Pa se je zgodilo...

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Če je dovolj čorov, da gre kontra po avtocesti in mu po par kilometrih ne potegne, da neki narobe dela
stupid-1.gif
verjemi, da lahko izvede še kaj drugega, podobno blesavega...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik mp_63 pravi:
Če je dovolj čorov, da gre kontra po avtocesti in mu po par kilometrih ne potegne, da neki narobe dela
stupid-1.gif
verjemi, da lahko izvede še kaj drugega, podobno blesavega...

Jaz dajem tistega, ki mu uspe se po AC kontra peljat in tistega, ki uspe na voznem pasu s 60km/h vozečega v rit nagazit v isti koš.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Misliš? Prejšnji vikend je 21-letni fant z MB E naguzil ukrajinski kaion, ki je STAL
jezen.gif
)

Pazi da se ti kaj takega ne zgodi že jutri....
grims-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Ja lahko da je 60 km/h...

Se pravi če se mi sprdne lahko na AC vozim 61 po tempomatu na voznem pasu in nikome ništa. Hmm...

Tudi pri 60km/h ti nihče ne more nič.
Po mojem vedenju je minimalna dovoljena hitrost na AC 50 km h , če se motim me popravite
Kar se pa tiče psihotov na napačni strani avtoseste je pa po mojem stvar sledeča. Tovrstni vozniki so ljudje kateri so neomajno prepričani vase in mislim da so še takrat ko srečujejo nasproti vozeča vozila sveto prepričani da ostali vozijo narobe ne pa oni.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Misliš? Prejšnji vikend je 21-letni fant z MB E naguzil ukrajinski kaion, ki je STAL
jezen.gif
)

Pazi da se ti kaj takega ne zgodi že jutri....
grims-1.gif

Tipičen primer neprilagojene hitrosti...
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ma tisto govedo tovornjakarsko iz Ukrajine bi morali na lep način pozdraviti z lobotomijo. Pa kaj ima za stati s šleperjem sredi avtoceste. Naj se spoka na odstavni pas. Nasploh so tovornjakarji sama zdraha na cesti. Zadnjič bi se še jaz skoraj zabil v kmetavza, ki je s strane zavijal na glavno cesto, potem pa sredi manevra obstal in zaprl oba vozna pasova.
Sredi noči, megle, mokra cesta. Kmetavzev tovornjak seveda na sredini nima odbojnih svetlobnih teles, dejansko pa je prav s sredino vozila zaprl oba vozna pasova prednostne ceste.

Ni lepšega, kot kulturno uporabiti kratke luči in 25 metrov pred šleperjem ugotoviti, da se igra cestne blokade. Seveda tudi varovalnih odbijačev na strani ni imel, kar pomeni, da bi se zagozdil neposredno pod tovor. Ode glava.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ma tisto govedo tovornjakarsko iz Ukrajine bi morali na lep način pozdraviti z lobotomijo. Pa kaj ima za stati s šleperjem sredi avtoceste. Naj se spoka na odstavni pas.

Ker ne vemo, zakaj je stal tam je brezveze, da pametujemo o njem. Iz zgoraj napisanega sem razumel, da je bila megla in da je zaradi nje 21-letnik v MB E klasse nagazil kamion...zakaj ga ni videl takšen čas, da bi lahko pravilno reagiral ali se morda celo ustavil? Mislim, da je odgovor samo eden...neprilagojena hitrost. In dokler narod ne bo razumel, da je lahko tudi na AC 100km/h v določenih okoliščinah ali spletu le-teh neprilagojena hitrost, se bodo dogajale takšne stvari in pisali takšni veleumi.

Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Nasploh so tovornjakarji sama zdraha na cesti.

In kaj misliš, na kakšen način ti dobiš kruh, ki ga ješ in mleko, ki ga piješ? Ga naokoli vozijo v Astrah karavan?

Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Zadnjič bi se še jaz skoraj zabil v kmetavza, ki je s strane zavijal na glavno cesto, potem pa sredi manevra obstal in zaprl oba vozna pasova.
Sredi noči, megle, mokra cesta. Kmetavzev tovornjak seveda na sredini nima odbojnih svetlobnih teles, dejansko pa je prav s sredino vozila zaprl oba vozna pasova prednostne ceste.

Ni lepšega, kot kulturno uporabiti kratke luči in 25 metrov pred šleperjem ugotoviti, da se igra cestne blokade. Seveda tudi varovalnih odbijačev na strani ni imel, kar pomeni, da bi se zagozdil neposredno pod tovor. Ode glava.

Glede na to, da se ni nič zgodilo, si očitno imel prilagojeno hitrost.
grims-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.560
689
113
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:

Citat:
Uporabnik coolpower pravi:

Ma tisto govedo tovornjakarsko iz Ukrajine bi morali na lep način pozdraviti z lobotomijo. Pa kaj ima za stati s šleperjem sredi avtoceste. Naj se spoka na odstavni pas.




Ker ne vemo, zakaj je stal tam je brezveze, da pametujemo o njem. Iz zgoraj napisanega sem razumel, da je bila megla in da je zaradi nje 21-letnik v MB E klasse nagazil kamion...zakaj ga ni videl takšen čas, da bi lahko pravilno reagiral ali se morda celo ustavil? Mislim, da je odgovor samo eden...neprilagojena hitrost. In dokler narod ne bo razumel, da je lahko tudi na AC 100km/h v določenih okoliščinah ali spletu le-teh neprilagojena hitrost, se bodo dogajale takšne stvari in pisali takšni veleumi.




Že pred časom sem na Mobisuxu pisal, da razcepi niso dovolj dobro označeni.

Manjka tabla par kilometrov prej.

Potem pa razni tujci stojijo v hlačah, vozijo v vzvratno,...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.939
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ma tisto govedo tovornjakarsko iz Ukrajine bi morali na lep način pozdraviti z lobotomijo. Pa kaj ima za stati s šleperjem sredi avtoceste. Naj se spoka na odstavni pas.

Ker ne vemo, zakaj je stal tam je brezveze, da pametujemo o njem. Iz zgoraj napisanega sem razumel, da je bila megla in da je zaradi nje 21-letnik v MB E klasse nagazil kamion...zakaj ga ni videl takšen čas, da bi lahko pravilno reagiral ali se morda celo ustavil? Mislim, da je odgovor samo eden...neprilagojena hitrost. In dokler narod ne bo razumel, da je lahko tudi na AC 100km/h v določenih okoliščinah ali spletu le-teh neprilagojena hitrost, se bodo dogajale takšne stvari in pisali takšni veleumi.
Če bi kdaj vklopil možgane in se malo poinformiral o ZVCP, bi ugotovil, da pojem "prilagojena hitrost" pomeni prilagoditi hitrsot razmeram, ki jih lahko pričakuješ. Ukrajinskega kretena (ki bi moral do konca življenja ostati v samici, en dan plesniv kruh, drug dan postana voda) pač ne moreš pričakovati. Če pa pelješ mimo znaka za križišče, lahko pričakuješ, da bo nekdo speljal iz stranske ulice. Ali pa kamion, ki se bo po speljevanju ustavil.
Ampak to je zate že višja matematika, ne?
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hm, zdej ste pa že malo nesramni. Tipa na katerega se vsi ti sarkastični posti nanašajo itak to ne bo prizemljilo, je tako?
Sicer pa upam, da bo punca ok in brez posledic.
Kako se kaj imaš v tvoji imagination landu? Je rdeča kapica kje v bližini?
Brez posledic po taki nesreči?
bonk.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Ja lahko da je 60 km/h...

Se pravi če se mi sprdne lahko na AC vozim 61 po tempomatu na voznem pasu in nikome ništa. Hmm...

Tudi pri 60km/h ti nihče ne more nič.
Po mojem vedenju je minimalna dovoljena hitrost na AC 50 km h , če se motim me popravite
Kar se pa tiče psihotov na napačni strani avtoseste je pa po mojem stvar sledeča. Tovrstni vozniki so ljudje kateri so neomajno prepričani vase in mislim da so še takrat ko srečujejo nasproti vozeča vozila sveto prepričani da ostali vozijo narobe ne pa oni.

60 je najmanjsa dovoljena.
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Z neprilagojeno hitrostjo je tako. Pri megli na AC, je pač po mojem zdrava prilagojena hitrost tista, pri kateri lahko pravočasno ustaviš če naprimer, naletiš na prometno nesrečo. Stoječ kamion ali prometna nesreča, isti klinac, samo drug vzrok. Sicer pa, lahko pa da je tip v MBju iskal CD ki mu je padel na tla, lahko je blo sto stvari..


Citat:
Uporabnik Nightcrawler pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Hm, zdej ste pa že malo nesramni. Tipa na katerega se vsi ti sarkastični posti nanašajo itak to ne bo prizemljilo, je tako?
Sicer pa upam, da bo punca ok in brez posledic.
Kako se kaj imaš v tvoji imagination landu? Je rdeča kapica kje v bližini?
Brez posledic po taki nesreči?
bonk.gif

Vse je možno. Če je nekdo hudo poškodovan, še ne pomeni nujno da bo do konca življenja invalid.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik coolpower pravi:
Ma tisto govedo tovornjakarsko iz Ukrajine bi morali na lep način pozdraviti z lobotomijo. Pa kaj ima za stati s šleperjem sredi avtoceste. Naj se spoka na odstavni pas.

Ker ne vemo, zakaj je stal tam je brezveze, da pametujemo o njem. Iz zgoraj napisanega sem razumel, da je bila megla in da je zaradi nje 21-letnik v MB E klasse nagazil kamion...zakaj ga ni videl takšen čas, da bi lahko pravilno reagiral ali se morda celo ustavil? Mislim, da je odgovor samo eden...neprilagojena hitrost. In dokler narod ne bo razumel, da je lahko tudi na AC 100km/h v določenih okoliščinah ali spletu le-teh neprilagojena hitrost, se bodo dogajale takšne stvari in pisali takšni veleumi.
Če bi kdaj vklopil možgane in se malo poinformiral o ZVCP, bi ugotovil, da pojem "prilagojena hitrost" pomeni prilagoditi hitrsot razmeram, ki jih lahko pričakuješ. Ukrajinskega kretena (ki bi moral do konca življenja ostati v samici, en dan plesniv kruh, drug dan postana voda) pač ne moreš pričakovati. Če pa pelješ mimo znaka za križišče, lahko pričakuješ, da bo nekdo speljal iz stranske ulice. Ali pa kamion, ki se bo po speljevanju ustavil.
Ampak to je zate že višja matematika, ne?

Moj odgovor je enak temu:

Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
Z neprilagojeno hitrostjo je tako. Pri megli na AC, je pač po mojem zdrava prilagojena hitrost tista, pri kateri lahko pravočasno ustaviš če naprimer, naletiš na prometno nesrečo. Stoječ kamion ali prometna nesreča, isti klinac, samo drug vzrok.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
tuki se moram strinjat z SoulManom, čeprav je SJTV1 lepo definiral prilagojeno hitrost... tuki pol spet pride do razlike v vožnji po pravilih in vožnjI po zdravi pameti
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
tuki se moram strinjat z SoulManom, čeprav je SJTV1 lepo definiral prilagojeno hitrost... tuki pol spet pride do razlike v vožnji po pravilih in vožnjI po zdravi pameti
smile-1.gif
Lep primer tega so hrčki na avtocesti bratstva i jedinstva. Megla, vidljivost 40m, vožnja 120 km/h, pa tudi do 160 km/h je šlo
aplauz.gif
. Čudno, da se jih toliko ne ubije kot pri nas.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Kamionarji delajo probleme na cestah. Pri tem ne ciljam na njihovo število in nevšečnosti, ki s tem pridejo. To je posebna zgodba.
Bolj ciljam na naslednje:

1. vožnja brez zadostne razdalje med dvema tovornjakoma, ki bi dopuščala količkaj varno prehitevanje.
2. izsiljeno prehitevanje, zaradi katerega cela kolona stopi na zavore in skoraj pride do verižnih trženj.
3. prehitevanje tik pred tuneli, ki se največkrat konča v samem tunelu
4. neupoštevanje kolone za sabo, kjer bi se moral počasnejši voznik umakniti in jo spustiti naprej.
5. vožnja tam, kjer tovornjak nima kaj delati (izmikanje cestnini)
6. neočiščene cerade - sneg ki leti s tovornjaka, pogosto tudi led.
itd
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Ste prebrali?
dnevnik

Kdo največ vozi v nasprotno smer. Citat iz članka.
Citat:
V nekaterih deželah je namreč slišati, da je vožnja v napačni smeri po avtocesti način samomora, pri nas pa naj bi šlo tudi za objestnost in nore stave adrenalina željnih mladcev.
rolleyes-1.gif


Seveda ni pa nikjer omenjeno, da so vozniki ki vozijo napačno predvsem starejši, tisti, ki bi že zdavnaj morali na zdravniški pregled.
jezen.gif