Par vprašanj za megane III, 1,6 16V

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Jo!

Mogoče se je že pisalo, ampak ker sem na kratkem s časom (ali pa len) me nekaj stvari zanima.
Ogledana imam dva megana ; oba 1,6 16 V motor. Prvi je letnik 2009, limuzina z vso opremo in narejenimi servisi. Drugi je grandtour, letnik 2011 in s plinsko inštalacijo.

Ko sem malo gledal po zgodovini, sem zvedel, da je bilo na prvem menjano precej reči; hladilnik klime, kontrolna enota za klimo (display), menjali pa bodo še hladilnik motorja, ker je satovje hin.

Ker se do sedaj za omenjene avte nisem kaj dosti zanimal, me zanima mnenje - so napisane menjave slučaj ali je zadeva res tako slaba. Je bolje vzeti prvega, ki ima že vse menjano ali drugega, kjer je vse original?
Glede plina - kot sem prebral, omenjeni motor ni problematičen za plin. Čakam sicer na povraten klic kateri sistem je vgrajen, vseeno me pa zanima katerih se je pametno izognit in kateri so ok - zaželjena mnenja iz prve roke če je kdo lastnik, mnenja prodajalcev bodo tako ali tako enaka.

To je to, jutri grem na oglede in bi bilo pametno že imeti kakšne informacije.

Hvala!!!
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Glede hladilnikov... no ja, kolikor sem jih videl (pa tudi sam imam izkušnjo) ni baš kvalitetna zadeva in se rada razpade (satovje). Pravim, svojega sem moral menjati po 6 letih...
Kontrolna enota je lahko zgolj slučaj ali pa kakšen popravljiv feler, katerega se jim v garanciji ne da popravljati in menjajo cel modul.
Tovarniška instalacija je Landi Renzo, neke težave so bile z G1 napeljavami (ne vem model).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ok resno. to se nisem slisal. mi je pa ze par serviserjev reklo o menjavah abs racunalnika in abs pumpe. cena? sitnica: abs comp 1700 pumpa 1100. oboje seveda cena brez montaze. montaza? minimalno 12 ur, pa tja do 16. tako da, imas "sreco"
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Imel sem dva Megana 3. Najprej sem imel Dynamique sedaj od dec.2010 imam GT-line. Oba 1.6 16v. Prvi je odsel od hise s 55k kilometri samo zaradi razbitega boka, ki se mi je ena baba zaletela.
Sedaj imam 143k kilometrov, od tezav pa recimo takole:
- v prvem letu mi je sel semering zaradi olja, ki se je kristaliziral v februarju 2012 ko je bil tisti hud mraz. Sumim, da zaradi tega, ker so mi na servisu dali napacno olje (10-40W).
- cricki v voznikovih in sovoznikovih vratih, to sem dal popravljat pod garancijo (problem slabo pritrjenih tapet)
- pri 135k kilometrih pa sem imel probleme z ugasanjem motorja, ce sem imel prizgano klimo in sem med voznjo iz 6.prestave dal v ler
- padanje obratov in ugasanje motorja pri zaviranju do zaustavitve.
- oba problema so mi potem resili pri Astilbi (reprogramiranje racunalnika)
- kar se tice hladilnika in klime nisem imel nobenih problemov
- pred dobrim mesecem sem imel tudi veliki servis (garnitura jermenov, pumpa ipd...) + svecke +filtri + prednje ploscice. cena 512 evrov.
Na splosno lahko recem da je masina bullet proof, tudi na forumih ni nic opaziti da bi bilo kaj vecjega. Nekateri imajo probleme z luscenjem "usnja" na volanu in menjalniku. Tudi kaksen senzor se zna vkljuciti za ABS ali airbag.
Ko bos gledal rabljene, preveri se diske, ce so zarustani. Pri meni je vrhnji del kar lepo rjav. Preveri se prve in zadnje luci in prtljaznik ter zadnja 3.luc ce prihaja do vdora vode v prtljaznik ali rosenja v luceh (tukaj so problem gobasta tesnila). Preveri odpiranje in zapiranje vrat, ce prihaja do pokanja (izraba plasticnih valjckov)
Aja, pa vzemi GT-line opremo, ker sedez je fantasticen in lega avtomobila je nizja kot pri navadnih opremah, pa se lepe feltne ima.
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.457
113
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:

- v prvem letu mi je sel semering zaradi olja, ki se je kristaliziral v februarju 2012 ko je bil tisti hud mraz. Sumim, da zaradi tega, ker so mi na servisu dali napacno olje (10-40W).

smile-1.gif
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Men so nalil Elfa. Takrat je bilo v Logatcu -28c, pa se veter je mocno pihal. saj pravim, domnevam, lahko pa je bila napaka na materialu.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Rsno ali pa ne - v onem z plinom je inštalacija podjetja G1. Garancija še 6 let. Ogledam in sprobam ga verjetno jutri. Glede motorja sploh nimam dvomov - praktično enak kot v obstoječem scenicu, ki ga prodajam. Letnik je 2000, RXE, cca 240.000 prevoženih. Če bi gledal samo motor, ga ne prodam do penzije. (če se kdo zanima, naj javi, sicer pa avto ni v oglasih - še. Če kupim prvega megana pri avtohiši, mi scenica vzamejo v račun za razumen denar).

Skratka - motor me ne skrbi, zavore poznam in so na videz v redu - malo površinske rje zaradi parkinga, drugače bp. Bolj so me zanimale kake skrite napake ali tovarniške napake v zvezi z avtom. Luči so dober hint, za vrata že vem.

Aja, glede abs računalnika, pump itd - če se že zgodi se zgodi. Dam pa jajca stran če tega sam ne zamenjam v 3 do 4 urah. Tako da 12 do 16 ur je hudo bosa, tudi zato ker imajo pooblaščenci ocenjen točen čas, ki ga plačaš, ne glede na to koliko dejansko traja. In 12 do 16 ur definitivno ni predpisan čas. Sem npr za servis klime na scenicu plačal točno po ceniku (ne vem, cca uro dela), zajebavali so se pa z njim cel dan, ker mi niso verjeli ko sem jim povedal kaj je narobe in so iskali napako po svojih poteh. Na koncu so zrihtali, jaz sem pa pačp plačal po normi, ki je predvidevala eno uro dela.

Aja, vseeno hvala za nasvete, če kdo ve še kaj naj pa napiše. Glede hladilnika sem izvedel edino to, da je možno da je bil flikan in so ob popravilu odstranili del satovja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
mel sem sicer megana 2 l 2008 registriran 27.09. Eden zadnjih, nato od 1. oktobra so bili megani 3. Nič od omenjenga. Enkrat je klima smredela, na servisu je malo našprical z nekim sprejem pri kabinskem filtru, to je to glede klime. Haladila do pred 2 meseci ko sem ga prodal OK. Redno je bilo treba menjati samo tiste gumbe na vratih za zaklepanje z pametno kartico. Če je zadeva tako kot praviš bi se obeh v velikem loku ognil. Razen če nimaš ekonomske računice.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Štos je v tem, da na nobenem ne najdem večjih težav (pustimo lepotne napake zaradi uporabe - prkingov in nerodnosti voznika). Bolj me zanimajo razne hibe, če obstajajo. Sicer model kot sem, bom verjetno naredil po svoje. Tako kot sem kupil točno tako laguno, ki je po nasvetih niti pogledat nebi smel. Pa sem super zadovoljen
smile-1.gif
.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Glede hladilnika. Sem vozil najmanj ene 6 renojev, Kolegi imajo en kup renojev. prvič slišim za kej takega. Sigurno je bil hladilnik preluknjan in slabo porihtan. beri poceni za prodajo. Displeji. kaj pa vem. Na M 2 je počasi črnel tisti zaslon v armaturki ko kaže kilometre in potovalni računalnik, ampak delal je ok. Dobro preveri bremze. renojeve rade roštajo bolj kot od ostalih. Pri 50 Kkm se m menjal zadnji disk, ploščice in čeljust, Vse zarošatno u božjo mater. Servis je rekel da od premalo uporabe, Vožen je pa res bil zlahkega, oz. ga je žena vozila brez nekega naglega speljevanja in zavairanja Sedaj imam 2 meseca starega megana 3, se že na diskih rja vidi. Recimo na parkplacu doma ga imam vedno parkiranega zraven sosedovega BMW 1. Diski se skoz svetijo, čeprav ded rine proti 80, pa tud ne bremza velik ali gas pritiska.
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Glede bremz mi je znano, pa tudi pogruntal sem, da je določena roba za en k. Sem imel na scenicu nove diske, drage ko pes, pa niso zdržali dve leti. Sem po slučaju dobil rabljene (ne vem ali je original ali ne), sem jih podrejal in so že 4 leta bp - se svetijo ko novi, nobenih težav. Na laguno sem dal nove trw - šrot totalni. Imam sedaj rabljene - bp. Skratka - po izkušnjah original ni slab, aftermarket roba pa tako tako - trenutno imam dobre informacije (videno na kraju zločina
smile-1.gif
) z ABS robo.

Žlajfi me sicer ne skrbijo, bil sem negativno presenečen zaradi par stvari, ki sem jih opisal in ki jih pri 5 let staem avtu ne pričakujem. Očitno je bil hladilnik res popravljen, saj pri vseh drugih podobne napake nisem opazil.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Ne vem. da je nekdo vgradil plin, ter avto v tistem hipu prodajal. Nekaj ne štima. Morda niso kilometri realni, morda so kake druge težave? Vsekakor dobro preverit pred nakupom. Ne vem sicer za koliko bi te avte kupil ampak sam sem pred 2 mesecema za novega berline 1.5 dci (110 KM) GTline oprema odštel 16.100 EUr, 5 let garancije. predvidevam da ta oprema z 1.6 bencincem (če jo sploh dobiš) mora biti najmanj 2.5 K€ ceneje. 5 let garancije, brezobrestni kredit. Morda je res za razmislit o novem.

EDIT: Tega motorja ni z višjimi opremami kot je GENERATION. Oprema je res malo skopa ampak 10,5k€ je vsekakor vreden.

http://www.avto.net/_AVTO/ogla...%20Generatio...

To je cena enega yarisa ali Up!-a
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Men so nalil Elfa. Takrat je bilo v Logatcu -28c, pa se veter je mocno pihal. saj pravim, domnevam, lahko pa je bila napaka na materialu.

vedno noter samo Elf 10-40. Nikoli problemov že na 6 renojih z bencin motorjem. Mislim da olje ni bilo krivo. Bo prej kej drugega.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Pri našem Meganu tretje generacije so bile pri servisu na nekje 65000 km zadnje zavore nekoliko trde. Na servisu so jih pobrali dol, očistili, namazali vodila in zmontirali nazaj. Prej niso dobro vračale ploščic in je malo lovilo obe zadnji kolesi, sedaj je OK. Težav z rjo na diskih ni opaziti (vožen bolj dinamično). Je pa GT Line oprema, če je morda kaj razlike tudi v zavorah napram navadni opremi.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

poznas renault forum slo? preberi si malo tam v rubriki okvare. omenja se tudi drzalo vrat (al kako se temu sranjuu rece). meni je recimo do sedaj krepnil lezaj (ker pa imam rs je bilo popravilo svinjsko drago cez 600) in pa to drzalo vrat (v garanciji). se pa z njim ne vozim vsak dan (je bolj moj drugi avto za "izlete").
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Ma že en čas nisem zašel na tisti forum. Za te težave z držalom vrat doslej še nisem slišal. Je pa od ostalega doslej prišla voda v lučko za osvetljevanje tablice (menjali tik pred potekom garancije) in pa desno ogledalo je malo škripalo, ko se je zapiralo (namazali). Ostalo vse ok.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

to za forum sem bolj mislil za samojed-a. ker imajo tam tudi temo: ali kdo pozna to vozilo (nekaj takega) in tam so ponavadi samo renaulti notri. mogoce pa naleti tam prav na te, ki si jih sedaj ogleduje... glede vode: nekateri tam se (so se) pritozevali, da imajo vodo v predalckih