Otroško kolo 16

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Da se še jaz vrinem v tole temo. Hčerka goni sedaj en noname 16 colski bicikel. Stara je 6 let in je nekje povprečne višine za svoja leta.
Problem imamo, ker daleč največ vozimo po makadamu, večkrat gre cesta dol in seveda tudi gor, kjer pa ji zmanjkuje moči. Tudi gume so malo preozke. Kako se obnesejo ti "začetni" menjalniki v otroških 20 colskih kolesih? Znajo to uporabljat ali je brezveze? Mislim kupit neko znamko tokrat, torej naj bi bila kvaliteta ok.

Malo se bojim, da ji bo 20 col še prevelik in jo bo minilo. Po drugi strani pa bi verjetno precej lažje gonila, sploh po manjših klancih navzgor.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Odvisno sicer koliko je tehnična, ampak z malo vadbe bo hitro osvojila mehaniko prestavljanja, nekoliko dlje bo potrebovala za logiko, kdaj in kam naj prestavi. Vsaj pri najinih je bilo tako, vsekakor pa bo vožnja precej hitrejša
smile-1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Se strinjam z mtl. Ampak to zna biti precej odvisno od otroka. Poba je pri nas hitro pogruntal, punci še sedaj ni čisto jasno, kljub temu da že skoraj leto brca 20" z menjalnikom.
Ker ima menjalnik v stilu plina pli motorju (revoshift?) Ji je sprva delalo nekaj težav tudi samo prestavljanje. Ampak naša ie bila 4 letnica, ti imaš 6. Sedaj pri dobrih 5 letih ni noben problem več.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Čez vikend je naša pregonila 10km makadama v enem šusu, celo nekaj klancev je uspela premagat, potem pa je bilo konec (ni moči). 16 colsko kolo brez prestav pač ne gre čisto povsod
grin1.gif
Pa kar konkretno jo je premetalo na večjih kamnih in globjem pesku.

Torej definitvno je po moje čas za 20 colsko kolo s prestavami. Načeloma gledam nekaj ranga Scott, Cube, Specialized, itd. Imajo kje ta kolesa na enem koncu (gorenjska, Ljubljana), kjer jih je mogoče sprobati?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
v eni štacuni bolj težko vse troje. imaš pa npr vse v ljubljani
extreme vital ima specialized in Scotte
veb company pa cube
npr, pa še kaka štacuna se v lj najde za probati, pa da ni treba celega dneva okoli hodit
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.269
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Da napisem update. Cube 16-ka se super obnese. Danes sva prevozila cca 8km in se je hotela, tako da lahko samo priporocam. Iscem pa sedaj kaksne ideje za ravninsko kolesarjenje z otrokom, brez avtomobilskega prometa v okolici Ljubljane, ce kdo pozna kaj.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
KSZ

Da malo obudim tole temo: tamala bo ravnokar stara 6 let in smo jo imeli še kar na 12" velikosti. Šele z letošnjo sezono se je pokazalo, da ji postaja premajhna, je pa res, da tamala ni med večjimi (ima ene dobrih 110 cm).
Verjetno bo treba it letošnjo sezono na 16'' in šele čez kakšno leto na 20'' ali naj 16'' preskočimo?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Raje probaj, kot poslušaj alter nasvet.
Naša je šla z manj kot 5 na 20("prisilno" da je dobila prestave). Je pa res da je med večjimi.
Takole je peljala aprila 16", dva meseca kasneje je odpeljala družinsko Franjo z 20" na posnetku, pa se ni imela 5 let.

 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Danes smo šli po trgovinah in smo kolebali med 16'' in 20'', na koncu smo vzeli tole: Nakamura Sury 20.
Sedež je šel v najnižjo možno pozicijo (tamala ima 114 cm) in se je danes že lepo vozila po ulici, ustavljanje z bremzami na ročko (to me je najbolj skrbelo) tudi že super obvlada.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Smo v fazi nabave 16ke za fanta. Pogledati bomo šli Woom 3 in Cuba. Vendar je razlika v ceni kar velika.


Ali ta 2kg res pomenita tako razliko? Je še kakšna druga zanimiva opcija?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Smo v fazi nabave 16ke za fanta. Pogledati bomo šli Woom 3 in Cuba. Vendar je razlika v ceni kar velika.


Ali ta 2kg res pomenita tako razliko? Je še kakšna druga zanimiva opcija?

Kupi rabljenega Specialized Hotrocka ali cenejšo ozbiro Bruno.


Takega je imel naš tamal in je norel povsod... Je pa ALU okvir, tako da ni pretežek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Zdaj ne vem koliko se imaš namen voziti s kolesom in zakaj ga boš imel. Zato da ga bo otrok kazal, al zato da se bo vozil. V vsakem primeru pa ga bo v roku dobrega leta prerastel.najkasneje v dveh letih.
Če finance niso problem, potem novega, zato da bo čez leto ali dve nekdo vesel ki bo dobil kolo 100 evrov ceneje.
Če so finance problem potem guardy predlog čisto ok.
Naša dva sta oba ob rabljenih gor zrastla, pa sta ob pri treh letih vozila brez kolesckoc, punca je pred 5 rd odpeljala družinsko Franjo na 20"
Pri nadvozh in podvozu sem ji jaz prestavljal prestave, pa mogoče malo porinil, sicer pa zvozila.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
sej za mulca je bolje, da ima železen okvir, bo več moči nabral... Tisti woom ma res bolane cene... k kolo za odraslega... je pa res, da ga je potem lažje prodat za nižjo ceno.

kok je otrok star? mogoče bi pogledal 18" ki je precej bolj uporaben, ima tud že menjalnik....

Hanzi: 5 let in na 20"? ma pa dolge noge!
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
sej za mulca je bolje, da ima železen okvir, bo več moči nabral... Tisti woom ma res bolane cene... k kolo za odraslega... je pa res, da ga je potem lažje prodat za nižjo ceno.

kok je otrok star? mogoče bi pogledal 18" ki je precej bolj uporaben, ima tud že menjalnik....

Hanzi: 5 let in na 20"? ma pa dolge noge!

3,5 je star. 105cm. Zdaj fura Cruzeejev poganjalec. Pogledati gremo tega Cuba, saj mi zgleda kar ok.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Za majhnega otroka je pomembno, da kolo ni preveliko in ne dobi kakega strahu. Jaz sem za svoje imel od 12, 14, 16, 20 in 24 col. Res pa je, da je kak otrok kako številko hitro prerasel. Ampak je težko preskakovati ne vem koliko velikosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dem

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Hanzi: 5 let in na 20"? ma pa dolge noge!
Smrketa, pri 4, ;) je pa res da ni bi "gorc"", pa da ima dolge noge.
Pri 7 je šla na 26", gorca, ki pa ji težavo povzroča po klancih zaradi teže in velikosti koles. S 24" bi šlo lažje....ampak nisem hotel še enega 24" kupovati, obstoječi okvir na 24 je pa.prerasla
Priznam pa, da se strinjam da je mogoče bolje manjši kolo, vsaj na začetku.
Evo, tule pri 3,5 letih je tale 12" "ravno prav velik"

 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe