Osebni bankrot

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Gledam piramido in zasledim zanimivo temo. Pogovarjajo se o osebnem bankrotu, ki se ga namerava uvesti. Moram reči, da tu vlado podpiram. Zdi se mi, da bi bila uvedba osebnega bankrota mnogim pomagala iz hude stiske, za katero mnogi niso sami krivi, poleg tega pa mislim, da si vsak človek zasluži drugo možnost. Ker če se sedaj nekomu močno zalomi, npr, da si odpre obrt in mu ne uspe mora sedaj za svojo napako plačevati celo življenje.

Osebni bankrot bi bila tudi ena izmed možnosti pospeševanja podjetništva, saj bi se mogoče še kdo več upal začeti na svoje.

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Glede prvega odstavka se strinjam.

Glede drugega pa, rajši bi država olajšala pot "začetnikom" in bi se jih več odločili za obrt oz samozaposlitev, ne pa da te takoj vdari po žepu kako dobiš domov pošto od ajpesa.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Saj nisem napisal, da naj država začetnikom pomaga samo tako. To naj bi bila samo še ena prednost več, da se odločiš za podjetništvo.

lp
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.967
113
No, saj država že pomaga podjetnikom z raznimi sredstvi ob zaposlitvi človeka, raznimi razpisi za (mala) podjetja itd....

Za stroške pa že vsaj ve prej, ko firmo odpira. Po moje je firmo prelahko odpreti, zato pa odpirajo mladi nadobudneži...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Jaz sem pa zadržan glede prvege dela prvega odstavka, saj bodo mnogi lahko bolj brezmiselno najemali kredite in zapravljali denar, katerega sploh nimajo. Moramo si priznati a kot posledica predhodnega režima mnogo ljudi ne zna ravnati z denarjem.

Celoten zakon pa podpiram iz podjetniškega pogleda - prav zaradi argumentov, kot jih je sevlje navedel.

Darjan... namesto lajšanja poti začetnikom je potrebno resno znižati davke. Podjetništvo ima v Sloveniji "enega" zelo velikega nasprotnika: sindikate.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.365
6.548
113
Saj to sem mislil..nobenih subvencij in podobnih "utvar" katere dobijo samo tisti z vezami. Ampak davčne olajšave za prvih par let poslovanja. Da ne omenjam ogromnega davka na dobiček, zaradi katerega je itak vsak podjetnik "primoran" malce pogoljufati.

Ampak o tem ne teče tema.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Saj to sem mislil..nobenih subvencij in podobnih "utvar" katere dobijo samo tisti z vezami. Ampak davčne olajšave za prvih par let poslovanja. Da ne omenjam ogromnega davka na dobiček, zaradi katerega je itak vsak podjetnik "primoran" malce pogoljufati.

Ampak o tem ne teče tema.

Glede tvojih t.i. subvencij in podobnih utvar: ne strinjam se, da te dobijo le tisti z vezami. Dobijo tisti, ki vedo kaj hočejo in ki znajo to na prijavnici tudi prikazati skozi cilje razpisa.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Kajpavem, meni se pa to ne zdi finta. Življenje pa je v času evra težko in ne vem kako folku znese, ker smo v tem mescu zapravli več kot2000 evrov, pa ne vem kaj smo kupli, mi ni jasno, ker keša več niam, mam pa ene čevlje, hehe.Karneke.
Še kdo zagovarja to, da je nujno, da imaš 2 otroka?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
tinekr... če se ne motim ti gradiš?
Potem pač ne moreš tarnati. Mnogi o gradnji še sanjati ne moremo.

Ta zakon načeloma podpiram a se bojim, da bo za seboj privlekel negativne posledice. Tako, kot smo sedaj vsi preverjali podjetja preden smo začeli poslovati z njimi se bodo pogoji poslovanja napram fizičnim osebam tudi poostrili. In mnogo stvari, katere si sedaj mnogi lahko na enostaven način privoščijo bo imelo za seboj več stroškov in več birokracije.

Z 2000€ na mesec se da še v ljubljani z 2 otrokoma več kot normalno živeti.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ne, ne gradim, mi imamo stanovanje urejeno in vse. Samo me pa res zanima kako eni živijo v toti lubi Sloveniji, ko je lajf tako drag, če mi spičkimo dnar dok si reko keks.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Odvisno kako in na kaj spičiš dnar. Po mojem ti ne škodi, da reči spraviš v kak Excel in narediš "analizo". Brez zajebancije.
smile-1.gif

Če nič drugega potem fino vidiš, kam gre denar, česar se večina folka niti ne zaveda. Pač greš in dajaš denar, na koncu pa prazna denarnica, efekta pa ne vidiš. V Excelu pa vidiš.
wink-1.gif


Ogo
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Seveda je.



Preprosti test - v katerih čevljih bi raje bila: noben od klošarjev nima službe, delnic ali bančnega računa. Vendar ima klošar A bajto, klošar B pa ne.



BTW - nekdo, ki ni revež, še ni nujno bogat.
wink-1.gif
Ker sem prepričana, da se Darko Horvat napram Billu Gatesu ne čuti ravno bogatega. Težko bo pa trdil, da je revež. Tudi napram Billu. Ker bo izpadek smešen.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
osebni bankrot se mi zdi vredi zadeva... sploh ce se kdo mocno "zapleza"...

fora je v tem da zacnes s nule... se pravi vse skup se proda, poplaca upnike (kolikor se jih) potem pa od procetka... ne pa tako kot sedaj ko mora nekdo placevati do konca zivljenja... in nima sans za ponovni poizkus...

saj ce spremljate malo "rumeni tisk" lahko opazite da dosti zvezdnikov sprozi osebni bankrot (ko pridejo do dna)... pa se potem cez par let poberejo...

se pa bojim da bodo ta vzvod izkoristili "mutibarici" ki bodo lepo nategovali vse povprek...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
osebni bankrot se mi zdi vredi zadeva... sploh ce se kdo mocno "zapleza"...

fora je v tem da zacnes s nule... se pravi vse skup se proda, poplaca upnike (kolikor se jih) potem pa od procetka... ne pa tako kot sedaj ko mora nekdo placevati do konca zivljenja... in nima sans za ponovni poizkus...

saj ce spremljate malo "rumeni tisk" lahko opazite da dosti zvezdnikov sprozi osebni bankrot (ko pridejo do dna)... pa se potem cez par let poberejo...

se pa bojim da bodo ta vzvod izkoristili "mutibarici" ki bodo lepo nategovali vse povprek...

Pa ne le mutibariči...
Poglej tiste nezrele starše, ki imajo po N otrok, pri čemer bi s svojimi prihodki komaj preživeli sebe! potem pa na TV gledamo: pomagajmo družini. Seveda... plačam vazektomijo in sterilizacijo.