Ugašanje in prižiganje TV-ja

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
LG televiziji se je odpeljalo...
smile-1.gif
Pri gledanju televizijskih programov preko Telemachove skatle, se televizorju, ob ukazu zmanjsanje glasnosti, utrga. TV se pricne nekontrolirano ugasati in prizigati. Ta postopek traja dokler TVju ne vzamem stroma. Telemachova skatla je prikloljena preko HDMI prikljucka. Vse ostale naprave priklopljne na TV (medijski predvajalnik, PS3, DVD player...) preko HDMIja delujejo normalno... Prav tako lahko normalno gledat vsebine z USB diskov...

Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bil problem?

Kot backup seveda ze gledam za zamenjavo pa sem opazil, da LG modelov ni vec toliko kot vcasih... Kaj se sedaj priporoca? Samsung, Sony, Philips??? Velikost 43, ker vecje ne spravim v komodo...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Jaz sem na enem samsungu starejšega letnika rešil problem z wifi povezavo(ni našel nobenega omrežja) tako da sem
na usb naložil zadnji SW in posodobil tv.
Predlagam da pogledaš na LG strani če lahko dobiš SW za ta model tv-ja in če je sploh opcija updejta preko usb.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Model TVja je LG 42LD751... Update nisem nasel...

Skatlo sem za test preko HDMI priklopil na monitor in zaenkrat dela brez ugasanja...
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik girisan pravi:
Model TVja je LG 42LD751... Update nisem nasel...

Skatlo sem za test preko HDMI priklopil na monitor in zaenkrat dela brez ugasanja...

imel isti televizor, isti problem. nekaj casa pomaga ce ga z obcutkom udaris (vsake tolko) kjer pride napajalni kabel v TV (cca pol pol leta), potem je sel v odpis
wink-1.gif


lp
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik KrNeki99 pravi:
Citat:
Uporabnik girisan pravi:
Model TVja je LG 42LD751... Update nisem nasel...

Skatlo sem za test preko HDMI priklopil na monitor in zaenkrat dela brez ugasanja...

imel isti televizor, isti problem. nekaj casa pomaga ce ga z obcutkom udaris (vsake tolko) kjer pride napajalni kabel v TV (cca pol pol leta), potem je sel v odpis
wink-1.gif


lp

Bom poizkusil...
smile-1.gif
Cudi me le to da vse ostalo dela, samo kadar gre preko Telemachove skatle se pojavi problem...
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
tudi jaz mislim, da telemachova škatla preko HDMI-CEC pošilja signale za ugašat in prižigat TV
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Meni se je ugasal tudi ce ni bilo nic priklopljeno. Oz ce si dal film preko usb pa nobenega drugega kabla notri. Klofuta sistem sem nasel na netu, da je to neka "serijska napaka"...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Kot ste nekateri pravilno predvidevali je sla Telemachova skatla... So mi jo zamenjal in vse dela OK...

Je pa reku tehnik da kaj takega se ni vidu...
smile-1.gif