Katero kosilnico

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Nevem se odločiti, zato prosim za mnenja in izkušnje.

Gledal sem rider od Husqarne 316 AWD
http://www.husqvarna.com/si/products/riders/r-316t-awd/

ali pa vsestranski Grillo za strme terene
http://www.bonum.si/prodajni-p...lo-climber-8-22

Res sem v dilemi kaj nabavit, rider je verjetno boljši kosit za fino travo za okrog hiše in je z njim lažje odkosit pri raznih ovirah.

Grillo pa s tem ko je namenjen za strmi teren, kosi tudi večjo travo na zapuščenih terenih, tudi kaka podrast ni ovira za njega. Slabše se pa odnese pri košnji ko treba fino pokosit okoli hiše in pri raznih ovirah, baje pa se z njim lahko tudi lepo pokosi okoli hiše.

Z obema se pa da pozimi plužit sneg, kar je dobro.

Priporočljive so vse izkušnje in vaša mnenja.

Zanima me, če ima gdo izkušnje z to Italijansko firmo Grillo in če se po kvaliteti lahko kosa z riderjem od Husqarne.

Kateri ima boljši motor in kateremo bolj zaupate glede hidro motorja, kateri lahko čez leta odpove.

Gre za veliko denarja, zato je razmislek potreben in bi bil vesel vaših bilo kakšnih mnenj.

Hvala, lp Pero.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Fino bi bilo da napišeš kak teren imaš oz. kakega imaš namen kosit.
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Ja teren pa je zelo razgiban od fine košnje okoli hiše z raznimi grmički in dreves. Nekaj je tudi površin ki so ravna in brez kakih ovir.
Tako, da bo potreben kompromis kaj kopiti, da bom lahko kosil eno in drugo.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Moje mnenje: Husqvarna je res dobr stroj, sam predraga. Letošnjo reklamo od Husqvarne sem preletel in sem prov presenečen kam so zdivjale cene. Da ne bo narobe mišljeno, je uredu firma, dobre stroje imajo sam precenjene.
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Ja s tem se tudi jas strinjam, da so ti vrtni stroji predragi. Ampak so primerljive cene z Stigo in johnsered. Skratka vsi so predragi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Proti kakemu telefonu so takorekoč zastonj... Če ne drugega, v enem paketu za kosilnico prepelješ na tisoče telefonov na drugo stran sveta.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Kaj pa to Klik
Pa lahko nekaj nanj prikljucis. Tisto pa je se vedno samo kosilnica.
Sicer se ti odlocas ampak mogoce v razmislek.
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Ja res so te kosilnice zelo drage in predrage. za tak denar res dobiš konkreten rabljeni traktor in tudi ta novi inpodam bi bila dobra izbira, ki je veliko večji in vrednejši kos traktorja. ampak ne morem si kupit traktorja ker rabim malo boljšo kosilnico, ker mam kar nekaj takih površin ki z tako velikim traktorjem nebi moral kosit.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ja tale je velikosti tomo vinkoviča torej ni bistveno večji od kosilnice no je kak meter sigurno. Sicer pa je izbira tvoja. če bi se pa odločal med tema dvema kosilnicama, ki si jih zgoraj omeno, bi vzel Husquarno.
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Hvala Focus za tvoje mnenje, čeprav je tisti grilo italijanski verjetno bolj vsesplošno uporaben je vseeno husqvarna po kvaliteti boljša. tako, da se tudi vedno bolj nagibam k husqarni, če bom seveda z financami prišel skoz.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
"je vseeno husqvarna po kvaliteti boljša"
tej izjavi se lahko samo smejim. Kar tolaži se, da je husa kaj boljša od ostalega sranja po raznih bauih in ostalih eksotih. Nič drugega kot močno preplačan znamka, nič več kot samo to.
BTW: huso sestavljajo TUDI v Italiji, kjer se vgrajujejo, tako kot povsod, poceni in bolj kot ne krhki , hitro obrabljivi deli. To govorim iz prve roke.
lp
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Ergo spoštujem tvoje mnenje, kaj pa bi po tvojem mnenju bilo boljše od huse in ostale italijanske robe. Kaj bi ti kupil za ta denar? Zavedam se tega, da je danes v svetovni proizvodnji velikih firm, cela proizvodnja raztrešena po vsem svetu. To je verjetno zaradi znižanja stroškov na enoto, kvaliteta in zanesljivost pa je zaradi tega ziher slabša. Tako je pri vseh stvareh tudi pri avtih, zato se pa kvarijo. Znotraj teh okvirjev pa je vseeno dobro narediti lestvico gdo je boljši, komu bolj zaupat.
Povej kaj bi ti kupil Ergo.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
edina (praktična ) razlika če kupiš neko blagovno znamko kot je husqvarna ali pa neko bau-bau znamko je v rezervnih delih. za znano znamo dobiš del , za blagovne znamke pa samo njihov servis , pa še to ne dobiš vedno.
Znane blagovne znamke lahko načeloma sam popraviš ( ker obstajajo navodila in rezervni deli za čisto vse ), no.name pa samo njihov pooblaščen servis
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
funny-bunny-mower-grass-lawn.jpg
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
se pravi bottom line...tudi ce kupis "no name" glej samo to da je masina z imenom...B&S...Honda...

vse ostalo kar se bodya tice se da improvizirat...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Točno tako. Zgoraj je samo šminka, ki jo dobro plačaš ali pa ne, tehnika pa je bolj ali manj ista.
@nnnnn:
ne morem ti svetovati, ker ne vem kakšne potrebe imaš.
Smešno mi je samo, da lastnik znamke ZMOTNO misli, da je kupil in preplačal tudi KAKOVOST.
Na to isto foro sem pri husi padel tudi sam in od takrat naprej je moj moto: rajši no name za bistveno manj cvenka, pa magari ga menjam - karikirano- vsako leto, ker me v bistvu pride ceneje, kot pa znamka, ki jo konkretno preplačam, pol pa imam že v garanciji probleme z njo, najprej z uveljavlajnjem garancije, nato servisiranjem, ki je praviloma za znamke konkretno zasoljeno .
Ker na žalost si moramo priznati, da je večina delov tako v no name kot v brand znamkah istega proizvajalca. Produkcija takih namenskih strojev je namreč močno zglobalizirana. Že pri motorjih se vidi, da je v uporabi par istih tipov istega proizvajaca ( v glavnem BS in honda) in isto je pri ležajih, zobnikih, jermenih itd.
It's up to you anyway.

lp
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Dosti vrtnih traktorjev ima kawasaki motorje. A so briksi boljši. Sicer za motor me toliko ne skrbi, bolj je verjetno problem hidro pogon in njihovo pregrevanje in vzdrževanje.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
briksi niso nič boljši od hondinih ali subarujevih ali kawasaki motorjev. Samo dober marketing so imeli. Verjetno so celo slabši od japoncev
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik ergo pravi:
"je vseeno husqvarna po kvaliteti boljša"
tej izjavi se lahko samo smejim. Kar tolaži se, da je husa kaj boljša od ostalega sranja po raznih bauih in ostalih eksotih. Nič drugega kot močno preplačan znamka, nič več kot samo to.
BTW: huso sestavljajo TUDI v Italiji, kjer se vgrajujejo, tako kot povsod, poceni in bolj kot ne krhki , hitro obrabljivi deli. To govorim iz prve roke.
lp
Se pridružujem mnenju. Imel sem HQ kosilnico, počilo ohišje (menjano), 2x zamenjan pogon - ko je plastično ohišje počilo drugič je šla na kosovni odvoz.
Kupil M-Tech v Merkurju z MTD motorjem - ni fensi, dela pa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
MTD motor? a nimajo oni B&S...samo mtd plastika je cez...?