Otroško kolo 16

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Takoj sprobat na pump tracku pri Lepi žogi
grin1.gif


Naš tut fura Hotrocka 20" in je super bicikl. Prenesel marsikaj že...tudi salto skupaj z mulcem
smile-1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
Danes oddal naročilo za Specialized Hotrock 16. Novega rdeče barve 2017 model. Za hčerko, ki bo sredi junija stara 4 leta. Smo vzeli rdeči model za fantke, ker imam še pol leta starega sina in ga bo on enkrat dobil za vozit. Pa hčerki je rdeča barva zelo všeč.

Bo kar velik korak iz 12" poganjalčka. Pa še ročne zavore ima. Bomo videli.


Pri nas je ista situacija, samo da je hči majčica
wink-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Sej vse kul, super bicikel, ampak mogoče bi bil že čas da za ta denar spredaj (namesto predpotopne cantilever bremze) v-brake nataknejo. Res je da 4, 5, 6 letnik prednje zavore itak ne uporablja in je vseeno kaj je gor, ampak vidim da če hoče na drugem kolesu z lahkoto bremza na v-brake, na cubu pa nemogoče da tole dovolj močno prime. V glavnem, tale prednja bremza je okrasek. Pa tam kjer je spejser, ki drži zajlo se okvir odrgne ko se balanca obrne do kamor se lahko.
grin1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
enako je na scottu, kupili pred dnevi. Tank, težek ko oklepnik, je pa lep. :D
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Za prvic se je Riprock kr obnesel...juniorka happy, fotr pa tudi
wink-1.gif
. Sem mislil,da bo mela vecje probleme pa je kr hitro pogruntala pedaliranje.
2554422-bicikl.jpg
 

Priponke

  • 2554422-bicikl.jpg
    2554422-bicikl.jpg
    100,5 KB · Ogledi: 531
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Teh bergel na biciklu jaz ne štekam, ok razumem, ostanek iz časov, ko ni bilo poganjalcev, ampak danes otrok osvoji poganjalec, torej ravnotežje ima, rabi še tri dni da pokapira pedaliranje naprej-nazaj (najprej seveda osvoji nazaj ker gre lažje
grin1.gif


So pa bergle komot ko se foter šeta dvacelapet km/h, otrok pa zraven sedi na biciklu in ga ni treba lovit da ne pade (ker se s hitrostjo dvacelapet km/h pač ne da kolesarit).
cheer.gif
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Jaz pa jih stekam...seveda samo v mojem kontekstu in z razlogom,ki ga pa ti ne poznas in kar nekaj sklepas tja v tri dni. Par cm jih se manka da pride z nogami do tal, zato sem ji za prvi trening dal gor ta dodatna kolesca. Pac rojstno dnevno darilo je treba takoj sprobat.
Ko bo pa cez par mesecev prisla z nogami do tal pa gredo kolesca takoj vstran. In bo foter lepo letal za njo..:) in jo lovil da ne pade.
Je pa trenutno itak poganjalcek njena prva izbira...
Me pa zanima kaj bi rekel za kaksnega vecjega otroka kot je nasa soseda,da se se pri 5 letih vozi z pomoznimi kolesci...na dalec namrec ne opazis da je nekaj narobe z njenini nogicami.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Pa dobr no, ne se kregat, samo vprašal sem. Ker s poganjalca ga lahko daš na 12 colarja in potem na 16-ko.

Pusti gibalno ovirane, nekateri tudi ne morejo hodit, pa zaradi tega ne učiš otroka hoje z berglami.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Takole je naša zvozila pri slabih 3,5. Letih. Bi že nekaj mesecev prej, če se ne bi grdo prevrnila s koleščki v neko cestno ograjo pred potokom, 12" zavore na balanci.
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Teh bergel na biciklu jaz ne štekam, ok razumem, ostanek iz časov, ko ni bilo poganjalcev, ampak danes otrok osvoji poganjalec, torej ravnotežje ima, rabi še tri dni da pokapira pedaliranje naprej-nazaj (najprej seveda osvoji nazaj ker gre lažje
grin1.gif


So pa bergle komot ko se foter šeta dvacelapet km/h, otrok pa zraven sedi na biciklu in ga ni treba lovit da ne pade (ker se s hitrostjo dvacelapet km/h pač ne da kolesarit).
cheer.gif

hmmmm.
pri nas je bilo pa takole: pri 2 letih je dobil poganjaca, ki ga je eno leto gulil in tud obvladal. nato je za 3 rojstni dan dobil 12col kolo. Ko sem videl, da ima probleme s pedali+bremzanje+ravnotežje, sem mu nazaj pritrdil pomožna koleščka. par dni je potem gonil s koleški, nato pa sem mu jih odstranil in je tako speljal...gladko, brez problema. Za 4rd je dobil 16colskega...letos za 5rd pa najbrž dobi že 20colarja.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Saj bi mogoče sam naredil enako, pa sem dobil 12 colarja brez koleščkov in sta potem prva dva zvozila tako, s poganjalca na kolo, tam okol tretjega leta, eden malo prej, drugi kasneje ker je bila zima vmes. Tretji bo zvozil letos. Pri 90 cm mu je trenutno 12 colar ravno pravi samo še rabi mal da pošteka pedaliranje. Če ga porinem po klancu dol se odpelje dokler ne zapelje v travo. Ali v grmovje. Sicer pa, dokler se ne znajo ustavit in dol stopit je itak vse bolj za hec in zajebancija.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Nic ni kreganja...samo utemeljitev odlocitve...:)
Ce bi ji dal 12ko bicikl bi ji dal ziher brez pomoznih koles. Ker pa ji fali 2-3 cm da ma se pete na tleh pa smo raje vzeli 16ko. Predvsem po priporocilu prodajalca, kljub temu da sem ze bil pri placevanju 12ke. Zdaj bo se malo gulila 12ko poganjalca, potem pa direkt na 16ko. Bomo vidli kak se bo obneslo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
939
113
Emona / Carnium
Tut jst se ne mislim kregat
smile-1.gif
ampak otroci so sposobni zvoziti direkt s poganjalca v 10ih minutah. Samo možnost jim je treba dati in ne potuho iz lastnih strahov ali lenobe ali kaj vem katerih izgovorov. Gibalno ovirane pa je treba še posebej intenzivno spodbujati v gibanje in ne dodatno paralizirati s stabilizatorji. Seveda je to pavšalno govorjeno, ker so različne intenzitete razvojnih težav ampak princip pa drži. Zelo pomembna stvar, za mentalni in čustveni razvoj. Je*eš ti nasvet prodajalca biciklov...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
prednost 16col je samo v tem da ga bo otrok imel dalj časa. veliko bolj pa se otrok nauči vozit če mu je kolo prav veliko oz da mu ni preveliko.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mi smo Cube nabavili. Tale model
smile-1.gif
Lažji je od Specialized, oprema kvalitetna, cena pa ista.

146712_1.jpg

pa to je cela "mašina" jst sm si za tamalo bolj nekaj otroško punčkastega predstavljala
grin1.gif

sem pa itak mal v dilemi a izbrat samo za njo, al takega, da bo primeren tudi za fanta
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se strinjam. Pri nas se ni uspel peljat 20m ko sem mu za hec na kolo prišraufal kolešča, ker je bil pač premajhen za 12" (cca. 2 leti starosti).

Ma pa zdaj 3,5 leta velik kak meter ali že kupim 16" ali ne? 12tka ki jo mamo ni najbol posrečena. Bremze nujno dobre ročne nič torpedo sranja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
prednost 16col je samo v tem da ga bo otrok imel dalj časa. veliko bolj pa se otrok nauči vozit če mu je kolo prav veliko oz da mu ni preveliko.
Nobene velikosti je bo imel več kot dve leti.
Naš je v enem letu zamenjal tri velikosti. Ajd malo po sili razmer da je ta mala dobila 20" za Franjo.
Sedaj pa bo recimo tri leta mir, čeprav tuhtam da bi mu "gorca" zamenjal za "treking" ker imam občutek da mu gorc ne lezi
 
Nazadnje urejeno: