Vetrobransko steklo megane 3

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Rabim pomoč oziroma nasvet. Zanima me (predvidevam da ja) ali imata megana tretje generacije, letnik 2010, enako sprednje steklo v izvedenki grandtour in "kratki"? Zanima me pa zato, ker sumim da je na mojem škart šipa; nekje blizu vzvratnega ogledala je namreč malce usločena (kot bi bila vdolbina, skratka krivulja ni prava). Kolega ima navadnega pa tega ne opazim. Ker je šipa bila menjana in je še v garanciji, bi šel zadevo lepo reklamirat, vendar se nočem osmešit. Če kdo lahko preveri na svojem in javi, bi bilo še najbolje
smile-1.gif
.
Težko sicer opišem opažanje, ker se zadeva še najbolj občuti z roko, če obrišeš steklo. Cela šipa je "napeta", le tik pred ogledalom se krivina nekako zravna. Sem poskusil slikat, ampak se ne vidi zlepa, na oko se pa vidi če čez postavim ravno reč.

Če ne bo druge, bom že "pobožal" kak avto na parkplacu da se prepričam, ampak kot sem napisal - imam občutek da šajba ni ok.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Najenostavneje boš zvedel tako (menda si sedaj potegnil dol Dialogys) da primerjaš kodo dela (šipe) za tvoj avto in kolegov avto. Rabiš pa tip vozila za oba (prve 4 črke za VF1 v VIN).
Načeloma pa sta do B stebrička identična...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Pri mojem Berline l.2012 in tu zraven trenutno parkiranem karavanu opazim že na prvi pogled, da stekli nista enaki okrog pritrdišča za notranje vzvratno ogledalo. Tudi streha je pri karavanu videti bolj ravna.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.831
4.328
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Živjo!

Rabim pomoč oziroma nasvet. Zanima me (predvidevam da ja) ali imata megana tretje generacije, letnik 2010, enako sprednje steklo v izvedenki grandtour in "kratki"? Zanima me pa zato, ker sumim da je na mojem škart šipa; nekje blizu vzvratnega ogledala je namreč malce usločena (kot bi bila vdolbina, skratka krivulja ni prava). Kolega ima navadnega pa tega ne opazim. Ker je šipa bila menjana in je še v garanciji, bi šel zadevo lepo reklamirat, vendar se nočem osmešit. Če kdo lahko preveri na svojem in javi, bi bilo še najbolje
smile-1.gif
.
Težko sicer opišem opažanje, ker se zadeva še najbolj občuti z roko, če obrišeš steklo. Cela šipa je "napeta", le tik pred ogledalom se krivina nekako zravna. Sem poskusil slikat, ampak se ne vidi zlepa, na oko se pa vidi če čez postavim ravno reč.

Če ne bo druge, bom že "pobožal" kak avto na parkplacu da se prepričam, ampak kot sem napisal - imam občutek da šajba ni ok.

Kje si pa menjal, na Carglass?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Hm, bo potem očitno res kaj na tem, ker mi je tudi žena rekla da se v karavanu bolje počuti oziroma da ji bolj "sede". Ni druge, najbolje da grem do kolga in primerjam v živo.
 

bostjangtline

Pripravnik
12. dec 2012
205
20
18
Pri meni je bilo isto kot si opisal, levo od ogledala, ravno v vidnem polju, občutil sem pa samo z roko, ko sem brisal šipo in pa pozimi, ker je bila tam šipa vedno zapacana, jo dejansko sploh brisalec ni mogel obrisati, pa ni bilo nič menjano na avtu, kupil sem pa novega, šlamparija Renaultova, kaj naj rečem drugega.
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da, Renault proizvaja stekla v Turčiji, moron... Če je šlamparija je šlamparija proizvajalca stekla (St. Gobain, Splintex, Securit, oz. kar je v prvi vgradnji).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
A je proizvajalec vgradil steklo ali Renault tovarna? Ja lahko se zgodi, da je steklo defektno, ampak da potem monterji stekla ne vidijo tega, med tem ko gre dnevno skozi njegove roke 50 takih stekel, pa potem v drugi in tretji fazi zatajijo še kontrolorji kvalitete sestavljanja, in spustijo tak defekt skozi kontrole. Lahko bi reklamirali steklo v tovarno, ampak ne vgradimo mi ves šrot, pa se naj končni kupec briga za to, če mu bo ... Kdo drug je zato kriv kot vgrajevalec stekla?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Daj ne nabijaj o šrotu... spomni se na Das Problem... Kjer je fabrka goljufala sama od sebe... Ne vem no (nick ti pristoja BTW, a je iz RL?) če si bi katerakoli fabrka privoščila zamudo z dobavo vozil ker bi imela že izgotovljena količina napako na steklu, ki je samo lepotna in bi čakala na novo dobavo recimo mesec ali dva?
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
A se je treba spravlat na osebni nivo?VSi avtomobili imajo napake in ja, zamude pri dobavi vozil se dogajajo.Renault ni nobena izjema, sem dostikrat videl v revozu kako serija vozil stoji ker je zajebal dobavitelj z deli, ne stojijo pa mesec ali več, ampak kak teden.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Najenostavneje boš zvedel tako (menda si sedaj potegnil dol Dialogys) da primerjaš kodo dela (šipe) za tvoj avto in kolegov avto. Rabiš pa tip vozila za oba (prve 4 črke za VF1 v VIN).
Načeloma pa sta do B stebrička identična...

Zadnic so rekli po t'v da ni nujno da so iste
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
ksz

Ne bi bilo prvic, da v kaksni fabriki, sploh pa ce je Renault
smile-1.gif
, sestavijo avto z nekvalitetnimi deli.
Jaz sem imel na Cliu tezave z izkllapljanjem/preklapljanjem zmigavca, menjal v garanciji in nikoli odpravil vzroka. Le zivcev izgubil nesteto. Leta kasneje je znanec iz Revoza rekel, da je bil znan problem, vendar ne mores kar vreci strani nekaj 10k kosov. V garanciji niso nikoli zamenjali celega sklopa. Enkrat en del, drugic drugi.

Ako so lagali mene, i ja ....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Mojster, osebni nivo je bil post nad mano... Šrot pa to, pa določen proizvajalec.
Spomni se, koliko je bilo zamud v dobavah vozil zaradi cunamija na Japonskem... Ni bilo zaslonov, multimedijskih naprav...
Ampak ne, (za VW in Renault vem da so bile motnje in zamude), proizvajalci vozil delajo vsi vse sami...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Mojster, osebni nivo je bil post nad mano... Šrot pa to, pa določen proizvajalec.
Spomni se, koliko je bilo zamud v dobavah vozil zaradi cunamija na Japonskem... Ni bilo zaslonov, multimedijskih naprav...
Ampak ne, (za VW in Renault vem da so bile motnje in zamude), proizvajalci vozil delajo vsi vse sami...
17758-icon_confused.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.092
3.575
113
Marlbor
Imam 3 leta starega megana in lahko pokažem na kar nekaj šrota, ki je vgrajen v moj avto. Ali gre za napako na materialu, ali poškodbo pri montaži mene ne briga. Glavno da potem pri reklamacijah nič ne dosežeš. So pa tudi trgovci z maslom na glavi, ker ti pri prevzemu kažejo to in ono tipko na artmaturi, samo da preusmerjajo pozornost od natančnega ogleda vozila ... ko doma odkriješ to in ono, pa je že prepozno, celo ti svetujejo da kasko koristi za odstopajoči strop.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne vem no. Moj avto baš ni imel nekih felerjev. Kar pa je bilo je bilo rešeno takoj in pozitivno. Konkretno primerljivo s stropno oblogo... Sedalni del se je začel muckati. Reklamiral, zamenjano v enem tednu z novo prevleko. Brez kompliciranja. Je pa res, da že na servisu odločajo ali je reklamacija upravičena... Pač zamenjaš servis.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, glede na tvojo izjavo je za pričakovat da bo 11 mio lastnikov zamenjalo svoja vozila za nekaj kar ni problematično?
Se vidi da večini Alter populacije znamka avta še zmeraj pomeni drk materijal in avto kot sam statusni simbol...
Skupek pleha, stekla, plastike ki se uporablja za prevoz in nič več...