Otroško kolo 16

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Sedaj obe vozita 24-ke in sem čisto vse do sedaj kupil na bolhi. 2x Schwinna, Brunota in še kaj od srednjega ranga znamk. Vedno dobim res odlično kolo za max pol cene novega. Vsi do sedaj so bili ohranjeni v nulo.
Res, da moje punce ne vozijo ravno Franje, vseeno pa naredijo kar nekaj km letno in so zadovoljne. Jaz pa tudi, ker navadno prodam ta rabljena kolesa in dobim za njih še zmeraj 70% moje nabavne cene:)
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Kar se tiče moje izbire. Raje novega kot 50 EUR cenejšega istega rabljenega. Razen če bi kaj preverjenega kupoval, od soseda, sodelavca... za dobro ceno 50% off.

V izbiri imam trenutno:
- Specialized Hotrock 16
- Cube Kid 160
- Ridgeback 16

Vsi so več kot 8 in manj kot 9 kg. Cena med 200 in 250 EUR. Hotrock in Cube imata kontro, Ridgeback pa obe ročni bremzi.

kot smo ti že svetovali, pozabi na ročno bremzo!!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Na cubu je (podobno kot je napisala Jabe za hotrocka) pozicija precej športna. In mogoče punci ne bo všeč, da ima popolnoma stegnjene roke da sploh doseže balanco.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Na cubu je (podobno kot je napisala Jabe za hotrocka) pozicija precej športna. In mogoče punci ne bo všeč, da ima popolnoma stegnjene roke da sploh doseže balanco.

naš tamau je velik 110cm pa tud slučajno nima iztegnjenih rok, da doseže balanco.
včasih je treba vzet imubus ključ in malo nastavit pozicijo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ma štelam jim pozicijo toliko da se imbus sploh ne ohladi. Ocitno imajo kratke roke ali trup. Ne morem mu sedeža dat 5 cm naprej. Če se vsede na ghosta sedi normalno.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Na težo bolj vpliva šara obešena na kolo, kot material iz katerega je tisti meter cevi.

Za isti denar bi jaz šel na bolho po hotrocka.

moj glas gre za hotrocka - specialized hotrock

hotwalka 12 poganjalca sem imel predelanega, da je imel zadnjo zavoro na roke, stisnil si pa lahko z mezincem
potem je bil nek kitajski 12, vmes je pa že lani pri 3.5 let vozila hotrocka 16ko (brez koleščkov jasno), dobil sem ga na bolhi brez praske - ji je bil še prevelik, bo pa sedaj pri štirih letih bomba
včeraj smo probali tudi scott voltage od kolega, tudi dober, le gume so me motile ker so bile bolj čipšit (enak profil kot na kitajčku, velike kocke), se mi pa zdi hotrock boljši okvir, če ne celo lažji in z manjšim presekom cevi

na kitajčku je bila geometrija podn, al ni dosegla do tal al pa so kolena šibala v balanco med zavijanjem
mora ji biti pa VŠEČ, moja je ob beloviola hotrocku najprej vprašala, zakaj ni rdeč :D
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
jaz sem kupil orbeo mx 16. Lažji kot hotrock, cenejši kot cnoc&kokua&earlyrider, obe normalne bremze. Mali je pri slabih 3 letih šel direktno iz poganjalčka na tak bicikel, brez problemov.
Bremzanje je osvojil v enem mesecu, zdej pri 3,5 letih nima nobenih problemov.

Kontre jaz ne bi hotel imet, ker je večja kolesa nimajo...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Piše da je free delivery nad 50 funtov tudi outside UK.

Imam pa pomisleke, 16 colar ne sme biti prehiter. Na cuba sem nataknil schwalbe marathon gume, pa sem potem po enem mesecu pretikal nazaj na originalne kramparce. So bolj počasne in bolje grabijo ko otrok vijuga s ceste na bankino in nazaj.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com

Poštnina 89 EUR.
2551735-cobe.JPG
 

Priponke

  • 2551735-cobe.JPG
    2551735-cobe.JPG
    19,5 KB · Ogledi: 609
Nazadnje urejeno:

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Danes oddal naročilo za Specialized Hotrock 16. Novega rdeče barve 2017 model. Za hčerko, ki bo sredi junija stara 4 leta. Smo vzeli rdeči model za fantke, ker imam še pol leta starega sina in ga bo on enkrat dobil za vozit. Pa hčerki je rdeča barva zelo všeč.

Bo kar velik korak iz 12" poganjalčka. Pa še ročne zavore ima. Bomo videli.