Gorilnik na pelete

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
Živijo.

Doma imam peč na drva Sime solida 5. Zdej ko sem bil en dan v eni od trgovin ki se ukvarjajo z ogrevalno tehniko, mi je prodajalec povedal, da je mogoče na praktično bilokatero peč na trdo gorivo montirati gorilnik na pelete. Cena predelave je cca. 1500€.

Ker mi je to kot opcija zelo zanimivo, sem začel resno razmišljati o nakupu in nabavi le tega gorilnika.

Ker vem da je tukaj na forumu kar nekaj ljudi ki o ogrevalni tehniki veste ogromno, se obračam na vas da še nam neznalcem kaj poveste.

A je takšna predelava smiselna ali ne, kolikšna je poraba pelet pri nekem srednejm temperaturnem režimu (hiša ima fasado z 10cm tervola, okna so lesena termopan in v prihodnosti kakšnega leta bodo zamenjana za troslojna). Trenutno porabim za ogrevanje med 5 in 10 kubiki drvi na sezono + elektrika za bojler preko poletja (kuri se ponavadi po 5 zvečer in za vikende) aja pa ogreva se cca. 100m2 površine na 20-22 stopinj.

No pa še to, nikakor ne pričakujem nekega prihranka pri ogrevanju, bolj mi je bitno, da si povečam komoditeto z približno istimi stroški in to je cca. 500-600€ letno pri enakem režimu.

Za vse odgovore bom zelo hvaležen.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
imaš kar nekaj vrst gorilnikov na pelete koliko si pa sploh pripravljen za to stvar odšreti najslabši gorilnik feroli komplet z polžem je od 850 € ( koliko vem ima Jager sedaj na te gorilnike popust je pa to glede gorilnika tako eni ga hvalijo drugi ne ) če si pripravljen za boljšo kvaliteto dati več se mi lahko oglasiš na ZS . lahko pa montiraš na to peč ni problema. Koliko pa skuriš pa je že bila debata samo molo poišči po forumu
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.462
1.844
113
na temni strani lune
Koliko pride pa gorilnik z lamda sondo? Moj cenovni razpon je recimo da 2x tega zneska (skupaj z montažo).

Če že kupiš je boljše kupiti enkrat in takrat za dobro, kot pa poceni in slabo.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Mene tudi zanima ta investicija. Sedaj imam kombinirano peč od Valherja, mislim da 32 kW, stara 3 leta.
Kurim samo na drva, gorilnik še ni bil gor. Ali je smiselno kupiti gorilnik in montirati na to peč, ali je bolje kupiti
novo peč na pelete?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ERAGON JE dober gorilec z sondo cen še ne vem--zdaj pa grem
cheer.gif

v ponedeljek pogledam gorilnike pa vam povem cifre . danes se začne pustno rajanje pa se že pakam proti PTUJU .

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Foter je tudi prišel na idejo, da kupi gorilnik in zalogovnik na pelete za Viadrus peč. Za mojo bajto pa čedalje bolj gledam za peč na pelete, ki jo lahk postaviš tudi v bivalne prostore in se priključi na obstoječ sistem. Zalogovnik je na vrhu in nekje od 20l naprej.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Sosed je sparal in na staro stadlerco namonitiral gorilec na pelete,prej je imel na kurilno,njegovo razocaranje je kar veliko saj prihranek napram prej ni niti 20%. Tako da ce nimate dobre moderne peci ne delajte te polinvesticije. Tudi sam sem bil pred leti v dilemi kaj in kako,odlocil sem se za kompletno menjavo in uzel biodomovo pec in prihranek z peleti napram prej na kurilno je dobrih 40% skorajda bi lahko rekel 50%.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Foter je tudi prišel na idejo, da kupi gorilnik in zalogovnik na pelete za Viadrus peč. Za mojo bajto pa čedalje bolj gledam za peč na pelete, ki jo lahk postaviš tudi v bivalne prostore in se priključi na obstoječ sistem. Zalogovnik je na vrhu in nekje od 20l naprej.

Meni je zanimiva varianta kamina, ki se ga potem priklopi kar na najbližji radiator. Dobi se jih je od 900 EUR dalje...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
^^
Se popolnoma strinjam.
Biodom je minimum, ki je še smiseln. V ostalih pečeh pač nekaj gori, ampak izkoristek...

Samo za primer: ETA PU11 - dimni plini običajno ne dosežejo niti 90C. V največjem mrazu so bili okoli 110C, največ kar sem videl je bilo 116C. To tudi nekaj pove o izkoristku modernih peči.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Za peč + dodatno 2. ogrevalni krog + 3 sesalne sonde + glava je bilo konec leta 2008 okoli 10.500 EUR

Upoštevaj, da je tu vsa avtomatika, črpalke, mešalni ventili, ekspanzijska...
Če se ne motim, imajo sedaj tudi podobno enoto s tedenskim zalogovnikom.

Sploh ni poceni, ampak meni ni niti malo žal. Če te zadeva zanima v živo, se oglasi.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Če te zadeva zanima v živo, se oglasi.

Hvala za povabilo, v kolikor bom resneje začel razmišljati v to smer, se bom res. Trenutno me še bolj vleče k TČ.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
To pomeni, da jaz mojo "Valherco" najboljše zamenjam v celoti ali ne'?

Ne vem oz. vem premalo, da bi ti lahko objektivno odgovoril. Ampak če je peč stara 10+ let, potem ne bi kaj dosti razmišljal

Ne vem točno koliko je stara, predvidevam, da je stara tam med 5-10 let, v uporabi pa je zadnja 3 leta.
Koliko bi me prišla peč na pelete z vsem kar spada zraven tam med 30-40 kW?