Oneplus 7 Pro ; Oneplus 7T

5. apr 2015
1.335
691
113
Pozdravljeni.

Vedno bolj se nagibam k temu telefonu. Zanima me, če lahko kdo deli mnenja, graje, pohvale, ki ga ima in seveda vsi ostali, zakaj bi oz. zakaj ne bi kupili tega telefona. Enega ali drugega.

Sam sem bolj za 7T zaradi "teardrop" notcha, pa vsaj 128GB in nabavil bi prek Banggood po vsej verjetnosti.

Moti me, da nima Wireless Charging npr (sicer ga zdaj nimam in ne bi bilo ključni faktor za izogib temu nakupu).. ostalo mi deluje kar ok.

Skratka nisem nikjer zasledil teme o tem in ja... alter to the rescue :)
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.449
243
63
Če primerjamo telefona, Pro model malenkost večji (6.67" vs 6.55"), ima višjo ločljivost (1440x3120 vs 1080x2400) in posledično višji ppi (516 vs 402), model 7T z malo navitim, sicer enakim procesorjem (SD855+ vs SD855), razlika v dizajnu, Pro model z motorizirano kamero in čistim zaslonom, 7T model z zarezo na vrhu, model Pro ima malo zmogljivejšo baterijo (4000mAh vs 3800mAh). Dva odlična telefona, na koncu stvar prioritet. 7T model prinaša kar nekaj lastnosti Pro modela, za rahlo nižjo ceno (7T za 540€ 7Pro za 555€). Je nekaj plusov, nekaj minusov ... Zame osebno je Pro mogoče boljša opcija, tudi glede na Reviewe na Gadgets360, je Pro model malo bolje ocenjen pri dizajnu, zaslonu, bateriji in vrednosti glede na ceno (OP 7T vs OP 7Pro) a kot rečeno, dva odlična telefon,a malo stvar okusa glede dizajna in zaslona, kamere so v praksi precej podobne, procesorja oba top, se ne zgreši ne z enim, ne z drugim modelom ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Pozdravljeni.

Vedno bolj se nagibam k temu telefonu. Zanima me, če lahko kdo deli mnenja, graje, pohvale, ki ga ima in seveda vsi ostali, zakaj bi oz. zakaj ne bi kupili tega telefona. Enega ali drugega.

Sam sem bolj za 7T zaradi "teardrop" notcha, pa vsaj 128GB in nabavil bi prek Banggood po vsej verjetnosti.

Moti me, da nima Wireless Charging npr (sicer ga zdaj nimam in ne bi bilo ključni faktor za izogib temu nakupu).. ostalo mi deluje kar ok.

Skratka nisem nikjer zasledil teme o tem in ja... alter to the rescue :)
Jaz sem 7 Pro naročil na GB 18.9. in ga še čakam.

Zaenkrat ugotavljam, da ceno slabo drži, saj je v tem času cena padla še za 25€. Ko ga dobim bo verjetno že cca. 500€. Naročil sem 8/256 model.
Ne vem, če je dobro tole polletno osveževanje modelov.
Drugo kar me skrbi je "baje" slaba baterija. Trenutno imam S8 in komaj prilezem z baterijo do 8ih zvečer. Malo na slepo sem mislil, da bo Pro zdržal dva dni, saj je večji, torej ima večjo baterijo, vendar po nekaj kasneje pogledanih vzdržljivostnih testih vidim, da ne bo večjega napredka.
Ostalo napišem, ko ga dobim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pozdravljeni.

Vedno bolj se nagibam k temu telefonu. Zanima me, če lahko kdo deli mnenja, graje, pohvale, ki ga ima in seveda vsi ostali, zakaj bi oz. zakaj ne bi kupili tega telefona. Enega ali drugega.

Sam sem bolj za 7T zaradi "teardrop" notcha, pa vsaj 128GB in nabavil bi prek Banggood po vsej verjetnosti.

Moti me, da nima Wireless Charging npr (sicer ga zdaj nimam in ne bi bilo ključni faktor za izogib temu nakupu).. ostalo mi deluje kar ok.

Skratka nisem nikjer zasledil teme o tem in ja... alter to the rescue :)
Vse kar je povedal tip na
drži. Ima ga sodelavec, že nekaj mesecev, pa vem, da je res hud telefon. Prej je imel predprejšnjo verzijo ONE+, a baterija na 7 PRO definitivno zdrži več, ekran pa itak nima konkurence.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Dobil.
Sedaj ga imam dva dni in imam mešane občutke.

1. Kupil sem ga na Gearbestu. Telefon je bil hitro odposlan, nato pa cca. 20 dnevni mrk, dokler telefon ni prišel do Nemčije. Ko je prišel do Nemčije je začelo delovati sledenje in tudi dostava se je hitro odvila (iz Nemčije v dveh dneh).
2. Aparatu je priložen WARP adapter, ki ima ameriški/angleški?? priključek, Gearbest doda adapter, ki je milo rečeno popolnoma zgrešen.
20191009_063005.jpg
3. Aparat je (pre)velik in (pre)težak. Prehajam iz S8 in se težko privajam.
4. Display je super, polnjenje res hitro, nad hitrostjo delovanja nimam pripomb, app drawer je skoraj popolnoma enak kot pri Nexusu 5, ki sem ga imel pred leti, tipka back je zamenjana napram S8 - potrebno se bo naučiti uporabljati geste, na aparatu ni niti ene kitajske ikone s pismenkami - to obolevam ko vidim razne Huawei-je in ostale kitajce. Je tudi nekaj podvojenih aplikacij (sporočila, galerija, ... (pri S8 jih je res preveč)), najbolj me je šokiralo, da je podvojen kalkulator. Kot kaže je to res pomemben vir dohodka za 1+ :)
5. Čitalec prstnega odtisa je tko/tko. Občasno super hiter, včasih moram prej zbuditi zaslon, da lahko odčita prstni odtis in to traja. Nisem še popolnoma prepričan v odklepanje.
6. Najbolj me jezi, da sem (spet) padel na "kitajske" fore. Bral sem, da ima zaslov AOD - always on display in ker sem se iz Samsungov res navadil, da mi stalno kaže uro in pomembne informacije, sem se lažje odločil za prehod na OnePlus. No, AODja nima. Tista sekunda, dve, ko kaže kar bi moral stalno kazati ni omembe vredna, tako, da sem glede tega res razočaran.

Zaenkrat toliko. Ko se pojavi še kaj novega dopišem.

Aja. S S8 sem si preko BT delil internetno povezavo s starejšim telefonom, ki ga imam v avtu za muziko. Na O+ mi to nikakor ne uspe. Aparata se seznanita, povezava za internet pa ne steče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 5450 in BornSkeptic
5. apr 2015
1.335
691
113
In, kako kaj aparat, slike dela zadovoljive? Front cam se da navadit? Ekran pomoje super..

Aod bodo pa že pomoje s kakim update rešili..
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
In, kako kaj aparat, slike dela zadovoljive? Front cam se da navadit? Ekran pomoje super..

Aod bodo pa že pomoje s kakim update rešili..
Aparat dela solidne slike. Mislim sicer , da jim nekaj manjka. Globine ali živosti, še ne vem. Bom malo bolj primerjal ob priliki.
Je pa zelo počasen, proti S8. Tam si pritisnil klik in je naredilo sliko, tukaj pa pritisneš in traja cca 1-2 sekundi, da se ustvari slika. Posledično je narejenih nekaj zmazkov in ponovnih poskusov (probam tamalega nahecati, da se zasmeje in preden ga uspem slikati, že ni več nasmeha :) )

Front cam se da navaditi. Ne vem kako obstojna bo, ampak zaenkrat je kompaktna. Sem pa gledal render Pro 8 in tam ni več izskočljive prednje kamere. Me malo skrbi, da so ugotovili, da ni najbolj ziher (motor gor/dol.)

Brez AOD je telefon mrtev. Nobenih ledic ali česarkoli za neodgovorjen klic, sporočila, koledarje, ...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
Imam OnePlus 7 in prvič nasploh uporabljam telefon, v katerem imam 2 sim kartici (privat in službeno). In edina stvar, ki me fajn jezi, je to, da ob dohodnem klicu težko razločim, ali gre za sim 1 ali sim 2 (tista ikonca je tako mala za popiz*it). A ma samo Oneplus to tako smotano rešeno ali je nasploh na Androidih tako slabo narejeno? Se da kaj nastaviti, da je bolj očitno, za katero sim kartico gre?
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Imam OnePlus 7 in prvič nasploh uporabljam telefon, v katerem imam 2 sim kartici (privat in službeno). In edina stvar, ki me fajn jezi, je to, da ob dohodnem klicu težko razločim, ali gre za sim 1 ali sim 2 (tista ikonca je tako mala za popiz*it). A ma samo Oneplus to tako smotano rešeno ali je nasploh na Androidih tako slabo narejeno? Se da kaj nastaviti, da je bolj očitno, za katero sim kartico gre?
Vsaka številka svojo melodijo zvonjenja, pa bo...
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Imam OnePlus 7 in prvič nasploh uporabljam telefon, v katerem imam 2 sim kartici (privat in službeno). In edina stvar, ki me fajn jezi, je to, da ob dohodnem klicu težko razločim, ali gre za sim 1 ali sim 2 (tista ikonca je tako mala za popiz*it). A ma samo Oneplus to tako smotano rešeno ali je nasploh na Androidih tako slabo narejeno? Se da kaj nastaviti, da je bolj očitno, za katero sim kartico gre?
Tudi mene je ta zadeva spravljala ob zivce. Zadevo sem resil kakor je omenil SavageSam.
Lp
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če imaš pa na potiho, si pa še ledico naštimaš drugačne barve.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Drugače OP7 pro nima več ledice, mislim da lahko nastaviš da ti zaobljen del roba obarva an obeh straneh.
Še malo update-a: jaz imam 7pro zdaj enih par mesecev. Baterija ob stalnem bt, wifi in 4g (2 simki notri) pri poslovni uporabi tam enih 65% zvečer, itak pa čez noč dam na kabel.
Dela vse (ko sem enkrat naštudiral twrp in magisk, ker ima a/b slote, je tudi OTA update neboleč). Prstni odtis je še vedno fail - recimo prej 5T je imel zadaj, sploh ni primerjave - mislim, da bodo po kakem letu šli vsi nazaj na zadnjo stran. 5T odtis zadaj vedno odprl iz prve, tukajle imam ene 80% uspešnost da iz prve odklenem s prstom.
Fotke: ne morem komentirat, meni je ok, ne delam selfijev, ne objavljam na omrežjih... kar naredim je ok, mogoče malo gnjavi fokus če na desni strani hočem nekaj sfokusirat mi polkrog za zoon naredi, pol pa s pritiskom povečam, ampak to je (vsaj zame) nerodno postavljena funkcija... ampak ne uporabljam toliko da bi se sekiral. Tista kamera ven/notri ne moti... pri moji uporabi bo itak zdržala 100 let.
Hitrost: ni pripomb. Bug-ov zaenkrat ne opazim, v splošnem zelo zadovoljen (sicer izgleda prej zapisano kot kritika, ampak to je pa tudi edino kar gre očitat). Aja, dobil non-eu napajalnik, tisti adapter se snema stalno - naročil EU verzijo (pregrešno draga), ampak to je to.
Aja, zaščita: imel od začetka steklo in prozoren ovitek, ampak sem kupil tisto knjigico - sicer moraš odpreti za pogledat, ampak kar se toče metanja po tleh je pa zakon - notri vpeto v plastiko, pa okoli usnje. Kot rečeno slabost je da moraš odpret če hočeš ekran pogledat, ampak za metat po tleh je pa zakon. Imam tudi tistega ki je kot knjigica pa ima sprednji del prozoren, da vidiš ekran, samo še nisem sprobal.
Povezave vse delajo: BT, v avtu, android avto dela prek kabla.
Komunikacija: ne me vprašat, ampak sogovornik me doma občasno slabo sliši - ista kartica, s 5T brez kakršnihkoli težav, s tem prekinja in moram klicat - isti operater, ne verjamem da so se igrali z bazno, ker je bilo to instant z zamenjavo telefona. Lahko da je kaj z dvojno sim-ko, ena ima 4g, druga potem baje naredi fallback na 3g, zna bit da je to to. Ampak tudi če drugo simko disable-am je isto, tako da je radijski del nekaj čuden... ni za stran vreči, ampak se mi pa to prej ni dogajalo niti občasno.
Če koga še kaj zanima naj pa vpraša... p.s. večino tega so sicer subjektivne preference, pa vendar mogoče kdo dobi kako uporabno informacijo. V splošnem torej izjemon zadovoljen, navedel sem le tisto kar bi jaz šel popravljat tukaj.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Jaz mam sicer 7t s procesorjem 855 plus, 8gb rama in 128gb hitrega diska. In moram rect, da leti ko sneta sekira. Da norega ekrana sploh ne omenjam. Se ratal kar fan oneplusa

Sicer je vidno, da na kamero niso dali posebnega fokusa, se je pa s posodobitvami zelo izboljsala. Kar zame sicer ni vazno, ker uporabljam kamero od googla (pixlovo). Ne mores verjet, kaj naredi spodoben software.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.030
316
83
Goriska
Pixel je itak edini android zame, ki bi lahko nadomestil iphona.

Imam tako za zraven iPhona 11 pro max se pixla 3a in je res top zadeva za majhen denar, moti me samo, da ni na izbiro vec verzij z vecjim pomnilnikom, oz., da bi bila vsaj moznost razsiritve z micro sd, ker 64gb je zame zal absolutno premalo...
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Prstni odtis je še vedno fail - recimo prej 5T je imel zadaj, sploh ni primerjave - mislim, da bodo po kakem letu šli vsi nazaj na zadnjo stran. 5T odtis zadaj vedno odprl iz prve, tukajle imam ene 80% uspešnost da iz prve odklenem s prstom.

Zanimivo. Jaz imam OnePlus 5, ki ima senzor za prstni odtis spredaj. Sam velikokrat razmišljam, kako mi je to všeč. Ko je telefon na mizi, se ga samo dotakneš (in ne dvigaš). Ko je telefon na nosilcu v avtu, je tudi super, če je spredaj. Poleg tega pa meni deluje fenomenalno. Zgolj rahel dotik in dela (le zelo zelo redko zgreši(m)).

Ledice pa praviš, da tudi ni. Meni je tudi to všeč. No, če obstaja tisto ob robu, je tudi v redu.
Kakor koli že. Telefon imam dve leti in pol in res sem z njim super zadovoljen. Skoraj nimam pripombe, mogoče bi si želel zgolj, da je za odtenek večji, pa hitrosti ni nikoli preveč, čeprav nimam prav nobenih zatikanj. Ostal sem kar na originalnem Oxygenu, ki je res v redu. Pred leti sem poskušal vse živo, tukaj pa sploh ne čutim potrebe.
OnePlus je meni res top telefon. So pa iz leta v leto dražji. Kot bi želeli počasi priti v višji razred.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.474
861
113
KarEn: kaj pa odklepanje s prepoznavo obraza? Ta deluje res perfektno. Čeprav tudi prstni odtis ne deluje slabo (ok, včasih res ne prime, ampak daleč od kritičnega).

Za tale app za fotoaparat sem pa malce pregooglal zadevo in je v nekaterih primerih res precejšnja razlika. Tako da bom verjetno tudi stestiral (se mi zdi, da pri original app-u manjka mal ostrine).

Za ločevat sim 1 in sim 2 bo pa očitno res treba nastavit 2 različni zvonenji (toliko različni, da ne bo treba študirati, za kateri sim gre :D ).
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Nimam face unlocka ker tam pa res skoz ven skače kamera, tega pa niti nočem. Fingerprint sem ponovno enrolal, pa ni bistvene razlike. Kaj vem, mogoče sem razvajen, na prejšnjem s tistim zadaj ni bilo nekih ponavljanj, tukaj pa so. Se strinjam da ni kritično, ampak če si prej imel razmerje recimo 1:20 da si ponavljal, zdaj imaš pa 3 od 10 neuspešnih, je to precej drugače. Drugače je itak stroj, sploh ni dileme (sam imam 12/256, tako da pomnilnika ne bo zmanjkalo).