China GPS

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Da predstavim mojo novo pridobitev.

Zakaj China gps ? Ker preprosto nima brand imena in kljub temu se lahko postavi ob strani najbolj znanim GPS firmam. Od začetka sem bil skeptičen, kako bo stvar delovala in sem pregledal xyz youtube filmčkov in prebrskal veliko forumov, ampak nikje ni bilo negativnega mnenja in sem pač naročil.





SPECIFIKACIJE;

- 4.3" vibrant color touch TFT LCD screen
- 480*272 pixels wide screen resolution and aspect
- Microsoft Windows CE .NET 6.0 Core operating system
- CPU: SiRF, ARM1136JF-S-A
- Built-in 1.5W@8ohm speaker with 2.5mm earphone jack output
- Features 2.5mm jack for AV in
- Internal memory: 64MB
- 2GB SD card containing Brazil nationwide street-level map included (bundled by the manufacturer, and you may replace it with your local GPS software & maps)
- SD/MMC card slot supports up to 4GB
- Video format supports: WMV9/MPEG2/4/DIVX5.0/4.0/3.11/XVID/ASF/AVI
- Audio format supports: MP3/WMA 9/WAV
- Picture format supports: JPG/GIF/BMP/PNG
- Features a 1200mAh rechargeable lithium battery
- Works with most other 3rd party navigation and GPS software
- Default features: GPS, MP3 music playback, photo album, e-Book viewer, and MP4 video playback,
FM transmitter, Flash swf file playback
- Supports languages:
English/Italian/German/French/Spanish/Portuguese/Dutch/Danish/Norwegian/Swedish/Hungarian/Polish/Turkey/Romanian/Greece/Russia/Croatia/Macedonia
- Package included:
- 1 * GPS device
- 1 * Stylus
- 1 * 2GB SD card (Brazil maps)
- 1 * Car cigar lighter power charger
- 1 * 100V~240V AC adapter (US plug)
- 1 * USB data sync and charging cable
- 1 * Car windshield / dashboard mount kit
- 1 * 2.5mm earphone
- 1 * Soft carrying pouch
- 1 * English user manual

Naprava je zapakirana v škatli, kjer se najde tudi USA polnilec ( sicer pogojno uporabno pri nas z adapterjem ), slušalke, avtopolnilec, 2gb SD kartica, podatkovni kabel in prenosna torbica iz blaga.
Sama naprava je izdelana kvalitetno in robustno.
Na SD kartici je naložen IGO8 z zemljevidom Brazilije, kar je pa hitro zamenjal Igo Primo.
Sama kartica nima nobene nalepke, od katerega proizvajalca je, zato sem najprej en dan testiral navigacijo z original kartico, drugi dan sem pa vse skopiral na mojo 2gb Kingston kartico, da bi videl, če je kakšna razlika, če slučajno Kitajčki ne uturajo kakšno bolj slabo zadevo, ampak razlike ni, torej je tudi kartica dovolj dobra.
Na napravi je naložen winCE 6.0, vse ostale stvari je treba dati na kartico, naprava nima nič svojega prostora.
Odzivnost je dobra, v meniju so ikone spodaj, kjer se nahaja video predvajalnik, FM oddajnik, mp3 predvajalnik, igre in ostale nastavitvene funkcije.
FM oddajnik med samo navigacijo dela super, tudi med navigiranjem ne pride do zatikanja, pravtako dela dobro tudi video predvajalnik. Najprej sem naložil .avi brez spreminjanja video resolucije in občasno pride do zatikanja, ko sem pa isti film pretvoril v primerno resolucijo, pa dela brez problema.
Priložen je stylus, ki pa niti ni potreben, ker so vse ikone dovolj velike za pritiskanje z prstom.
Naprava ima AV IN za video vhod ( kamera...)

Kaj več niti ni za povedat, ker v bistvu naprava ni nič kaj drugačna, kot Wayteq naprave, razlika je le v ceni, kar je pa polovico manjša od Wayteqa z podobnimi specifikacijami.
Iz DX prihaja okoli 14 dni, cena je 50eur + 10eur carina in 4eur poštnina. To je to, za 65eur se dobi odlična zadeva. Sem prebral nekaj forumov na to China zadevo in folk po svetu ni več butast in ve, da z napravo za tak denar dosežeš isti učinek, kot za brand name napravo, ki pa je veliko dražja.

Sprva sem gor naložil IGO PRIMO, ampak mi ni našlo satelite in sem iz Wayteq teme poiskal en najbolj primeren sys in zadeva je delala. Nobenih problemov z resetiranjem, ugašanjem in zmrzovanjem naprave. Moti me edino to, da je sam Primo preveč tih, opozorilo na radarje se komaj sliši, vodenje je pa malenkost boljše, ampak še skoraj vseeno pretiho, pa imam vso glasnost nastavljeno na max. To mora biti verjetno problem v Primotu, ker drugače je glasnost za muziko, video in sprehajanje po meniju navigacije dovolj glasno.

Zaenkrat sem zadovoljen, vse dela več kot po pričakovanjih, zdaj še samo iščem ostale winCE navigacije, da jih stestiram, zgolj zaradi firbca.
cheer.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Da DX so vsi GPSi dobri, treba je gledati res detajle, ker lahko gre samo za 2eur razlike v ceni, ampak po funkcijah pa veliko pridobiš.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Če se bodo tako dobro obnesli bo treba kakšnega naročiti in sprobati .Ker ob konkurenci in navitih cenah ne bo šlo tako naprej .
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Deluje 100% dobro, je tudi mene bilo strah, kako bo s tem, bom pač popušil teh 50eur ali pa bo vsaj za kamero in FM oddajanje dober. Ampak zadeva je odlična.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
To je ta, ki ga je TUPLI dal link ne? Na carino moramo biti pripravljeni v vsakem primeru? Pošlje poštna carina potem na dom ali moraš prevzet na logističnem centru v LJ? Da ne nabijejo po povzetju še dodatne €?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pri teh modelih moraš pazit, da res prebereš vso specifikacijo, ker je veliko podobnih modelov. En ima recimo FM oddajnik, pa AV IN nima, drug ima AV IN pa recimo podboro samo do 2gb kartice, razlika v ceni je pa minimalna, 2-3 eur.
Za carino pa ne vem, jaz sem bi pripravljen, obvestilo sem dobil takoj naslednji dan, ko je bila naprava v Ljubljani, da jim naj pošljem račun, če pa gre za spletno trgovino, pa link do izdelka. Jaz sem jim poslal link, čez tri dni je bila naprava doma. Seveda z našo poštnino 4eur. Lahko pa greš sam iskat.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.322
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:

...Moti me edino to, da je sam Primo preveč tih, opozorilo na radarje se komaj sliši, vodenje je pa malenkost boljše, ampak še skoraj vseeno pretiho, pa imam vso glasnost nastavljeno na max. To mora biti verjetno problem v Primotu, ker drugače je glasnost za muziko, video in sprehajanje po meniju navigacije dovolj glasno.

dodaj tole v sys in nato preveri glasnost. Nato pobriši save. Bi znalo pomagat.

[sound]
use_os_volume=1
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Sem jih že gledal na DXu vendar me muči to, kako bo, ko bo spustila guma na nosilcu?!
Bo možno kupiti posebej nosilec ali pač kupiš novo napravo?!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kupiš nosilec od Wayteqa, je popolnoma isti, menjaš samo sedlo na nosilcu. Pa mislim, da ni panike, da bi guma spustila, ko nosilec pritrdiš na šipo in če ga hočeš odstranit, se boš kar namučil, tak zelo ga prime gor.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.396
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Samo sonce+čas pustita posledice na gumi. Prej kot sled se bo odlepil in padel dol.
OK če gre gor od drugega proizvajalca, potem ni panike.

Sicer pa gledam variante BT+FM...
 

BluTuTh

Pripravnik
18. sep 2009
140
0
16
Kako ti ga je pa uspelo cez carino spravit?
confused-1.gif

Niso nič težil zaradi CE oznake?
confused-1.gif


Sam sem že 2x poskusil naročit iz DX pa so mi vsakič zavrnili zaradi odsotnosti CE oznake, šlo bi čez če bi jim poslal CE certifikat, ki ga pa DX itak nima.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi jaz sem pred časom naročil en GPS iz DE, brez CE oznake. Carina mi ga je poslala na uničenje, kljub mojim prošnjam, da naj na moje stroške zadevo vrnejo na DE, kjer bi mi dali dobropis... Pa sem se lahko pod nosom obrisal za 100$

LP
Gargy
 

lugi

Pripravnik
6. jul 2008
686
0
16
Brez CE oznake ne gre na unicnje ampak se vrne posiljatelju.. na unicenje gredo ponaredki.

Sicer nevem zakaj si se sploh vdal.. jaz sem dobil denar nazaj brez večjega napora.. saj nikjer ne pise da je zadeva brez CE oznake.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik lugi pravi:
Brez CE oznake ne gre na unicnje ampak se vrne posiljatelju.. na unicenje gredo ponaredki.

Sicer nevem zakaj si se sploh vdal.. jaz sem dobil denar nazaj brez večjega napora.. saj nikjer ne pise da je zadeva brez CE oznake.

Tako je, samo ponaredki gredo na uničenje, China GPS pa ni ponaredek, je pač GPS enota brez brand imena.