Otroško kolo 16

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Lani so kontrolirali. Jaz sem jih največkrat videl v Podkorenu v "ciljni areni". Prvič ko sem šel mimo sem imel čisto po naključju 5 letnika še v otroškem sedežu, čeprav bi lahko zvozil od Kr. Gore do Belopeških ali vsaj do Fužin. Sicer pa, tam ko je naval je noro (od vozičkov, rolerjev, pantanijev...)in so tudi nesreče. In pomoje ni najbolj pametno v takšnem prometu še mulca lovit kam bo zavil. Pa tudi smisel izleta se nekako zgubi če si ves čas napaljen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ja se strinjam, tista kolesarska je preveč oblegana, da bi se na njej 5 letnik učil vožnje po desni strani in podobno.
Smo bili tudi.mi nekajkrat glasni, pa je pred tem družinsko Franjo že odpeljala.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Lani so kontrolirali. Jaz sem jih največkrat videl v Podkorenu v "ciljni areni". Prvič ko sem šel mimo sem imel čisto po naključju 5 letnika še v otroškem sedežu, čeprav bi lahko zvozil od Kr. Gore do Belopeških ali vsaj do Fužin. Sicer pa, tam ko je naval je noro (od vozičkov, rolerjev, pantanijev...)in so tudi nesreče. In pomoje ni najbolj pametno v takšnem prometu še mulca lovit kam bo zavil. Pa tudi smisel izleta se nekako zgubi če si ves čas napaljen.

najbrž samo opozarjajo..!?
naš je bil star 4 leta pa je brez problema prišel iz kg do planice in nazaj. res pa je, da vozi zelo lepo.
mam občutek, da so tam bolj problem odrasli. se jim fajn zdi ko se nazaj proti kg lahko vozijo oz slalomirajo med gužvo s hitrostjo 30+
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
tudi jaz sem proti pomožnim kolescem,
se pa strinjam, da "dva nista glih" :D

sem ze z jello-tom enkrat debatiral, da bi naredili "tek fotrov v šlapah", ker ko sem jo učil na hotwalku, sem v japankah pretekel boga in pol...
lahko bi imeli nekaj kategorij, recimo na 20m, potem da je tik pred padcem na 10 metrov, da gleda nazaj na bajku in poganja 16ko pri treh letih in pol na polno ipd. :D

trenutno ima UVEX čelado in iščem nekaj, da ima vsaj malo zaščite za brado, saj smo si lani pri padcu znotraj v ustih odgriznili precejšen del mesa (kosilo sem ji potem kot kleni gorenjec odpovedal, isto pijačo - je bilo dva štamprla krvi dovolj), našel sem pa samo v Šenčurju po naročilu O'neal-ovo čelado, da je primerna za 4 letnika (ni motocross ter ni pretežka)
ali pa kot klasična dirt bmx čelada, samo da se da kaj privit (včas smo mel tako zaščito za slalom količke) na brado
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Mogoče za hec namontiram koleščka nazaj malemu in posnamem video. Za crknit, kako ga ovirajo in je*** niti 10m se nazadnje ni znal peljat na kolesu s pomožnimi koleščki.
smile-1.gif
In to je bilo vse zaradi "obvladanja" poganjalčka. Ko je šel prvič na kolo je sam rabil nekaj 10min, da je dojel, da se da pedalirat in vozit skrati.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Smo nabavili Cuba ampak ni hotela barve za punčke in si je izbrala tegale Sva že naredila nekaj kilometrov in se je kar hitro navadila (no kak kilometer bo še potreben, da bo čisto sigurna) tudi zaviranja na ročkah. Prej je imela torpedo zavoro na 14" kolesu.
Mislim, da je bil to dober nakup.
zmaga.gif

Upam, da bo sedaj 2 leti mir z kolesom in ga ne bo preresla tako hitro, kot dosedanjega.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Kolesc ni potrebno dajat gor. Na poganjalcu se nauči ravnotežja, na Trailgatorju pa poganjanja. Oba najina sta sama speljala po cca. 100 metrih. Brez kolesc, le z zgoraj omenjeno vajo pred tem.
Še tole: Trailgator je fenomenalen za družinske izlete, ko so tamali še nesigurni. Tamali poganja, hkrati pa je varen in se ni treba sekirat pod kateri avto bo poletel. Kar se mene tiče vreden vsakega eura.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Močno dvomim v dve leti. Se dve sezoni sem skeptičen. Je lanres da ne vem koliko je stara.
Pri nas je imela 16 colarja manj kot sezono. Je pa res da bi ga lahko se nekaj časa imela, in da 16 ni imela prestav, 20 sedaj pa jih ima.
Pa nekako mi geometrija teh gorskih otroških koles ne odgovarja. Sploh na začetku ima otrok zapestja v višini glave skoraj. Kot bi vozil kakšnega Orto coperja
IMG_9961.jpg

Poleg tega so te široke gume precej težke za poganjati.
Jaz bom najbrž našemu kupil neke treking gume. Če se sploh dobi kaj pametnega v velikosti 24 Col.Ali pa bi celo menjal bicikel.
Ga 2 leti mlajša sestra opere po ravnini.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Za gume tudi sam razmišljam, da bi nabavili nekaj bolj gladkega. Bomo videli kako ji bo šlo. Sem šel zdaj pogledat sliko ko sva naredila prvo vožnjo z novim kolesom, pa rok sploh nima tako visoko na tem Cubu. Ta geometrija je kar super ok, proti manjšim kolesom, ki jih je imela prej. Res pa da prej nismo kupovali Cube, Specialized in podobnih "firm".
Upam samo, da bo vozila brez veliko padcev
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Kolesc ni potrebno dajat gor. Na poganjalcu se nauči ravnotežja, na Trailgatorju pa poganjanja. Oba najina sta sama speljala po cca. 100 metrih. Brez kolesc, le z zgoraj omenjeno vajo pred tem.
Še tole: Trailgator je fenomenalen za družinske izlete, ko so tamali še nesigurni. Tamali poganja, hkrati pa je varen in se ni treba sekirat pod kateri avto bo poletel. Kar se mene tiče vreden vsakega eura.

A priporočaš katerega tailgatorja?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Da nisi ti otroku prepozno kupil 16-ko, pa je zato v enem letu prerastla?
wink-1.gif
Ali ti je otrok v enem letu zrastel za 20 cm?

haha, sam res :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ta velik (l 2009) je imel 2015 16", 2016 spomladi kupil 20", poleti 24". Je pa res da njegovi vrstniki se kar 20" gonijo. Kolikor jih pac sploh gonijo (tablica ima prednost pred kolesom)
In ni treba bistveno prevelikemu otroku kupiti premajhno kolo da je otroku v enem letu premajhno.
In ja otrok 20cm res malo težje zraste v enem letu kakšnih 15cm se zna pa hitro potegniti.
Če bi kolo bilo za dve leti, potem bi šlo nekako takole.
12" 3;4 leta
16" 5;6 leta
20" 7:8 leta
24" 9;10 leta


Potem pa svizec zavije čokolado.

Je pa.res da sta moja med večjimi vrstniki.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Sam da ti ne utrga trailgatorja izpod riti z mulcem in sedežem vred tako kot enemu alterjvcu pred leti. Ne spomnim se imena imel je pa titulo wudu lešinar alneki.

Trailgator je bil pa meni beden. Ne vem če sem ga 3x rabil in potem prodal naprej. Ne vem no, cela kompozicija je vse skupaj, ruka cuka in nerodna za popyzdit. Pa lahko trdim da sem po duši biciklist. Kolega ga ima tudi in ga po drugi strani ne more prehvalit.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
V bejbicentru sem dal mulca na 16" pa ni šlo. 12tko ma dost obupno, kupim 14 ali je kak majhen 16, da je res razlika?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
16-ko imas lahko od cetrtega leta, od poznega tretjega ce je visokorasel otrok. Ce prav vidim si pri 6. Letih kupil 16-ko?
smile-1.gif
Ne pri 4 letih Pred 7 letom starosti (prepozno) je dobil 20" , ki pa ga je čez nekaj mesec dal sestri, sam pa dobil 24".Mlajša sestra je s starostjo manj kot pet let prevozila družinsko Franjo na tem 20". Edino po klancih sem jo moral malo poriniti, pa prestavljati še ni mogla, vendar je čez nekaj mesecev imela dovolj moči v prstih in zapestju da je zavrtela tudi ročko za prestavo.

Mlajša sestra je takole prišla v cilj Franje kakšnih 5 minut pred starejšim bratom
cheer.gif

Čisti spidi Gonzales. Dokler ne bo nekam zarinila. 30 na uro po klancu , jaz se pa za njo derem....
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Isto jaz: Genesis 20 col, 14 prestav, spredaj vzmeteno, popolnoma brez lufta povsod in obroči ravni (sedež na obeh straneh minimalno podrsan):
bicikel.jpg