Best buy peč na pelete (okolica MB)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem.

Kupujemo peč na pelete in ker je ponudnikov za ogrevanje kar dosti, me zanima, katera peč na pelete (in kje - v kateri trgovini) bi bila trenutno najboljši nakup? Imamo hišo, dve etaži (vsega skupaj nekje 130 m2), grejemo na radiatorje, zraven bo še boljer za sanitarno vodo, ki se bo preko peči grela le pozimi, ko laufa peč. Peč bi naj imela tudi vgrajen zalogovnik (od 100kg naprej do čim več)

Prosil bi vas, če lahko kdo malo pokomentira peči na pelete, ki jih imate že vgrajene in vaše izkušnje z njimi.

Trenutno smo najbolj zainteresirani za nakup Coolwex Basic 20. Kaj menite o tej peči?

Pa hvala lepa za vse informacije že vnaprej.
Lepo se imejte!
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Sem ravnokar zaključil montažo Coolwex basic 20. Men je pretehtala predvsem cena možnost subvencije ekosklada, velik volumen vode v kotlu, nepotreba po zalogovniku toplote, visok izkoristek. Okleval sem sprva na samo gorilcu, potem sem gledal po ferroli, lamborghini in schmit z biotermec gorilcem, odlocil sem se pa potem za coolwex ker ma velik volumen vode, in za potrebe ekosklada ne rabi dodatnega zalogovnika kar tudi prinese skoraj 800 eur + prihranka pri investiciji.
Kako se bo odnesla, bom sproti sporocal v kurilnI sezoni.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
To sem opazil tudi jaz v specifikacijah, da ima velik volumen vode v kotlu. Kaj pa to pomeni, oz. zakaj je sploh voda v kotlu? Zaradi gretja radiatorjev ali zaradi gretja sanitarne vode?

@bluub, kdo pa vam je montiral? Ali je skrivnost, kolikšna je bila cena peči in koliko je bila celotna investicija? (lahko tudi na ZS)
 
Nazadnje urejeno:

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Cist tak, laicno pec greje kotel ta zagreje naprimer 20 L vode na 70 stopinj, vklopis pumpo in voda gre v radiatorje, kotel se ti v manj kot 1 min ohladi in kotel se zopet vklopi. Peletni kotli imajo najvecjo obremenitev ob vklopu, torej ce mas npr coolwex z mislim da 110 l vode se le ta pocasneje ohladi in kotel lepse in lazje kontrolira temperaturo. Sklepal sem cit iz svojega primera, prej sem imel pec na olje feroli 38 L vode in tvt na drva150 l vode, ko sem kuril pri istih zunanjih temperaturah olje na 70 stopinj, se mi je zaradi velikega odjema gorilec nonstop vkljapljal, ko si pa pec na drva zagrel na 70 stopinj pa se odjem skoraj ni poznal, in tudi dosti topleje je bilo v hiši. Skarka, glej na to vodo v peci kod zalogovnik, le ta pa ti pripomore k udobnejšemu kurjenju.

Ostalo na ZS, ko pridem domov, zas sem na tablici in terenu
 
Nazadnje urejeno:

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ne na ZS, pliz, ker mene tudi zanima.
wink-1.gif

Pri nas smo tudi razmišljali o tej vrsti ogrevanja, zdaj pa moram narediti malo raziskave v tej smeri.
wink-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kako se pri tej peči čisti pepel? Verjetno nima ločene posode in avt. čiščenje?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
@Mato, za tak sistem bo pa žal treba razred višje. Pepel se nabira na dnu peči ki je volumensko kar velika, tak da dober sesalec za pepel pa je to to.
 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Pozdrav !

Sam sem se odločil za Biodom 27, ki ima 74 lit kotlovske vode. Lastnih izkušenj še nimam, ker bo naslednja zima prva s tem kotlom. Po pripovedovanjih drugih latnikov s katerimi sem se pogovarjla, lahko rečem, da so zelo zadovoljni s samim kotlom sam pa lahko pohvalim ekipo podjetja Gipo saj so zelo strokovni in prijazni.

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Aha, torej je boljše, da ima peč čim večji volumen vode v sebi...

Zelo modro je imeti ob peči zalogovnik. Potem je vseeno kak volumen vode ima sama peč.

Sicer pri peletih re da ni tako nujno potreben a je vseeno priporočljiv. (Zavisi sicer od izgub objekta) a ob zalogovniku se bo pče mogoče parkrat dnevno vklopila, pogrela vodo in to je to. Poleg tega lahko na zalogovnik (To jep otrebno ob nakupu malo upoštevati) vežeš nanj še kak drug vir (npr. kolektorje, TČ za sanitarno vodo).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik bluub pravi:
Cist tak, laicno pec greje kotel ta zagreje naprimer 20 L vode na 70 stopinj, vklopis pumpo in voda gre v radiatorje, kotel se ti v manj kot 1 min ohladi in kotel se zopet vklopi. Peletni kotli imajo najvecjo obremenitev ob vklopu, torej ce mas npr coolwex z mislim da 110 l vode se le ta pocasneje ohladi in kotel lepse in lazje kontrolira temperaturo. Sklepal sem cit iz svojega primera, prej sem imel pec na olje feroli 38 L vode in tvt na drva150 l vode, ko sem kuril pri istih zunanjih temperaturah olje na 70 stopinj, se mi je zaradi velikega odjema gorilec nonstop vkljapljal, ko si pa pec na drva zagrel na 70 stopinj pa se odjem skoraj ni poznal, in tudi dosti topleje je bilo v hiši. Skarka, glej na to vodo v peci kod zalogovnik, le ta pa ti pripomore k udobnejšemu kurjenju.

Ostalo na ZS, ko pridem domov, zas sem na tablici in terenu
Po drugi strani pa imaš v peči neko veliko količino vode ogrete na neko temperaturo. Še tako dobra izolacija peči ni 100% in prihaja do izgub toplote. Torej se del energije goriva (peletov, olja...) porabi za kritje teh izgub in daljši kot je interval med vklopom gorilnika večji odstotek je teh izgub. Tako bi s stališča izgub kotla bilo optimalno, da bi gorilnik obratoval ves čas in bi po njegovem izklopu temperatura v kotlu bila enaka temperaturi okolice.
Torej je potrebno najti nek kompromis med količino vode v peči in izgubami kotla, tako da enoznačnega odgovora ali je boljša peč z 10l vode ali s 1000l vode ni. Vsekakor je pri radiatorskem ogrevanju boljša peč z več vode in pri talnem ogrevanju peč z manj vode. Na izbiro peči lahko vpliva tudi lega hiše, klimatski pas, steklene površine, material sten, navade prebivalcev...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kolikor je meni znano, se za določene peči (na pelete, za ostale ne vem) dobi subvencija tudi brez nakupa zalogovnika.
 

Zoho

Pripravnik
6. apr 2012
33
0
6
Citat:
Uporabnik netko pravi:
če na računu nimaš zalogovnika toplote potem ne boš dobil subvencije

Pozdrav !

To ni res subvencija se dobi tudi za kotle brez zalogovnika !! Preveri na Eko skladu !
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
pomota kaj si napisal
ne-ne-1.gif


dobro preberi na spletni strani EKO -sklada
grin1.gif
vem pa da smo to že premleli in sem imel prav ko sem se prepiral z enim alter-jevcem .vse je odvisno od peči in njenih izkoristkov in prašnih delcev- odlok pa je že v veljavi od februarja 2012. prepričen pa sem 100% ker sem svetujem svojim strankam kako naj izpolnijo za subvencije in za katero peč na pelete ne rabijo zalogovnika da dobijo povrnjena sredstva.

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
WALLTIS pelson x3 bo izpolnila tvoje želje je zelo dobra peč izkušnje z montažo so dobre -stranke zadovoljne
si pogledal peč EKO-line
sprasujem se.gif

izkoristek 96.4 %
Ekolinne 20kw 3790,00 evrov
prevoz,osnovni priklop in zagon 500,00 evrov

ne tebaš vgraditi ne zalogovnika ne protikondenzacijskega ventila skratka --stara peč ven priklop nove in to je to
grin1.gif
cene so brez DDV

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
biodom 27 -pelematik 27 enotaista peč
se pa strinjam da so kvalitetne ( proizvodnja peči v MB ) samo za nameček je prva dražja od druge
grin1.gif
( pa še prevoz so mi hoteli zaračunati do stranke (gipo ) v MB pa je prevoz zastonj neglede kam mi peč odpeljejo . toliko o tem

pozdrav.gif
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
@jurga, saj tista od Coolwex je v bistvu ista peč kot Ekoline. Jurga, kaj ti montiraš peči? Katero bi si ti vgradil, če bi kupoval peč na pelete (ta bolj nižji cenovni razred)?