kater prenosnik za poslovno rabo

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Iščem laptopa za poslovno rabo.

Gor bo backoffice za blagajno, photoshop. Zadeva mora biti zanesljiv in kar trpežna.

Bolj kot neki konkretni modeli, me zanimajo znamke, glede na potrebe, da ne kupim kake jajce, ki bo zanič prehitro. Budžet je cca. 1000 eur.

Torej kake slabe izkušnje z določeno znamko? Gledam predvsem lenovo, acer, HP, sony zaenkrat..ne bi pa rad kupil nekaj samo zaradi imena, kar slutim, da bi znalo biti pri zadnjih dveh znamkah
confused-1.gif
ali se motim?
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Lenovo, Dell, HP...pri nas na firmi mamo vsi Thinkpade...sam imam ze tretjega, menjamo jih na 3 leta. Zelo trpezni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz imam glede trpežnosti najboljše izkušnje s Dell-om (D in E Latitude serija), trenutno imam E6400.

Lenovo je po mojih izkušnjah enako zanesljiv, ampak večkrat poči ohišje kot pri Dellu - verjetno ker je pri njih glavna kletka, okoli pa je 'navadna' plastika. Dell pa ima ohišja iz magnezija/aluminija.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Mislim, da s ThinkPad T530 ne morem zgrešiti, same pohvale. Škoda samo, da ohišje res ni nekoliko bolj kakovostno...ampak dobro, tudi z jajci za 400€ nimam problema, ker nimam navade, da bi mi laptop kar padal po tleh ali kaj podobnega.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.406
4.398
113
49
Na sončni strani ALP
Če gledaš še garancije, imajo nekatere "firme" krajše obdobje za poslovne uporabnike kot pa za fizične osebe.

Če ti je slučajno garancija eden od pogojev...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
E6400 je crap od crapa. Jaz sem imel službenega 2 leti, 3x so mi menjali board. Potem smo šli nazaj na lenovo, zdaj imam t420 in je cool.

Si mel Quadro grafiko? Z njimi so večkrat problemi. Moj E6400 je star 4 leta in zaenkrat vse brezhibno (tok-tok).
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Lenovo Thinkpad T serija, nimaš kaj zgrešit.

Lp,

Kaj pa vem, jaz imam T520 dobro leto in mi vsake par dni pade v moder zaslon
wink-1.gif
. Sicer sumim na RAM ali SSD, ampak to ni to (pa preprosto nimam časa, da bi se lotil nove instalacije in odkril vzrok). Pa pri novem je imela baterija "luft" in sem zataknil nekaj vmes, da ne šklopoče...

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Od T40 naprej, torej od 2003, za prej se ne spomnim. Nisem pa napisal, da je to problem pri vseh.

Povsem možno. Sem hotel to rešiti preko firme, kjer smo kupili. Ampak mi je isti, ki je prej 520 poveličeval v nebo, rekel, naj kar nesem na servis in da oni nimajo kaj s tem. Pa sem ga prosil, naj jih vsaj vpraša, če je to serijska težava in spet ni bilo nič z njim. To mi je dalo misliti in sem raje uporabil filc...

Da ostanem pri težavah. Takoj po nakupu sem vtaknil noter SSD in originalni disk dal namesto CDja, da imam dovolj prostora. Računalnik imam skoraj vedno v SB, ker baterija drži prijetno dolgo. Kakšno leto se je računalnik res zbudil iz spanja v treh sekundah, vtipkal sem geslo in čez pet sekund je vse delovalo. Sedaj se pa zgodi, da škatla razmišlja precej dlje
wink-1.gif
.

Kot zanimivost, zadnjič sem na 4 leta star macbook vtaknil 60GB SSD in na novo naložil sistem. Če sem prav štopal, rabi 10 sekund od pritiska na gumb do tega, da se pokažejo ikone in lahko takoj začneš delati... Ampak kaj ko tam ni pravega programja in je to bolj kot ne igrača
wink-1.gif
.

Jernej
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Imam trenutno T410, nobenih problemov, baterija tudi ne šklopota.

NA seriji 5 ima baterija res malo lufta, nimamo pa nobenih problemo v modrmi zasloni.

Sicer pa če ti prodajalec ne more urediti reklamacije, potem zamenjaj prodajalca!!!

Mi nimamo nobenih težav s prodajalci in servisom.

Lp,
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
Imam trenutno T410, nobenih problemov, baterija tudi ne šklopota.

NA seriji 5 ima baterija res malo lufta, nimamo pa nobenih problemo v modrmi zasloni.

Sicer pa če ti prodajalec ne more urediti reklamacije, potem zamenjaj prodajalca!!!

Mi nimamo nobenih težav s prodajalci in servisom.

Lp,

Verjetno. Ampak hotel sem povedati, da tudi Lenovo ni to, kar je bil svoj čas IBM.

Jernej