Otroško kolo 16

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Se vsekakor strinjam s tabo. Ampak zaradi teh dveh cm ji ne mislim nabavljati 12ke, ki jo bo glih mela dva ali tri mesece (s prsti ze sedaj pride dol bp), potem pa se 16ko. T
Pac tak smo se odlocili. Kolko je pa to prav oz. ni prav pa je spet lahko stvar debate.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
Pri nas je drugi imel 12-ko 1 mesec, ampak ker je že bila pri bajti ni bilo problema. Zato pa se kupi 12-ka za 30 eur na bolhi in gre potem za isti denar naprej.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Se strinjam. Pri nas se ni uspel peljat 20m ko sem mu za hec na kolo prišraufal kolešča, ker je bil pač premajhen za 12" (cca. 2 leti starosti).

Ma pa zdaj 3,5 leta velik kak meter ali že kupim 16" ali ne? 12tka ki jo mamo ni najbol posrečena. Bremze nujno dobre ročne nič torpedo sranja.

Za dobre ročne, brez torpedo sranja boš dal za bajk žal 350 eur.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.594
113
Vidim da sem edini, ki sem ubral malo drugačno pot pri kolesih. Mali je za 2 rojstni dan dobil poganjalčka in ga je imel do 5 rd, ko ga je prerastel. Takrat je šel na 20 in ga sprve suvereno vozil
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.594
113
Kaj si kje zasledil da sem zapisal da je v tem kaksna prednost? Pac tako je naneslo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Vidim da sem edini, ki sem ubral malo drugačno pot pri kolesih. Mali je za 2 rojstni dan dobil poganjalčka in ga je imel do 5 rd, ko ga je prerastel. Takrat je šel na 20 in ga sprve suvereno vozil

Ja, sej, dandanašnji čas mal pretiravamo s temi colami, nam so kupil Kekca, BMXa, pol je bla pa takoj Maraton desetka, pa smo preživel. Sam mam tri mulce na dve leti, tko da so lahko vsakič sam presedlali eno višje, najmanjšega sem pa brez težav prodal. Je pa tale poganjalček zakon. Prvi ga ni imel, pa sem skoraj križ zlomil, da je speljal brez koleščkov, druga dva sta peljala kolo brez težav, saj sta prej uporabljala poganjalček.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
Bi pa vprašal avtorja teme, pa še koga, tko čist iz firbca, ker je omenil, da se bodo vozil po mestu. Kje se pelje vaš otrok, ko greste kolesarit, pred vami, ali za vami?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.553
8.908
113
No potem nisem edini, ki tako razmišljam. Ravno včeraj videl enega fotra, ki je suvereno vozil spredaj, za njim pa mulček star kakih 4-5 let in to po Ljubljani med prometom, men ne bo nikol jasno, kaj razmišljajo ti ljudje.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Da ne odpiram nove teme bi vprašal za mnenja za 20" kolo in sicer bi za hčerko staro 5 let in še malo kupil novo kolo. Lani spomladi smo kupili 14", ki pa ga je že prerasla.
Smo šli gledat v eno lokalno kolesarsko trgovino 20" in ima predvsem kolesa Cube, na katerega se je tudi vsedla in bi ji kar ustrezalo glede na velikost (nekje 112cm je velika).
Gre za to kolo. Kaj menite o kolesih Cube?
Specialized v moji okolici ni, sicer bom še malo pogledal, ko se bom peljal blizu kakšne druge kolesarske trgovine.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
s to višino ji je 20col še zlo velik. je moj sin isto velik.
je probal scotta 20col, pa se kar vredu pelje, medtem ko je specialized iste velikosti še prevelik.
geometrije cube pa ne poznam tako da težko komentiram.

poglej SCOTT SCALE JR 20
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Moram se pohvaliti.
smile-1.gif
Prevozila danes cca 3 km, samo sem pa ke sem jo kdaj ujel, ko je mogla peljati mimo sprehajalcev. Res se pozna, če otrok obvlada poganjalca. Pa tale Cube tudi ocitno dober bajk.

Jutri pa je na vrsti zaviranje
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
zmaga.gif

3km je prevozila brez zaviranja?
Kje pa je taka cesta, pa če so se sprehajalci....

Sicer pa tudi za nami letos prva letosnja družinska fura. Jaz 40km , otroka in zena pol od tega z avtom. Ker ta polovica poteka po prometni regionalni cesti in ne grem z veseljem na njo s 5 letnico. Pravzaprav mi zakon to prepoveduje.
Ah hudič zakon kot vem prepoveduje vsako vožnjo v prometu s otrokom ki ni dopolnil 6 let. Pa smo tam.. skoraj. vsak dan v prekršku na poti v vrtec in iz njega, če je suho vreme.

redface-1.gif

Citat:
Kolo ima pravico samostojno voziti v prometu na cesti otrok, ki je star najmanj 8 let in ima pri sebi kolesarsko izkaznico, ter oseba, ki je starejša od 14 let. Otrok od 6. do 8. leta starosti in otrok do 14. leta, ki nima opravljenega kolesarskega izpita, sme voziti kolo v cestnem prometu le v spremstvu polnoletne osebe. Otrok do 6. leta starosti pa sme voziti kolo le na pešpoti ali v območju umirjenega prometa.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Od zacetka do konca tivolija, pa nazaj do zacetka in do doma po plocniku. Zaenkrat se tok pocasi vozi, da lahko spusti noge pa je.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.690
3.575
113
In pol greš ves vesel prvo toplo nedeljo s petletnikom od mojstrane do kranjske gore po kolesarski stezi in te vmes pofooka kontrola. In je od topšit femili izletka samo še šiti femili izletek.
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
A to dejansko delajo? Ker mi smo šli lani od Kranjske v Planico in nazaj. Je bila kar gneča ker smo bili enkrat julija/avgusta. Za nazaj nekoliko manj ker se je že nocilo.