. Seldnji ima uradno manjšo plačo in brez sramu laja...

v vseh teh primerih je strošek delodajalca na letni ravni enak. Potem se pa en dol usede in izračuna, kako bi lahko to počel preko normiranega spja... ko so davki še nižji. in ostane bistveno več. in jeuradno revež in laja, da so plače v JS previsoke... edino kar je treba, je biti malo pameten pa izstaviti račune vsaj dvema različnima podjetjema, kar je spet, v privat sektorju šala mala...

in se lahko na glavo postavite - oni v JS v teh primerih plača VEČ davkov, da se lahko "revežem" iz zgornje alineje potala. vedno se tle vsi obnašate, kot da oni pa ne plačujejo davkov.

V nobeni izmed teh zgodb se ni prekršilo niti enega pravila, davčno vse pravilno. Ni treba nič opletati s črninami in sivinami.
A boš kaj komentirala moj predlog za izboljšanje plač ali ne?
Se bomo sedaj na temu ustavili? Sem te že prej vprašal? Zakaj sindikati ne stavkajo za tvojo optimizacijo?
Na penzijo si pa pozabila, nje? Ali se malica, pa potni stroški štejejo v osnovo?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
ne pravila so enaka, ompak dokler so za vsako reč intervali od-do, potem je možnost manevriranja.

- malica je JS je minimalna, v privat se pogleda koliko je max brez davka.
- potni stroški v JS so minimalni, v privat sektorju se pogleda, kako najdražje v službo priti
- regres je v JS minimalen, v privat se pogleda, koliko je lahko maximalen
- božičnica.... ugani?

Seveda, po firmah kar talajo denar na lepe očke.

- v privat firmah malica niha. Lahko imaš organizirano na firmi (menza, denar na kartico trgovine), lahko dobiš 4€, lahko dobiš maksimum brez davka.
- v privat firmah gledajo najcenejšo možnost (javni prevoz). Kilometrino lahko zgolj opravičuješ, češ, da rabiš lastni prevoz za nepredvidena vzdrževanja. In noben privatnik ne bo zaposloval nekoga 100km stran, kot se vozijo eni iz JS (poznane zgodbe iz prevozov.org). In če bo privatnik takega zaposlil bo zbijal osnovno plačo
- regres je od - do
- božičnica je od - do; jaz sem dobival maksimum, poznam take, kateri so dobili 60€ in darilno vrečko

Ti maksimum neobdavčeni zneski so namenjeni zgolj temu, da delavec dobi čim več in delodajalec plača čim manj. In oba sta srečna. Do izračuna koliko bo penzije.

Potem pa imaš tu tehnološke firme. Makedonca boš že dobil, da bo vezal armaturo za minimalca. Inženirja pa pač ne, še korenčke boš moral sproti dajati, da ti ne zbeži k konkurenci.


In še enkrat, gestapo ne stoji s šmajserjem na vratih, če bi slučajno dal odpoved in šel drugam.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
JAZ NISEM V JS!!!! Kolikokrat naj se povem?!

Ne mi govoriti, kaj naj sindikati potem zame delajo, ker ne. Ni mi treba mustrov limati, kako se odpoved napiše pa oglase za delo. Jaz sem ti naredila 12 let nazaj. Delam enako za 5x boljšo neto urno postavko, ko potem potelovadim z davki. In socialni transferji so visji, kvarim pa močno povprečje panoge. Brez evra utaje. In ti brez sramu rečeš primerjaj plače v JS in gospodarstvu?! Poleg tega sem službo v JS dobila, ker sem se javila na oglas, službo v gospodarstvu pa v lokalu. Od tam naprej pa po vezah, ne morem drugega reci. Niso politične, niso od očija/mamice, ampak iskreno povedano veze ipak, dasiravno moje. Tako da ne vem kako komentirati še eno demagogijo in mantro ki se ponavlja vsevprek - JS samo za veze in poznanstva raznih botrov. Japajade...


Malica in potni niso strošek delodajalca? Kdor ne ve, kako se plača racuna, nima tako nizke zaradi JS, krivca naj išče v speglu. To so osnove!

Na kakšno penzijo? Zanjo skrbim sama in če je slučajno ne dočakam, ta denar ne bo šel v nič, ampak ostane v familiji, za one v JS je to izgubljen denar.


Ko bo JS tisto, kar nakateri mislite, da je, pa povem, ker bom šla nazaj...
 
Nazadnje urejeno:

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
? A res? No, jaz sem TAKOJ ZA TO, DA SO 100% PRIMERNO NAGRAJENI. Pa nagrada ni na leta vegetiranja in praskanja po riti v js ter glede na to, kako lezeš nekomu v rit ali pa, če pripadaš ustrezni politični stranki.
Recimo moj predlog:
30% lenuhov in političnih nastavljenjcev vreči ven (pa ne z uravnilovko po vseh organizacijah: recimo zdravniških sester, policistov, itd. je premalo; raznih uradov za praskanje po riti in jeb... državljanov v glavo pa preveč in se jih enostavno 100% spoka na zavod), oblikovati primerna merila za nagrajevanje (in NE 95% zaposlenih v nekem uradu ne more imeti oceno najboljši in napredovanje po razredih vsako leto) in nagraditi uspešne.
Hkrati je potrebno nekaterim dejansko tudi dvigniti osnovno plačo. Recimo zdravniška sestra v treh izmenah, pa prinese domov jurja. A si ti nor? Ni čudno, da odhajajo.
Torej jaz NISEM proti dvigu plač uspešnim in zavzetim v javnem sektorju. In že večkrat napisal, da so taki v JS. Na zgornji predlog, bi se delovnim in uspešnim ali pa le povprečnim dvignile plače, masa plač pa bi se zmanjšala, ker bi lenuharje spokali ven.
Sedaj pa to primerjaj z zahtevami sindikatov. Uravnilovka, vsem 6 razredov gor. E, proti temu pa sem.
To, da je v JS 30% lenuhov, je demagodija. Potem preideš, da je zdravnikov in sester premalo, uradov preveč ... kar je spet demagogija in menjava terena - če je zdravnikov in sester premalo, še ne pomeni, da med njimi ni lenuhov (in ravno v zdravstvu :valjamse: ).

Kar skuša Jabe povedat (oz. kakor razumem) je, da je delavec v JS ravno tako delavec kot oni v ZS - samo delodajalec se je za odtenek bolj prisiljen držati zakonskih omejitev (ampak ne povsod - LK je naša paradna sramota). Delajo v skladu z organizacijo in navodili. Če pa organizacija šepa, je to stvar delodajalca. Tudi ni res, da delavci ves čas ne opozarjajo vsaj na del težav, samo ...

Zahteva za dvig plač pa je popolnoma nepovezana s tem - gre za to, da je vlada (JJ) zrušila enotni plačilni sistem, pri čemer se ni ravno pokazala kot zagovornica dialoga med vpletenimi.