Kia Ceed in šobe za pranje vetrobranskega stekla

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
No pa sem le uspel porihtati. Največji problem je sneti brisalce, da snameš plastiko, jo obrneš naokoli in odšravfaš šobe. Šobe sem namočil v namenski tekočini za odstranjevanje vodnega kamna in imel kaj videti. Polno kamna v notranjosti šob, na površino so priplavali delci in se potem raztopili. Največ kamna je bilo na tistem koncu, kjer se natakne cevka, tja pa seveda ne prideš z iglo, če šobe ne snameš.
V glavnem zdaj šprica enakomerno, tudi dosti višje.
 

Priponke

  • 0.jpg
    0.jpg
    560,4 KB · Ogledi: 54
  • 1.jpg
    1.jpg
    943,8 KB · Ogledi: 61
  • 2.jpg
    2.jpg
    317 KB · Ogledi: 53

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Super da si rešil, bi pa verjetno to šlo tudi brez razdiranja.Poln rezveroiar alk.kisa(ki je pocen).....malo pošprical.....in počakal da naredi svoje.Sčiščen bi bil cel sistem(kanta, cevke,...).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in nacek

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Super da si rešil, bi pa verjetno to šlo tudi brez razdiranja.Poln rezveroiar alk.kisa(ki je pocen).....malo pošprical.....in počakal da naredi svoje.Sčiščen bi bil cel sistem(kanta, cevke,...).

Če bi bil slučajno zamašen filter na pumpi s kakšnimi usedlinami, alkoholni kis nebi pomagal. Takole zgleda takšna usedlina.
 

Priponke

  • usedlina.jpg
    usedlina.jpg
    32,9 KB · Ogledi: 76

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Kaj so to za ene usedline...???..da ni kdo kombuče not nalival.
Take usedline nastanejo od tekočine za brisanje šip. Torej če nalivaš noter samo vodo, se nabere kamen, če uporabiš samo tekočino oz. razredčeno mešanico tekočine in vode, pa se ščasoma nabere to. Pri nas v firmi, mašina za pucanje tal, kjer na cca. 20 l vode dodamo 1dcl čistila, je treba vsak teden pucati filter, ki je parkrat večji, pa se nabere taka usedlina.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Razno razne zimske tekočine tudi puščajo kakšne vsedline.
In če je tega preveč se lahko šobe zamašijo.
Če nebi bil Sonax tako drag, bi ga celo priporočal, tako pa:rolleyes:
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Usedlina je ponavadi rezultat rasti alg in bakterij. Torej kontaminirane tekočine in/ali vode za stekla.
Če kupiš zimski koncentrat z 90% alkohola (zimska tekočina do -60 C) in destilirano vodo ter to mešaš, pizdarij ne bo. Ker tudi če je kaka alga ali bakterija zašla, kamor ne bi smela, alko to vse pobije.
Tudi poleti je bolje kot vodo iz pipe ali drugih čudnih virov, uporabit destilirano vodo iz ustreznih kakovostnih nekontaminiranih virov. Plastenko z destilirano vodo je treba odpret s čistimi rokami in enako zapret in dat nekam na temno in idealno hladno. Pa tudi poleti 5-10% alkota v tekočini ne škodi, pobija bakterije in alge ter deluje kot čistilno sredstvo.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK in sajkek