Diners Club - Adria

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Zanima me, kake imate kej izkušnje z njo... predvsem me zanimajo te zbrane milje - ko zberem dovolj milj za določeno potovanje je to končno cena, al se mora plačat še kakšne letališke pristojbine?
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Jaz sem jo včasih imela pa se ne spomnim več kako je bilo s porabo. Enkrat sem imela en gratis let pa mislim, da sem mogla plačat letalske pristojbine posebej. http://www.dinersclub.si/index.php?m1=1&m2=2&card=adria

Lahko pa točke porabiš tudi v njiihovi trgovini na Miles & More. http://www.miles-and-more.com/online/portal/mam/de/spend?l=en&cid=18002 Samo pred leti je bila njihova poštnina iz Nemčije 30 eur!
frown-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
letališke takse moraš še vedno plačati. Ko sem jo imel še sam, sem zbrane milje potrošil za upgrade - se je bolj splačalo.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
He he, sej se mi je kr zdel, da je treba doplačat še letališko takso, je blo preveč lepo za slišat....
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Odvisno kam potujes in koliko porabis na Diners kartici.
Takse so placa tudi pri normalnih kartah posebaj...

Diners je precej odprt in njihove servis je bistveno boljsi kot pri konkurencnih karticah. Skoda, da se Amazona ne da placevati z njo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Pustimo ob strani, da so mi enkrat blokirali kartico in niso znali razloziti zakaj (sem dobil v dveh dneh novo ampak c'mon - kako ne ves zakaj si jo blokiral?!) in da sem enkrat poleg svojega, dobil se izpiske od treh meni povsem neznanih ljudi. In ko sem klical tja so rekli da jih MORAM uniciti. Ko sem vprasal ce imajo kaj za povedat v zvezi varovanja MOJIH podatkov in koliko ljudi je dobilo moje izpiske pa...hm se zgodi ane.

So precej fleksibilni tu ni kaj, samo o odnosu pa ne bi no.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
user dinersa ze uffg 10 let ali več. nikoli nobenih težav nič. odnos odličen, edino kar me moti je zaračunavanje provizije pri omw in petrol...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
ksz

Če si v dvomih lahko za začetek zbiraš milje z običajno Miles & More kartico. Tudi z njo dobiš včasih kak free upgrade (business class na economy karto) + ostale zadeve, free lete, upgrejde etc. Combo z Dinersom ti dodatno flikne (pomojem?) miljo na potrošen euro. Zdej če na mesečnem računu ni 4-mestna cifra se ti pomojem ne splača. Ker za 3k milj letno boš dobil kvečjemu prst tja kamor si ne želiš
wink-1.gif
Članarina pa je bila x2 glede na "običajno" DC.

Milje so dobra volja Lufthansinega M&M, ne pa tudi letališč - ergo, pristojbine z miljami plačal boš ne. Boš moral kar potegnit DC
wink-1.gif


Tudi jaz lahko potrdim, da imajo dober customer service. Nikoli težav, vedno se zmenil po telefonu vse in še več. Občasno se zgodi, da mora prodajalec poklicat za avtorizacijo ampak to je verjetno iz varnostnih razlogov. Kar imajo zelo pošlihtano - napačen pin na bankomatu, čez pol minute zazvoni telefon, "Dober dan, kličemo iz Dinersa, ste ravnokar v mestu X na bankomatu Y vnesli napačen pin?". Sicer za črno kartico, pa vseeno.

Amazon - ameriški je sprejemal DC pred 10+ leti, dvomim, da danes ne jemljejo več. Evropski pa mogoče res ne?

Slabost so že omenjene bencinske pumpe - ne samo Petrol in OMV, ampak vse pumpe, v tujini in Sloveniji - zaračunajo ti provizijo. Koliko? Nimam pojma, včasih je bilo 100SIT na nakup (fiksno, ne v % od zneska), pač na bencinskih vlečem samo Mastercard
grin1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.682
6.242
113
Latnik ameriskega dela Dinersa je Master card, zato imajo nekatere akrtice na zadnji strani tudi simbol MC, zato jih v USA sprejemajo povsod kejr sprejemajo MC - vsaj morali bi jih.