Philips TV

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Poznavalci, zakaj na LCD Philipsu film na USB vhodu iz ključka predvaja pomanjklive podnapise, tako, da ni za gledat. Je vse nastavljeno na slovenščino, tako, da so podnapisi na TV programih bp, razen , kot sem že napisal, na USB vhodu.Drugače filme lepo predvaja. Vnaprej hvala za namige.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Na računalniku jih predvaja ok? Ker drugače imaš verjetno samo napačne podnapise za tvoj "release" filma.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Poznavalci, zakaj na LCD Philipsu film na USB vhodu iz ključka predvaja pomanjklive podnapise, tako, da ni za gledat. Je vse nastavljeno na slovenščino, tako, da so podnapisi na TV programih bp, razen , kot sem že napisal, na USB vhodu.Drugače filme lepo predvaja. Vnaprej hvala za namige.

Verjetno misliš kvake namesto šumnikov? V neki drugi character set jih je treba spreminjat (mogoče CP1250, ne vem več), jaz sem obupal in je pač kot je, Philipsa pa ne kupim več v življenju.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ne, ne, niso samo kvake, ampak , napiše samo pol besede, 3/4 stavka itd. Na računalniku je pa vse v redu.
 

mravac

Pripravnik
29. sep 2007
100
0
16
Pri meni jih predvaja ampak manjka pa črka Č. Ž in Š sta pa normalno tv je pa 7969
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Ne vem no, tu pa manjka kar pol besede, včasih pol stavka, bi morda pomagal update TV-ja??
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
V skrajnem primeru lahko vgradiš podnapise v film. Tako jih ne bo predvajal tv, ampak bojo del filma in bojo prikazani ok.
 

Flikca

Pripravnik
12. mar 2013
306
6
18
Škofja Loka
Ko sem jaz kupoval nov televizor, sem slišal da philips televizije imajo porazen sistem za podnapise. Zato sem se odločil za LG in nimam teh problemov.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Se kar strinjam, da je TV za en qurc. Imam še Sonyja , ki pa je zvezda. Na njem pa delajo podnapisi istega filma v nulo. Bom probal še dat film na tablico in preko HDMI-ja na TV, bomo vidli.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik tdi pravi:
Poznavalci, zakaj na LCD Philipsu film na USB vhodu iz ključka predvaja pomanjklive podnapise, tako, da ni za gledat. Je vse nastavljeno na slovenščino, tako, da so podnapisi na TV programih bp, razen , kot sem že napisal, na USB vhodu.Drugače filme lepo predvaja. Vnaprej hvala za namige.

Verjetno misliš kvake namesto šumnikov? V neki drugi character set jih je treba spreminjat (mogoče CP1250, ne vem več), jaz sem obupal in je pač kot je, Philipsa pa ne kupim več v življenju.

Očitno nisem edini ki si deli mnenje glede Philipsa.

Najbolj butast TV kar sem jih kdaj imel, še najcenejsi LG dela lepše. Počasen tv u 3 PM, podnapisov večinoma noče predvajat, al pa kar nekaj po svoje, tudi filmi mu ne dišijo vsi, da ne omenim youtube aplikacije ki naj bi jo uporabljal s telefonom....dela že,ampak od komada do komada je tudi po 10 sekund pavze, preden on nalozi in začne kej predvajat...če pa prepogosto zamenjas komad, pa itak vse skupaj zašteka in zmrzne.

Pa je star 1 leto, da ne bo kdo mislil o kateri stari gajbi je govora
smile-1.gif
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
Jaz sem se tudi ogreval za nakup philipsa zaradi ambilight-a, pa sem naletel na opozorilo uporabnika "herman-a" naj si preberemo philipsov forum in me je po prebiranju tega minila želja po philpsu ter sem raje nabavil samsunga h-6400-ziheraški nakup.
Vse deluje tako kot treba.
Od kar so kitajci prevzeli philipsa gre kvaliteta samo še navdol, bugast softwear.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Tudi sam imam Philipsa z ambilightom in sicer model 47PFL6008K/12 in moram priznati da sem zelo razočaran nad celotnim tv. Super mi je samo ambilight. Meni pa je obupno počasen, vsake toliko zmrzne med prestavljanjem programov in pomaga samo izklop iz elektrike, youtube aplikacija pa je živ obup. Tv je star 2 leti in vse pogosteje razmišljam o menjavi.
Gledam LG in sploh ne vem katero serijo bi gledal za morebiten nakup. Ali mi lahko date idejo kateri model in kje se sedaj najbolj splača kupiti - lahko je tudi tujina, če je toliko bolj ugodno? Velikost 55" raje kot pa 50". 4K ne potrebujem. Za tv sem pripravljen dat do 900€ raje pa čimmanj € in čimveč TV-ja.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Filip pač nikoli ni bil dober s programsko opremo, v osnovi pridno dela leta, ampak dekodiranje filmov, podnapisi, vse to je pa velika žalost.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Takole
Kot zakleto je danes crknil Philis. Ponovno ista napaka kot nekaj mesecev po nakupu in sedaj cena 250€. Toliko ne dam.
Kaj od LG vzet, velikost 55" do 1000€.
Grem še danes po tv.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz...

Meni se je pa tole pojavilo na desnem robu Philips TV-ja... Kako se "strokovno" reče tej napaki? Je pa bolj opazno na svetli podlagi, na črni se skorajda ne vidi.