Katero kosilnico

sid911

Pripravnik
23. dec 2014
42
1
8
Niso M-tech v bistvu na sivo pobarvani MTD-ji? Vsaj za vrtne traktorje sem skorajda 100% da so.
 
Nazadnje urejeno:

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
A še prodajajo v merkurjo te traktorje. Mislim, da imajo sedaj neki Wolfsgarden ali kako. Vsekakor bom šel pogledat v merkur.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Sometimes the old fashioned way is better
https://www.facebook.com/ViralThread/videos/vb.363765800431935/596171550524691/?type=2&theater

nahrung002.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
KSZ

Kaj pa pravite na primerjavo motorjev Honda in B&S? Gledam en model Bauhausove blagovne znamke, ki ima gor Hondin motor ter eno od McCullocha, ki ima B&S. Obe 5 let garancije, prva Bau, druga OBI.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.339
3.432
113
Motorji so v večini neoničljivi če ravno ne goniš brez olja.
Največji problem je kvaliteta noža in ležaji koles
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Imam pa občutek da boš membrane pri vsakem menjal na nekaj let, razen če sem jaz dobil tri leta staro kosilnico ki je dolgo stala in so bile membrane fuč (b&s). Pa vs ostalo je ok bilo na njej, da ne bo foruma prodajalec v luft skočil. Pravzaprav je kosilnica nekaj časa se delala, po nekaj tednih pa začela nagajat...me zanima kaj bo letos, je še nisem za laufal, bom pa moral v teh dneh.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
To kar ti trdiš o membranah bo kar držalo......še na vsaki membranski zadevi ki sem jo kupil ( motorka.....nitkarca)....sem menjal membrane po prvi sezoni...nato delajo zadeve že par let BP
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Fantje, ne mečite denarja s taveliko lopato skozi okno... 7,5k€ za eno takole vrtno igračo je kvečjemu neodgovorno dejanje. Še posebej v situaciji, ko potencialni kupec napiše "če bo finančno šlo skozi". Ne rečem, če je denarja pri hiši na tone, potem ja, drugače velja kar sem prej napisal.
Za pol tega denarja dobiš zelo vredu TV in mulčar, pa še za kakšen vrt oz. njivo preorat in prefrezat je dober. Res je, sosedje pa ne bodo nič foušni, ker ni lep kot Huqvarna.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Točno tako. Za 7 k€ se da dobiti kompletno mehanizacijo za košnjo trave, obdelavo vrta, čiščenje snega, ... Je pa en problem peš je treba hodit za tako zadevo. Tele kosilnice na 4 kolesih so večinoma za preseravanje, zadeva po mojem ne bo ravno okretna.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj tako govorite? Če si je zaželel takšen tip kosilnice, naj ga tudi ima in Bog mu požegnaj! Če bi vsi po vaše razmišljali, bi danes še vedno s krampom razbijali okoli bajte po tleh in nihče ne bi razmišljal o kakem bagerju ...
rolleyes-1.gif
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
540
6
18
Kaj pa vem... Vceraj sem 3 ure z bagrom ravnal travnike, danes pravkar sedim na traktorju, jutri bom 10 ur presedel za racunalnikom in projektiral..., pa se mi zdi taksen nakup milo receno smesen. Upam, da si razumel kaj sem hotel povedat, ceprav sem precej zavito napisal.
 

nnnnn

Zelenc'
2. jun 2014
25
0
1
Imamo dva traktorja pri hiši s katerima mulčim travo na dostopnih mestih. Kar nekaj pa imam površin, kjer nikakor ne morem trave kosit s kakim traktorjem kot je tv, kaj šele z njih okoli hiše. Zavedam se in razumem vašo kritiko in skeptičnost saj gre za zelo veliko denarja za tako igračko. Ampak vse malo boljše vrtne traktor kosilnice stanejo 4k in še več pa to niso profi zadeve ampak recimo stopnička višje od traktorjev iz baumaxa ...ki verjamem da niso zanič. Ampak če hočeš to nekaj več s katerim si močno olajšaš košnjo trave je pač potrebno odšteti nekaj več v dobri veri da je stroj boljši in bolj zaneslijiv za dalše obdobje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Me pa zanima koliko let bi ti nekdo kosil za 7 jurjev in pol + tekoči stroški. Ti pa zraven pivo pil....
Razen če bi ti sam trzil te storitve....
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Pri nas v službi so bili specialci pametni in kupili tovrstno kosilnico ( na kateri sediš)...češ da bojo prišparali napram ostalim ki so bile vsaj 50% dražje...cena okoli 3,5 jurja, bauhaus.
Crknila je seveda takoj po nakupu. Ok ta ki naj bi jo pooblaščeno servisiral, jo je porihtal in so kosili...kako leto so jo gonili, ko je spet šla v franže. Spet...naložijo in do serviserja...ta jih je kratkomalo (se oproščam izrazu) odjebal in rekel naj jo nesejo popravljat kjer so jo kupili. Tako zdaj zadeva nekje sameva v kotu....je bila pa poceni, majke mi.
crazy1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Za moje pojme in karkoli že kupujem, se čisto na začetku vprašam o servisu. Če servisne podpore pri nas ni, - me zadeva ne zanima več.

Govorim: "pri nas" in ne nekje na kitajskem, torej 14 dni daleč stran.
grims-1.gif


Zadeva po Murfyju crkne ravno takrat, ko jo najbolj uporabljaš. In tudi dejansko crkne - vedno pride do defektov. Še celo človek kot nevemkako superiorna mašina vsake toliko časa "crkne" in mora do zdravnika.

Raje dam dvakrat več denarja za stroj in imam pokrite servisne težave, kot pa da bi poceni kupoval. Če bi kdo rekel, da bo v primeru strojeloma "se že nekako rešilo", - Da, se že nekako reši. Ampak ta čas bo tista trava visoka že za kombajn ...
crazy1.gif
Pa moji živci tudi nekaj stanejo!

Torej za resno delo sta varianti: dražji stroj z organizirano servisno mrežo, ali nakup dveh enakih "poceni" strojev. Če eden crkne, imaš v rezervi še drugega.

Crknil pa bo, brez skrbi! Takrat ko je najmanj treba!
tongue-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ker je avtor teme optimist, če misli da bo z enim priključkom obdelal vse kar si želi. Po vsej verjetnosti bo zraven rabil še kako nitkarico. Jaz bi na njegovem mestu en motokultivator pa nekaj priključkov. Za to kar on rabi bi rabil rotacijsko kosilnico, klasično koso z grebenom, pa kako prikolico ali priključno samokolnico, če ima večjo površino. Tak komplet bi dobil za kake 5k€, če bi vzel Muto.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
ksz
Pred pol meseca smo kupili http://www.husqvarna.com/it/prodotti/riders/r-214tc/
Pred tem smo kosili nejprej z Muray (kupljena konec Juge) in kasneje z Yard-man (leta 2000) obe kupljeni pri Rotar Podsmreka (sedaj Eurogarden) ob njej pa še kosilnico O.K. iz BauMaxa (leta 2004 s Tecumseh? motorjem). Z Murayem je bil problem pogon, ker sta konvinska zobnika poganjala kolesa s plastičnimi zobniki, stalno ju je pobiralo, za nova kolesa smo zmetali precej denarja, delov v Rotarju ni bilo in sem jih bil prisiljen kupovati v Avstriji. Na koncu je pogon popolnoma odpovedal. Ob nakupu Yard-mana so v Rotarju zagotavljali, da je to profesionalna kosilnica in da z rezervnimi deli ne bo problema. Kosilnica še vedno dela, a rezervnih delov Rotar že dolgo ne drži več. Ker pa ima konstrukcijsko napako je dobra le za mulačnje, za koš in izmet pa ne, zato smo kupili najcenejšo (O.K.) s košemin podobnim pogonom kot Yard-man, ki se izkazal za dobrega. Bau varianta je po 10 letih še kot nova, saj se uporablja pred hišo na ravnem terenu, medtem ko je yard-man kar obrabljena.
Imamo tudi bencinski kultivator Goldoni z 8 km s katerim si ne znam predstavlti, da bi z njim kosil, saj je precej bolj neroden. Prav tako je enako s TV, ki se mi zdi en od najnerodnejših in nevarnih traktorjev.
Po dveh košnjah lahko rečem, da je Hus r214 res okreten, nenaporen, obrneš ga na mestu, je pa res, da ker ima le zadnji pogon, ni za hribovit teren.
Zaenkrat sem z nakupom zadovoljen.
2220156-Kosilnici.jpg
 

Priponke

  • 2220156-Kosilnici.jpg
    2220156-Kosilnici.jpg
    133 KB · Ogledi: 946
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Da uporabim to temo:

Zaradi konfiguracije terena okrog hiše kosim z laksarco, ki je crknila in je ne mislim popravljat.
Sem začel gledat za nove in me zelo mika da bi kupil električno (na kabel) (ker je TIŠJA, ne smrdi po bencinu), vse to mi bo odtehtalo vlečenja kabla.
Mora pa biti primerljiva po moči s kakšno povprečno bencinsko (kakšne cheap variante s 300 W moči odpadejo). Kaj priporočate (kaj naj gledam pri nakupu ? (mogoče še kje in cena)

250 W (kaj takega me ne zanima)

Iščem bolj kaj v takem stilu: 1400 W

EDIT: po občutku je približno 300 m2 za pokosit
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
@bisnen...yardman predvidevam da je tisti zTecumseh...ce je...mas pac nesreco ker je Tecumseh nehal obstajat...zato tezave z rezervnimi deli...isci preko neta...ebay

kataloske mas na www.partstree.com
wink-1.gif
. poglej kaj pase po kataloski od drugih znamk!

johan_blond...kaj je zaribalo pri bencinski?