Best buy peč na pelete (okolica MB)

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
WALLTIS pelson x3 bo izpolnila tvoje želje je zelo dobra peč izkušnje z montažo so dobre -stranke zadovoljne
si pogledal peč EKO-line
sprasujem se.gif

izkoristek 96.4 %
Ekolinne 20kw 3790,00 evrov
prevoz,osnovni priklop in zagon 500,00 evrov

ne tebaš vgraditi ne zalogovnika ne protikondenzacijskega ventila skratka --stara peč ven priklop nove in to je to
grin1.gif
cene so brez DDV

pozdrav.gif

Waltis na svoji strani piše o 91,2% izkoristku
tabela.jpg
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Citat:
Uporabnik raners pravi:
Aha, torej je boljše, da ima peč čim večji volumen vode v sebi...

Zelo modro je imeti ob peči zalogovnik. Potem je vseeno kak volumen vode ima sama peč.

Sicer pri peletih re da ni tako nujno potreben a je vseeno priporočljiv. (Zavisi sicer od izgub objekta) a ob zalogovniku se bo pče mogoče parkrat dnevno vklopila, pogrela vodo in to je to. Poleg tega lahko na zalogovnik (To jep otrebno ob nakupu malo upoštevati) vežeš nanj še kak drug vir (npr. kolektorje, TČ za sanitarno vodo).

Tukaj ni enoznačnega odgovora, ker je potreba po zalogovniku pri peletih odvisna od sistema. Bolj kot je kotel "on-off" s kakšnim časovnim relejem in manj kot je vode v sistemu (nekaj radiatorjev) bolj je potreben zalogovnik. V nasprotnem primeru, ko zna kotel prilagajati moč in je vode v sistemu veliko (talno gretje), potrebe po zalogovniku ni.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
WALLTIS pelson x3 bo izpolnila tvoje želje je zelo dobra peč izkušnje z montažo so dobre -stranke zadovoljne
si pogledal peč EKO-line
sprasujem se.gif

izkoristek 96.4 %
Ekolinne 20kw 3790,00 evrov
prevoz,osnovni priklop in zagon 500,00 evrov

ne tebaš vgraditi ne zalogovnika ne protikondenzacijskega ventila skratka --stara peč ven priklop nove in to je to
grin1.gif
cene so brez DDV

pozdrav.gif

Waltis na svoji strani piše o 91,2% izkoristku
tabela.jpg

SI SI NANOBE PREBRAL !
PELSON IMA AVROMATSKO -SAMODEJNO ČIŠČENJE PEPELA KAR JE NEKDO SPRAŠEVAL NISMO GOVORILI O IZKORISTKU KOTLA .
EKOLINE PA IMA TA IZKORISTEK KOT SEM GA NAPISAL -BO TREBA PREBRATI VSAK POST ZA SEBE
PELSON PA IMA TAK IZKORISTEK KOT JE NA TABELI

pozdrav.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Se ni treba dret
wink-1.gif


Res sem spregledal, da govoriš o Ekoline. Ekoline ima na spletni strani hudo malo tehničnih podatkov in sploh nobenih podatkov o meritvah izkoristka, emisijah itd.; še manj o tem, kje so bile te meritve opravljene.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
se ne derem samo na lep način povem
grin1.gif

tehnične podatke - podrobne pa imam jaz kot monter jih pa na željo strank tudi posredujem .
res pa da so tam samo osnovni podatki .
grims-1.gif


pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
če ti je to tako pomembno še to dobiš
13.gif

pokliči predstavnika pa ti bo poslal vse kar želiš -vem pa da tega sigurno ne rabiš samo informativno želiš vedeti.--- je tako
sprasujem se.gif


pozdrav.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Glej, ko kdo nekdo navaja tako pomemben podatek, kot je izkoristek kotla, me pač zanimajo pogoji pod katerimi je bil izmerjen in katera organizacija je to preverila. Če je bil kotel merjen na lastnem prskuševališču, nič za to - ampak to je potrebno navesti. Še posebej, če gre za tako visok izkoristek, kot ga navajaš ti.
Prav tako me čudi, da se podjetje, ki mu uspe tako vrhunski izkoristek kotla, s tem ne pohvali na spletni strani.

PS: nimam ničesar z nobenim podjetjem ali zastopnikom (razen, da imam sam peč na pelete)

PPS: če podatki niso podprti s preverljivimi podatki, gre za moje pojme za zavajanje potrošnikov - enako kot bio-proaktivni jogurti, lahke margarine itd.
 

Pungi

Pripravnik
2. avg 2007
208
0
16
Tole Coolwex peč na pelete imajo doma moji starši, montirali so nam jo kaki 2 leti nazaj, tak da ne vem točno, če se model v čem razlikuje. Je pa foter zadovoljen s pečjo, do zdaj ni bilo nobenih problemov.... Tudi z njihovimi monterji takrat ni bilo nobenih problemov, vse narejeno v roku in kvalitetno. Tak da priporočam... se kr pozna razlika v prihranku v primerjavi s kurilcem
smile-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Na Slovaškem so cirka 1500€ cenejši, recimo Attack DPX 25 LAMBDA je 2k€.

Kolikor se da prebrati, niso slabi kotli.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Cena je preveč blizu kotlom priznanih znamk. Če dobiš pa 1500€ ceneje pa verjetno ok nakup.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Rabiš ponudbo pa račune, pa komplet storitev.

Sicer pa ne vem kaj želiš doseč...po pošti tole naročit dol?
tongue-1.gif
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
mogoče se lahko vsedeš v kombi pa greš iskat...pa sj nima veze.

zanima me predvsem kakšna je kvaliteta teh peči..če ma kdo kakšne izkušnje!? jurga?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Subvencijo vseeno lahko dobiš, prevoz organizirajo celo slovaki, drugače pa en šofer za dobrih 200€ to vozi v SLO.

Vidim pa, da so podražili za 100€.