LPG postaje na relaciji Ljubljana - Malaga

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Pozdravljeni!
Čez teden dni odrinem proti Španiji; avto imam na plin torej, poučen z iskušnjami prejšnjih let vem, da Francija in Španija nimata ravno razvejane mreže pump. Po tej poti še nisem vozil, imel pa bom prikolico in bo malo težje drenjati se po centrih mest.
Ima kdo od vas kakšne izkušnje ali nasvete? Predvsem me zanimajo pumpe na avtocesti, bližina Marseillesa in Barcelone.
Vnaprej hvala, Miklavž
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Hvala, POI sem že potegnil dol; bolj me zanimajo praktične izkušnje alterjevcev, ki so morda dali to pot z vozilom na plin. Navigacija je updejtana, mogoče se bo kdo oglasil, ki ima izkušnje.
LP
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Po F V smeri Barcelone se mi zdi da jih je kar nekaj (skoraj vse na AC, ni 100% ker nisem pozoren na to), na F-E meji je pa ogromno črpalk, repsol na koncu La jonquere ima sigurno LPg.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
No, sem nazaj in podajam nekaj informacij za podobne optimiste kot sem sam; torej, od Perpignana naprej - ber po Španiji - je skoraj nemogoče najti pumpe, ki imajo LPG. V barceloni nisem iskal, v Valencii je edina pumpa ta, ki vodi z vzhodne strani v mesto. Ne nahaja se na lokaciji iz POI Europe ali POI LPG Spain temveč na glavni cesti cca 5 km južneje. Je Repsolova.
V Malagi je le ena LPG pumpa, ni na lokaciji iz POI temveč v POLIGONO industriale, na poti proti letališču pa desno, cca 5 km po poti. Prav tako Repsolova. Obe obratujeta 24 ur na dan, potrebno je dati osebni dokument za adapter ter predplačilo plina.
Če še koga kaj zanima pa kar javite.
PS: Za razliko od pred par let imajo sedaj skoraj vse pumpe v Franciji na avtocesti LPG.
LPM