ortodonti na hrvaškem.....

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
No, jaz lahko na hitro podam dve izkušnji iz Zagreba. Obe ordinaciji na priporočilo. Sami objekti zrihtani v nulo, ni da ni kar se tiče dodatnih storitev, kavica, dnevna soba čakalnica, individualna obravnava, bla bla bla. Naredil pregled, računalniško skeniranje, slikanje, kako bi zgledalo. Račun ca 7.000 evrov. Vključen zobni aparat, nevidni, vsadki, oblikovanje zob ipd. Bi moral poiskati predračun. No, na koncu, ko smo šli še na en posvet v Slovenijo, smo ugotovili, da paradontoze ni še nihče omenil. Torej je bilo potrebno najprej poskrbeti za paradontozo in potem naprej. Tako bi bila zunanjost lepa in sijoča, pod tem pa bi se verjetno bolezen nadaljevala in bi prišlo do izpadanja zob.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Ja, delam tudi to. Invisalign je “brand” in je pač zaradi tega dražji. Tisti, ki delajo to za 2500€ delajo to z minusom, oz. vam prodajo osnovne verzije enako kot drugi “full” verzije.

Lahko se naredi pač “invisalign” ali pa se naredi kako cenejšo alternativo. Tako lahko “manjše” nepravilnosti zrihtaš že za 1000-2000 eur.

Ker se mi zdiš kr "unbiased" okoli Invisaligna...

Mogoče kakšni plusi in minusi še iz tvoje strani v primerjavi s klasičnim aparatom, če vzamemo v zakup, da izgled v času terapije in razlika v ceni ne igrata vloge pri odločitvi? Imamo namreč dva ponudnika (oba delata Invisalign in klasiko), en zagovarja Invisalign, drugi trdi da bo klasika hitreje in lepše poravnala.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Inv je top, jaz ga imam v zobeh od avgusta. Na začetku je problem, ker se mora ustna votlina navadit na izrastke in sem se prvih nekaj dni vedno grizel...do krvi.
Ostalo pa...ni da ni, brez pripomb.
Svetlobna leta pred klasiko. Tudi pucanje je v izi, tisto da moraš med žičkami čistit, eh...za mene ko jem samo meso...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ker se mi zdiš kr "unbiased" okoli Invisaligna...

Mogoče kakšni plusi in minusi še iz tvoje strani v primerjavi s klasičnim aparatom, če vzamemo v zakup, da izgled v času terapije in razlika v ceni ne igrata vloge pri odločitvi? Imamo namreč dva ponudnika (oba delata Invisalign in klasiko), en zagovarja Invisalign, drugi trdi da bo klasika hitreje in lepše poravnala.

Hruške in jabolka. Oboje premika zobe ampak na različen način. Žička vleče, folija pritiska.

Praktično vse se da dandanes že s folijami naredit, mora se pa za določene stvari še vedno kak bracket nalepit.

Glede udobja ni primerjave, folije so dosti boljše. Mora pa bit uporabnik za to, ker če ne nosi vestno pol nebo kaj s folijami, zvezdic pač ne more snet.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Moj brat je nosil invisalig 8 mesecev, pa mu je v nulo zrihtalo zobe. Res v nulo. Pa so bili kar cunga lunga. Mu je zobar rekel, da se takoj vidi, da ma stvar cel cajt gor, razen ob obrokih seveda.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Kako dolgo pa je potem nosil "nočnega" oz ali je to potem potrebno "za vedno"?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Ja, za vzdrževanje, kaj so mu to rekli, kako dolgo bo moral imet to? Ker poznam primere, ko je folk imel žičke v mladosti..in 20 let kasneje, so zobje spet krivi
 

StyleBlender

Zelenc'
13. dec 2019
4
0
1
Za svoj 30. roj dan si mislim omislist zobni aparat in iščem res vrhunskega ortodonta.

Eni zagovarjajo klasični fiksni aparat, drugi spet Invisalign.

Kakšne so vaše izkušnje? Kateri dejansko lepše poravna zobje?

Kateri od slovenskih ortodontov zares izstopa?

Zaenkrat imam OrtoMG v Postojni ali VBO v Mariboru.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Dvomim, da boš na forumu deležen relevantnih informacij. Jaz bi kar šel od enega do drugega. Dosti je tudi odvisno od specifike posameznika, pri enih pride v poštev samo klasika
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Jaz ti lahko povem samo mojo izkušnjo (starševsko) z VBO, ker tam rihtajo hčerine zobe. Kar se mene tiče so top, storitev vrhunska, delo obvladajajo v nulo. Je pa hčera pri njih na klasičnem fiksnem aparatu.