Osebni bankrot

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ker spet lezemo v off, naj bo še moj prispevek - še vedno imate vsi možnost, da naštepate N otrok in tako živite tudi sami.
grin1.gif


(BTW - mene veliko bolj razpizdi "pomagajte familiji", poleg pa sedita dva otroka, s čist na frišno pobarvanimi flurescentnimi lasmi).l
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
aha

no potem je to vredi.. ce bodo dobri mehanizmi za "bremzanje"


TIS:
cakaj malo... da ne bo teb en prisel delat sterilizacijo.. da ti naujo jajcka odrezal ker se ti bo v zivljenju nekaj zasralo... sedajle, ko imas polno rit vsega je komot govort... samo da ne bos kdaj ti v isti situaciji kot katera druzina (pa ne una s TV, ponavadi se pravi revezi in siromaki skrivajo... tile ki so na TV pa iscejo pozornost in ni nujno da jim gre ravno slabo)... saj ce malo spremljas te zgodbe ugotovis da jih je viliko imelo prej dobre sluzbe, dobre dohodke... redne... pa se jim je nekaj zgodilo... ali pa je kaksen otrok invalid...

ni vse tako kot ti mislis... jaz sem samo vesel da se se najdejo kaksni ki pomagajo ljudem in ne gledajo samo na svojo ritko...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no potem je to vredi.. ce bodo dobri mehanizmi za "bremzanje"

Osebni bankrot je javna stvar (objavljen v javnih medijih).
Običajno se na tej osnovi delajo seznami ljudi, ki so že osebno bankrotirali.

Ni ravno piknik (če se seveda dela, kot se mora delati).
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Čist off:
ampak zadnjič je bilo na TV-ju o eni družini. Fotr nek invalid, ne more delat, mati se ne spomnim več. Ampak imela sta kopico otrok. Dvojčka sta bila stara mogoče kako leto, ampak komentar mamice: "da se je zgodila zadnja nosečnost nenačrtovano in ko so izvedeli, da bosta dvojčka, so ju pa obdržali"
bonk.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
ksz

Velja za vse skupaj.

Dajte se poizkušat držat teme no. Mislim vsak drug odgovor je off. Debata je o osebnem bankrotu in o vplivih, ki jih povzroči ko se ta zgodi, oziroma ali se z osebnim bankrotom strinjate. Prav tako se lahko napiše kako bi ga bilo potrebno uredit, da bi zadeva funkcionirala.

lp
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Najtežje se je soočit s tem, koliko prihodkov na mesec dobiš in koliko imaš odhodkov. In potem ljudje dobijo plačo in zapravljajo, zapravljajo, ko je treba pa v sredini meseca plačati položnice in konec meseca še kakšne kredite, pa boli glava, ker ne vedo, kje denar vzet.

Najboljš si je res naliti čistega vina in potegnt črto, koliko denarja imamo sploh na razpolago za upravljanje, koliko je pa praktično fiksnih odlivov. Uspeh garantiran, se je pa težko pripraviti, da si začneš take mesečne denarne plane delat.
smile-1.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
A to se je težko pripravit?? To je normalno, da se tko dela. Ne poznam nobenga od bližnjih, ki dela (živi) drugače.
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Očitno imam drugačne ljudi okoli sebe. Ti moji si namreč ne pišejo črno na belem prihodkov in odhodkov. Dobr, ni sicer noben še prišel do osebnega bankrota
smirk-1.gif
Očitno si znajo bolje na peš izračunat. Jaz pa si delam bilanco vsak mesec in me včasih kljub vsemu kr malo stisne, kako denar hitro ven iz denarnice beži... Ampak sto ljudi, sto čudi. Živimo pa različna življenja in imamo posledično čist različne potrebe. Enim je nekaj nujni stroške, drugemu pa nekaj drugega.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik Cavalierka pravi:
Najtežje se je soočit s tem, koliko prihodkov na mesec dobiš in koliko imaš odhodkov. In potem ljudje dobijo plačo in zapravljajo, zapravljajo, ko je treba pa v sredini meseca plačati položnice in konec meseca še kakšne kredite, pa boli glava, ker ne vedo, kje denar vzet.

Najbolj enostavno je načelo levi/desni žep:

Plača gre v desni žep, iz katerega se plačuje samo življenjsko NUJNE stvari.

Pred plačo en del vsebine desnega žepa prestaviš v levi žep, ki se čez mesec porablja za "luksus", drugi del pa drugam za varčevanje.


To je verjetno starodavna modrost, ker za današnji čas bi morali žep preimenovat v TRR.
wink-1.gif


Bistvo je v samokontroli
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Matko pravi:Bistvo je v samokontroli
Točno.
Če je nimaš pa obstaja na bankah rentno varčevanje, kjer ti takoj ob plači odtegnejo del denarja proč.
Kolegu sem to predlagal par let nazaj, ker je običajno vse spušil do naslednje plače in se mi sedaj skoraj vsakič zahvaljuje, ker se mu je nabral že občuten kupček denarja. Pozabimo pri tem na donosnost...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Dečki,

Najboljši recept za samokontrolo je, da zrežeš kreditne kartice.

Ker velika večina folka pokuri naslednjo plačo, preden jo sploh dobi.

(tista o žepih je tudi ok - in prav zdaj preklinjam, ker sem ugotovila, da danes ne bo nič s prekladanjem po žepih, ker se pozabila dokumente
bonk.gif
).
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Tisto sem tudi jaz gledala ja. Po eni strani so si bogi, po drugi pa res kreteni, mislim, kaj se pa grejo. Life is not a picnik in če ne moreš vzdrževati otroke, jih ne spravljaj na svet... Treba je bit ziheraš, da boš jih spravo skozi lajf, da bodo lahko tudi uživali, počeli, kar bodo želeli in za kar bodo nadarjeni v življenju, ne pa da bodo delali, da preživijo.
Pardon za of topik
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Treba je bit ziheraš, da boš jih spravo skozi lajf, da bodo lahko tudi uživali, počeli, kar bodo želeli in za kar bodo nadarjeni v življenju, ne pa da bodo delali, da preživijo.
Pardon za of topik
Torej v bistvu, da jim bo vse položeno v zibelko in jim bodo starši še pri 40-ih brisali rit.
cheer.gif

Vidim, da italijanska moda mamonov (oz. kako se že reče, ko je folk pri 40-ih še vedno pri starših) zelo prodira tudi k nam.
stupid-1.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
osebni bankrot se mi zdi vredi zadeva... sploh ce se kdo mocno "zapleza"...

fora je v tem da zacnes s nule... se pravi vse skup se proda, poplaca upnike (kolikor se jih) potem pa od procetka... ne pa tako kot sedaj ko mora nekdo placevati do konca zivljenja... in nima sans za ponovni poizkus...

saj ce spremljate malo "rumeni tisk" lahko opazite da dosti zvezdnikov sprozi osebni bankrot (ko pridejo do dna)... pa se potem cez par let poberejo...

se pa bojim da bodo ta vzvod izkoristili "mutibarici" ki bodo lepo nategovali vse povprek...

Pa ne le mutibariči...
Poglej tiste nezrele starše, ki imajo po N otrok, pri čemer bi s svojimi prihodki komaj preživeli sebe! potem pa na TV gledamo: pomagajmo družini. Seveda... plačam vazektomijo in sterilizacijo.

"strojani" ne rabijo medijske podpore da dobijo (socialno) pomoč (po 200€ /osebo), ko pa Slovenci prosijo za pomoč jih pa zavrnejo oz. jim dajo 2€ pomoči za pol leta (zadnjič bil ta primer na TV)
smirk-1.gif


oni imajo lahko po 10 otrok, Slovence bi pa steriliziral?
priden.gif


isto je z rdečim križem in Unicefom.
zbirajo za ljudi v afriki (dosti tega denarja se potem izgubi), pri nas jih pa dosti živi v revščini (samo jih je verjetno sram prositi za pomoč)...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Predlog:

Sevlje, razbij temo - poste "poplava otrok" daj v eno temo in v blodnje, osebni bankrot pa v drugo temo.
(kot so rešili v "domu", ko je v temi o obrtnikih karantanko zanimala meritev elektro instalacij
zmaga.gif
).

Ker tole res ne pelje nikamor.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Bom zvečer, ker zahteva ene pol urce dela, pa trenutno ni časa.



Tam pri elektroinštalacijah je bilo lažje, sem samo zadnji del prenesel, tukaj bo pa treba po enega.



Hvala za predlog in lp



Edit: No tema je razbita, kolikor je možno. Ker se na žalost ne da premikati posameznega posta v druge teme, je kakšna malenkost, ki ne spada pod osebni bankrot ostala tukaj.

Sedaj pa zadnji poziv, da se drži teme, v nasprotnem primeru samo brišem.

Kdor bi rad nadaljeval staro temo jo dobi tukaj:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/97654/an/0/page/0#97654



lp
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Kolikor sem jaz brala o osebnem bankrotu, jbo za to cel kup omejitev + ko boš enkrat sprovedel prvi osebni bankrot boš precej pod nadzorom določenih institucij in ne boš mogel kar tako spet razglasiti novega. V takem primeru, da ko enkrat razglasiš osebni bankrot in si pod nadzorom (delno poplačilo dolgov, kaj se dogaja naprej z denarjem, zaposlitev, ipd.), zadeva ni slaba...mogoče se bi kdo iz tega kaj naučil, mogoče znal bolje urejati svoje osebne finance, naložbe, ipd. In predvsem, ko enkrat padeš na dno, ti nadzorni mehanizmi ne "bodo pustili", da se spet tko brezglavo zašuštraš. Marsikdo bo tako varen pred doživljenjskimi pufi, ki se po njegovi smrti prenesejo še na otroke, vnuke, ipd.

Če pa bo zadeva zastavljena naizi, s polno lukenj v zakonu in nadzornih mehanizmih...pol bomo pa dobili še eno šlamparijo, ki bo državo še ornk po glavi tepla...
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
prjatu je ''dolzan'' drzavi 40k eurov, nima sluzbe, hise, stanovanja, avto ni pisan nanga, torej uradno je brez vsega. je pa dedic 300 kvadratnih metrov velike bajte v Lj. kako je pol stem? ce naredi bankrot predn bo bajta njegova lahko? ce nemore, kaj ce bi dedic postal samo njegov brat, samo do njega se vedno pripada 20% minimalnega ane, to bi pa bilo dovolj za teh 40k. torej, lahko naredi osebni bankrot, ce bo zakon sprejet?