Covid-19 Pa se prestejmo, koliko nas je ze prebolelo ali smo bili cepljeni,...

[Anketa] Ste preboleli COVID-19 oz ga prebolevate? [April 2021]


  • Skupaj glasov
    171

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.196
5.584
113
Sem cepljen z AZ, dobre 3 tedne je minilo od prvega cepljenja. Čez 9 tednov bo drugo.

Sem kar vesel, da sem ga fasal, manjša verjetnost da okužim bližnje.
Tvoje mišljenje je napačno.

Še vedno se lahko okužiš in veselo širiš naprej.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Glede na to, da se je virus siril med precepljenimi v treh domovih za ostarele, si se vedno lahko kuzen tudi ce si cepljen.

Se vec, ce si cepljen, si opravicen marsikaterega testiranja in ker imas blazje simptome, bos lahko sirili okuzbo se toliko bolj neovirano.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
Glede na to, da se je virus siril med precepljenimi v treh domovih za ostarele, si se vedno lahko kuzen tudi ce si cepljen.

Se vec, ce si cepljen, si opravicen marsikaterega testiranja in ker imas blazje simptome, bos lahko sirili okuzbo se toliko bolj neovirano.
Kako veš da se niso vsi okužili od enega superprenašalca? Glede na to da so bili vsi okuženi v kratkem obdobju se virus verjetno ni prenašal po en in po en.


Kaj hočeš reči, da predlagaš testiranje vseh še vsaj par let?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
287
83
www.kacnje.eu
Res je. Če si cepljen, še vedno lahko širiš. Če nič drugega, lahko recimo prej primeš za okuženo kljuko in potem preko stika prenašaš naprej. Tukaj cepivo ne preprečuje prenosa. Tudi v sluznici imaš lahko virus, ki pa tebi (cepljenemu) ne bo povzročil (toliko) škode, lahko pa ga izkihneš. Seveda to velja tudi za gripo in ostale respiratorne bolezni.
Vsekakor pa s cepljenjem zmanjšaš možnost, da zboliš oziroma so vsaj posledice manjše. Ni 100-%, ampak vsekakor dokaj verjetno, da bo tako. To se sedaj že kaže pri okužbah starejših.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Glede na to, da se je virus siril med precepljenimi v treh domovih za ostarele, si se vedno lahko kuzen tudi ce si cepljen.

Se vec, ce si cepljen, si opravicen marsikaterega testiranja in ker imas blazje simptome, bos lahko sirili okuzbo se toliko bolj neovirano.
Če nisi cepljen in preboleli, se moraš testirat, kar je itak bv, ker že 5 minut po testiranju lahko zboliš in širiš okužbo.
Copyright © 2019-2050 by Alterznalac No.1​
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
OK
Cepljen je prenašalec, ne cepljen je prenašalec.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.
.
.
.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
985
113
48
KR
OK
Cepljen je prenašalec, ne cepljen je prenašalec.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.

Potem se to prenese na Cepljenega in na Necepljenega.
Cepljen prebolevanje ni težko
Necepljen prebolevanje je loto. Jack pot pa brez bolnice.
.
.
.
Že par dni ti hočm napisat, pa ti bom zdej: "Ma če ti nis usekan, pol pa res ne vem", "Al maš pa preklet dobro ganđo na lagerju". Sorry, če te žalim, sam res maš te poste kr nekej no!?
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Glede na to, da se je virus siril med precepljenimi v treh domovih za ostarele, si se vedno lahko kuzen tudi ce si cepljen.

Se vec, ce si cepljen, si opravicen marsikaterega testiranja in ker imas blazje simptome, bos lahko sirili okuzbo se toliko bolj neovirano.

Drži, drži pa tudi, da je imunski odziv pri starejši populaciji slabši, posledično tudi učinkovitost cepiva. Pfizer v povprečju 90-95, pri starejših lahko tudi zgolj 60, pri otrocih pa študije kažejo celo 100% zaščito.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.876
3.001
113
Včeraj 2 doza Pfizerja. Do zjutraj sem bil še ok. Sedaj pa kot da me je vlak povozil, 38.5, če ne bi zameril sem mislil da je manj,vse po "protokolu". Upam da bo tudi samo en dan kot je dohtarca rekla.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Včeraj 2 doza Pfizerja. Do zjutraj sem bil še ok. Sedaj pa kot da me je vlak povozil, 38.5, če ne bi zameril sem mislil da je manj,vse po "protokolu". Upam da bo tudi samo en dan kot je dohtarca rekla.

Bodi vesel... Ni hec.
Če imaš dober imunski sistem, se bori. Ker se bori, boš bolj zaščiten. Če nimaš OK imunskega sistema, nimaš posledic. Besede zdravnika...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic
13. jul 2011
2.677
625
113
Tipična reakcija po drugi dozi pfizerja. Tvoj imunski sistem je že prepoznal vsiljivca in se odzval.