Omet, debelina

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
Ja...v 3 mesecih je možno vse urediti ja, če ni problemov z zamudami.

Saj če nimaš fasade, potem se bajta lepo suši, tudi če bivaš not.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.411
9.160
113
ne vem kako se suši za omarami, za kakšnimi oblogami, za gipsom, pod ploščicami, parket. Ne vem. Boš povedal ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
"toplota" izpodriva vlago od znotraj ven, pozimi.

tako je dejal projektant, lahko da me je naplahtal, bomo videli, kot si rekel ja :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Susiti se mora nekaj mesecev, se raje kako leto za ziher. Vse ostalo je kompromis, kot ze receno. Ce pa je nuja vselitev, je pac nuja. Je to vazneje. Resno zracenje je tu se bolj pomembno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
Zračenje bo preko centralnega rekuperatorja urejeno. Čeprav si mislim, da bo sedaj jeba, ker bo vračal vlago nazaj :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.411
9.160
113
nebo vračal, toliko je ne vrne, ampak vseeno, eno je zračit, eno je pa sušit.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
bajtas e more sušit par mesecev, vse ostalo je slab kompromis, enako je z ometi, še bolj delikatno z estrihi. Vse vzame svoj čas za kvaliteto.. Drugače pa sem videl že zidane in vseljene v 3 mesecih. Pač je bolj vlažen zrak noter :evil:
Moj plan (ko me je enkrat prijelo hišo delat) je bil vselitev v štirih mesecih. Klet do prve plošče v enem tednu, gor montažna Kager v dveh tednih. Suhi estrihi in gips ometi, ... Z lahkoto vse v tajmingu - razen narave, ki je bila velika neznanka in smo dva dni po izkopu gradbene jame nehali z gradnjo. :(
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Moj plan (ko me je enkrat prijelo hišo delat) je bil vselitev v štirih mesecih.
Cote se sušijo en dan, če ni prisilnega sušenja (odvzema vlage). Pa gre vsega za kak liter vode. Bajta ima nekaj sto ton, kaj misliš koliko časa traja, da gre vlaga ven? Še drva rabijo kako leto, pa so nasekana in naklana na manjše kose.
Gre edino z (lahko) montažno in suho gradnjo.
Klasika je pa ena velika loterija. Se pa tudi taka bajta prej ali slej posuši. Ena astma ali dve, pa je mimo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Moj plan (ko me je enkrat prijelo hišo delat) je bil vselitev v štirih mesecih. Klet do prve plošče v enem tednu, gor montažna Kager v dveh tednih. Suhi estrihi in gips ometi, ... Z lahkoto vse v tajmingu - razen narave, ki je bila velika neznanka in smo dva dni po izkopu gradbene jame nehali z gradnjo. :(
Pa kaj si zdaj naredu bajto, al je še samo gradbena jama??
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo stara zgodba - tam nisem delal bajte, ampak sem saniral "pol plazovitega hriba".

Bi pa tajming tam nekje do zaključka Kagerja sigurno štimal v nulo. ;)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
Največji problem "danes" pri gradnji je, da sploh ni možno dobiti izvajalcev, ker je tako povpraševanje da so eni že za 2019 zasedeni. In potem vsi majstri,ki se manejajo na objektu. Če bi našel firmo, ki zgradi vse od A do Ž in bi dejansko imela svoje ljudi za to in ne podizvajalce, je možno v 3 mesecih komot. Pa da je zidarija "na ravnem" in ne nekje v hribu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.354
6.545
113
Pa niti ne, po logiki se lažje izpogajaš za nižjo ceno, ker vzameš vse v kompletu, kot pa jurija tu, jurija tam...

pa še mojster ve da ima delo za 3 mesece skupaj...

problem je najt take izvajalce, mislim da jih sploh ni več ker so vsi propadli :/

ampak ok...če pač nimaš enega za vse, pa lahko v 5-6 mesecih tudi preko podizvajalcev urediš, to da se čaka na majstra 2 meseca seveda ni res, 2-3 tedne že, tako da pač moraš imeti izredno sposobnega nadzornika, ki ve planirat vnaprej, ali pa se sam vržeš v to - kar ne bi priporočal ker živci preveč trpijo
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
darjan , tud takšni obstajajo, da ti naredi vse. Samo, da je pogoj tri mesece od začetka do vselitve, je pa mal huda. Kot so ti že povedal. Problem je sušenje. In če bi ti po tem dvignilo parket, bi se seveda ti zgovarjal na izvajalca, da je slabo položil. Dejansko, ga je pa moral prehitro položit.
Slab mojster je tisti, ki bo šel takoj na nek objkekt ko ga stranka pokliče. (npr, električar, vodovodar, keramik.... ) Ta nima dela, da tako čaka. Al bi imel pa naročnik grozno srečo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
bajto na ključ imaš lahko zidano, leseno, železno...... Sam kdaj bi pa ključ, pa kolko bo stala, je pa drugo.
 

Podobne teme