Covid-19 Pa se prestejmo, koliko nas je ze prebolelo ali smo bili cepljeni,...

[Anketa] Ste preboleli COVID-19 oz ga prebolevate? [April 2021]


  • Skupaj glasov
    171

jest5

Guru
18. avg 2007
25.166
-8.269
113
Bodi vesel... Ni hec.
Če imaš dober imunski sistem, se bori. Ker se bori, boš bolj zaščiten. Če nimaš OK imunskega sistema, nimaš posledic. Besede zdravnika...
Kar je le na pol res.
Če imaš fajn reakcijo, je večja verjetnost, da je cepivo dobro prijelo.
Če nimaš omembe vredne reakcije, to niti slučajno ne pomeni, da je cepivo slabo delovalo
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Včeraj 2 doza Pfizerja. Do zjutraj sem bil še ok. Sedaj pa kot da me je vlak povozil, 38.5, če ne bi zameril sem mislil da je manj,vse po "protokolu". Upam da bo tudi samo en dan kot je dohtarca rekla.
Po drugi do Pfizerja sem imel precej blažjo reakcijo, kot po prvi, ko me je roka dva dni pošteno bolela.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Pri meni je roka bolela dva dni v obeh primerih, oziroma rama. Danes sem že kot nov, kot 12 ur nazaj ne bi bilo nič.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Bodi vesel... Ni hec.
Če imaš dober imunski sistem, se bori. Ker se bori, boš bolj zaščiten. Če nimaš OK imunskega sistema, nimaš posledic. Besede zdravnika...
Ah, ta mantra je samo tolažba za tiste, ki jih cepljenje podre, Tisti, ki pa te "borbe imunskega sistema" ne preživijo - pa tolažbe ne rabijo, ker jih vodijo pod smrt zaradi zastoja srca.

Zakaj bi bilo drugače, če v telo pride tujek cepivo ali tujek virus?
Ko pride virus v telo, ga dober imunski sistem takoj uniči, človek malo pokašlja, če pa imaš slab imunski sistem, te pa vrže v posteljo, kjer se imunski sistem bori z virusom. Boljše imunski sistem prej premaga virus, manj te podre. To je logika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.153
3.166
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ah, ta mantra je samo tolažba za tiste, ki jih cepljenje podre, Tisti, ki pa te "borbe imunskega sistema" ne preživijo - pa tolažbe ne rabijo, ker jih vodijo pod smrt zaradi zastoja srca.

Zakaj bi bilo drugače, če v telo pride tujek cepivo ali tujek virus?
Ko pride virus v telo, ga dober imunski sistem takoj uniči, človek malo pokašlja, če pa imaš slab imunski sistem, te pa vrže v posteljo, kjer se imunski sistem bori z virusom. Boljše imunski sistem prej premaga virus, manj te podre. To je logika.

Pardon, nisem vedel, da si infekciolog...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.898
113
EU
Pardon, nisem vedel, da si infekciolog...
Ni potrebno biti infekciolog. Uporabiš samo logiko, pa ne Hojsovo.
En teden muk z visoko vročino po kateri končaš na britofu, sigurno ni dober imunski sistem, kvečjemu obratno.
Jaz se od žene nisem mogel okužiti, čeprav sem se prizadeval. Zakaj?
Ker je moj imunski sistem, zatrl virus v kali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.153
3.166
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ni potrebno biti infekciolog. Uporabiš samo logiko, pa ne Hojsovo.
En teden muk z visoko vročino po kateri končaš na britofu, sigurno ni dober imunski sistem, kvečjemu obratno.
Jaz se od žene nisem mogel okužiti, čeprav sem se prizadeval. Zakaj?
Ker je moj imunski sistem, zatrl virus v kali.

OK, ta je potem lagal:
Močnejši, kot je imunski sistem, bolj bo reagiral na vnos tujka. Cepivo je namreč neke vrste tujek," je pojasnil Štrukelj.
Vir:
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
OK, ta je potem lagal:
Močnejši, kot je imunski sistem, bolj bo reagiral na vnos tujka. Cepivo je namreč neke vrste tujek," je pojasnil Štrukelj.
Vir:
ja ce mas ful dober imunski odziv, reagira tako da imaš 40 vročino in si en teden doma, če pa maš res dobrega te pa umreš od reakcije in te 100% zaščiti pred ponovno okužbo
 
  • Haha
Reactions: p4pe in kajpace

jest5

Guru
18. avg 2007
25.166
-8.269
113
OK, ta je potem lagal:
Močnejši, kot je imunski sistem, bolj bo reagiral na vnos tujka. Cepivo je namreč neke vrste tujek," je pojasnil Štrukelj.
Vir:
Štrukelj je dal to izjavo zelo populistično.
In močna reakcija imunskega sistema ni le v obliki "fukne te v posteljo za 3 dni" ampak je lahko povsem brez simptomov, a imuski sistem spaca ogromno protiteles.

P.S. Jaz imam recimo zelo agresiven in močen imunski sistem. Pa nisem imel nobene reakcije(tisto rahlo nelagodje ob pritisku na mišico en dan ni vredno omembe in sploh ne štejem)
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.153
3.166
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Štrukelj je dal to izjavo zelo populistično.
In močna reakcija imunskega sistema ni le v obliki "fukne te v posteljo za 3 dni" ampak je lahko povsem brez simptomov, a imuski sistem spaca ogromno protiteles

Nisem zdravnik, nisem infekciolog, tako da pač čitam, kaj o tem mislijo strokovnjaki...
Če kdo misli drugače, nič hudega, bi pa rad tudi to prečital... Od strokovnjakov, ne Alter "mojstrov za vse"...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.166
-8.269
113
No in ker to nisi, ti jaz povem, kako je :zmaga:
Štrukelj je dal izjavo za pomiritev javnosti, ni pa povedal vsega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo