Peči na pelete - prosim za nasvete

Quasimodo

Zelenc'
9. jun 2015
2
0
1
biodom27.blogspot.com
Za nasvet sem najbrž prepozen, je pa res zanimivo brati stare poste. Meni so odsvetovali peč z lambda sondo, ker naj bi bila samo dodatni strošek ob okvari. Teh imam sedaj res tudi brez sonde že dovolj. Morda bi bila dražja peč boljša?
Je pa zgoraj nekje zapisana neumnost, da subvencije brez sonde ne moreš dobiti. Jaz sem subvencijo dobil tudi brez lambda sonde. Za pridobitev je bil namreč važen le dovolj velik izkoristek peči, ki pa je ob kombinirani peči na pelete in drva morda res težko dosegljiv. Vse dogodivščine z mojo pečjo Biodom 27 sicer opisujem na blogu http://biodom27.blogspot.com/. Povsem laično, ker sem laik in se tega pač ne sramujem. Vsak ima svoje napake in mora z njimi nekako živet (ali tudi ne;-)).
Lep dan vsem:)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Hm...ne vem...a bi se smejal ali jokal.
crazy1.gif


Sicer ne vem stroška nakupa..a jaz bi zadevo zamenjal. Požrl strošek nakupa, strošek servisov in kupil kot je 'treba' (v upanju da ne bi bil spet na istem).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Nekdo ima pač čas in piše blog. Kolega ima to peč in pravi, da hodi v kurilnico kadit, da jo posesa dvakrat na teden in nasiplje pelete v zalogovnik. Zmontiral je sam s kolegom. Konec sezone nekaj preklopi (ali ugasne) in v začetku sezone spet nekaj preklopi. Ni ravno peč na katero bi povsem pozabil, ni pa tudi nek problematičen izdelek.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Tudi jaz imam takšno peč. Edino kar naredim očistim in nasujem pelete-kadit pa sem nehal.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
Ko berem in vidim pri znancih te paletne avanture, mi je kar jasno zakaj temu rečt ne.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
bolše? dažje, katere in za kakšno ceno? če je to rang 5000 € plus, potem TČ in pozabiš to sranje.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
V največji meri so težave samo pri gorilcih-predelana peč na olje ali drva. Namenske peči delujejo brez težav, povsod se pa najde tudi kakšna peč z napako- verjamem da tudi pri TČ.
 

Quasimodo

Zelenc'
9. jun 2015
2
0
1
biodom27.blogspot.com
Tudi star čebelji pregovor: "Malo denarja, malo muzike", ima napake. Če imamo smolo:-(. Kolega je dal kar precej denarja za bavarski avto, da bi imel mir, pa mu je po štirih mesecih počil meh za "vzmetenje". Ni več tako prepričan v ta pregovor.
Bilo bi zanimivo vedeti, za kaj se je odločil član, ki je prosil za nasvete o pečeh na pelete. In kako mu gre pri uporabi. Tudi sam bi sedaj mogoče kupil kaj drugega, morda za več denarja (če bi ga imel). Najraje TČ, da bi imel mir (malo manj menda sosedje, ker tečne sosede zvok zlahka zmoti). S polno r...jo je lahko s..t;-)
Lep dan vsem še naprej.