peleti 2017

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Zdravo,
čas bi bil da počasi nabavimo pelete,..
Kaj je trenutno v okolici Lj najboljše in najcenejše?
Do zdaj sem uporabljal Enerlesove,.. bi pa mogoče probal kaj cenejšega,.. sam nebi se rad nategnil,..
Katere kurite vi?

LPDK
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Do zdaj avstrijske preko P. Express, ker imamo zalogovnik. Sem pa v 5 sezonah filal le 2x, ker pač ena zaloga drži 3 leta.

Če je v SLO "že" kakšna alternativa, bi bilo zanimivo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ima kdo izkušnje s peketi od HAS Commerce, Brčko.

Iščem nekaj z mako pepela in spodobno kalorično vrednostjo. Pa seveda poceni.
tongue-1.gif
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Z malo pepela in poceni je ponavadi drugje problem. Predvsem glej kakšno peč imaš način doziranja itd. in preberi izkušnje. Eni zaprisegajo na Schweighoffer eni na German pellets medtem ko enim špira arboreko a1 boljš ko ona dva, vse je odvisno od peči in nastavitev podpiha ter načina delovanja. Meni osebno najbolje Delujejo Faš pučem peč enkrat na 14 dni tist pepel posesam in je to to.

Drugače že 2 leto jemljem pelete tu zatopeldom.com. Prej sem jemal drva tam pripeljejo na dom razložijo. Zadovoljen glede na ceno in storitev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
HAS sem imel jaz - ne ustrezajo tvojim željam, pa mojim tudi ne.
wink-1.gif


Ker sem mali porabnik - kaminska peč in hočem malo pepela, malo/nič saj in nič žlindre, jemljem sedaj izključno A1 standard. Je pa veliko odvisno od posamezne dobave, sem imel eno leto Pelegor - ni za prehvalit, potem pa drugo leto povprečno slabi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Saj jaz mam tudi kaminsko - sam nisem mali porabnik (4 to / sezona) - s "kaminčkon" grejem oba-tri stanovanja (vezano na centralno).

Se pravi je HASov certifikat (ENplus A1) dober za v okvir - in za skurit.
tongue-1.gif


Qrc - potem pa pač spet rumnjske tj. Schweighofer. Je kje ceneje kot 4,12 / vreča?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
že tretjo sezoni imam pelete lokalnega proizvajalca ,zelo dobra kvaliteta ,pepela skoraj nič bom kar pri njemu ostal ,aja ,pa še poceni so 240 evrov tona dostava brezplačna ,noročil pa ma tolko da si rezerviram max. 4 tone že vnaprej in mi jih vozi po dve toni ko jih rabim ,ker jih nimam kje vel skladiščiti . V glavnem ful zadovoljen z njim .je pa iz Poljčan .
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
že tretjo sezoni imam pelete lokalnega proizvajalca ,zelo dobra kvaliteta ,pepela skoraj nič bom kar pri njemu ostal ,aja ,pa še poceni so 240 evrov tona dostava brezplačna ,noročil pa ma tolko da si rezerviram max. 4 tone že vnaprej in mi jih vozi po dve toni ko jih rabim ,ker jih nimam kje vel skladiščiti . V glavnem ful zadovoljen z njim .je pa iz Poljčan .

Je to potem tale >> http://www.bolha.com/gradnja/o...1304342623.html

Sem letos vzel od njega, pa bomo videli, kako se bodo obnesli... Sosed jih je probal in je rekel, da se njemu zdijo OK... prej smo dve sezoni imeli tele >> http://ekopelet.si in so bili tudi OK...
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.719
2.086
113
jemal sem pred leti cugmajstrove ki naj bi bili kao hudi in mi t njimi res ni nič manjkalo razen to da ko je prišlo obdobje za naročilo bi najrajši se odpeljal tja in tisto žensko zlasal... in predvsem zaradi njihovega odnosa sem prešaltal na enerlesove, ki so bili zelo podobni.

potem sem pa zaradi možnosti na obroke vzel petolove cenejše okoli 230 se mi zdi da je bila cena dve leti in moram reči da ni bilo bistvene razlike mogoče je bilo malenkost več pepela ampak pri petih tonah je bilo razlike skoraj 400eur in mi pepel za katerega niti nebi mogel točno rečt da ga je blo več niti ni motil.

no letos pa tudi petrol gre po svoje in ima ceno za te pelete 30eur pri toni višjo... pri tej ceni pa bom pogledal malo naokoli
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Že par let naročujem samo pri BABu ... http://www.babpeleti.com/primerjava-peletov/

Ma Hasslacherjeve pelete.

Stran ima pa tako,da se čisto nič ne znajdem (keri peleti, kaka cena...).

Nazadnje sem uporabljal Genolove pelete in so bili super, edin cena je kr visoka. Mal me je*e, ker nimam dovolj prostora v garaži,da bi komot postavu paleto notr.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Pri kaminskih je treba paziti na dimnik vse več kot 8 cm premera je problematično zaradi vleka.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda ima 99% peletnih peči (tudi kaminske) prisilni vlek - tak da.

Zdaj pa nazaj na temo - kje naceneje dobiti 4 to ENplus A1 pelete - po možnosti 2x dobava (2 x 2 to).
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Je kdo naročal pri Energija Plus? Trenutno je akcija na 2 toni +1 free. Zanima me kvaliteta peletov.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Za tole bi pa mogu dobit nobelovo nagrado
cheer.gif


Hvala, se bom velik lažje zdej odločil za nakup. Bom uzel kar energija narave smrekove, z dostavo me pridejo 260€ (prek zaTopeldom.com).