Omet, debelina

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem nagruntal!

Glede na to, da bo omarica na "tretji parceli" in če bo nekdo od sosedov želel vleči kable iz nje, bo rabil mojo služnost. In če ne sofinancira glavnega kabla, je ne bo dobil. Lahko sicer gre potem "okoli po cesti", ampak ga bo kabel stal toliko, da se mu ne bo splačalo :)
Brez že podpisane služnosti itak niti ne more dobiti gradbenega dovoljenja. Torej se je itak butasto zanašati na to, da bo nekdo sedaj sofinanciral nek skupni priključek, če še niti nima v planu to tudi uporabljati. V takem primeru itak narediš svoj priključek, pa se ne oziraš na druge.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Pa če nimaš še elektrike v hiši (dokončane instalacije = nimaš če nimaš še ometov) oz. še nimaš opravljenih meritev ti elektro lahko da samo začasen priklop za gradnjo. Tega pod nobenim pogojem ne smeš vezat na hišno napeljavo ampak samo na začasno omarico, rabiš pa v tem primeru gradbeno omarico ki je po JUSu (ja jus je hec, ampak omarica mora bit dejansko certificirana = par 100EUR). Pa plačal boš začasni priklop, začasni odklop in potem ko boš imel dejansko še "pravo" elektriko še 1x priklop.

Po domače nabavi agregat oz. to ti majster ki šprica omete ponavadi zagotovi, pridejo vse potrebne mašinerije naložene na kamionu. Ne vem kakšen majster ti bo omete delal če tega nima? A ima samo tistega električnega ježka za omete špicat mogoče?!:D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Pa če nimaš še elektrike v hiši (dokončane instalacije = nimaš če nimaš še ometov) oz. še nimaš opravljenih meritev ti elektro lahko da samo začasen priklop za gradnjo. Tega pod nobenim pogojem ne smeš vezat na hišno napeljavo ampak samo na začasno omarico, rabiš pa v tem primeru gradbeno omarico ki je po JUSu (ja jus je hec, ampak omarica mora bit dejansko certificirana = par 100EUR). Pa plačal boš začasni priklop, začasni odklop in potem ko boš imel dejansko še "pravo" elektriko še 1x priklop.

Sedaj imam samo soglasje za priklop na gospodinjski odjem, in tudi že plačano (cca 700 eur). Če grem v ostali odjem (mislim da se tako reče temu "gradbenemu" odjemu) a potem moram spet plačat podoben znesek, ali se plača samo "priklope", ki verjetno niso taka bogatija?

Je postopek torej kaj cenejši/hitrejši glede na to da že obstaja soglasje za gospodinjski odjem?

Ker berem tudi, da za priklop v hiši, mora biti baje tudi finomontaža končana, kar pa še ne bo vsaj mesec pa pol, vmes pa bo itak prišla že toplotna za katero bom rabil nek štrom, da bo laufala med sušenjem estrihov...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Pa ne da ste tri bajte sezidal brez stroma oziroma z agregati?
Sosedov nimas v blizini od katerih bi strom potegnil? Ce mu vs hisni strom placas, je ceneje kot pa agregat.
Tole pri vas mi disi na tezave. Ste se najdli trije pristni "gorenjci" sred stajerske? Pa se opravicujem gorenjcem, ker vecina sploh ni skrtuhov.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Ravno ta teden je investitor ostalih hiš "odklopil pipico", ker več ne gradi tu...

Sosedje so, nihče nima CEE priklopa, se sicer poskušam zmenit, če pustijo, da jim štromar štora po omarici in naredi začasno CEE vtičnico - ampak tisti ki živijo not, že odpadejo.

Še vedno pa mi to ne reši problema, ki ga bom imel čez 3 tedne, ko bom moral laufat "program TČ za estrihe"...ker gospodinjskega odjema tudi takrat še ne bom mogel dobit.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Meni se zdi, da darjan zaenkrat samo “planira” in računa na to, da bo vse steklo v nulo in bo do konca leta v fertik bajti. A ni nekje omenil, da gre šele cigl izbirat? Upam, da strešni ...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Sami pizdeki so toti kurci tu okoli, že vidim kako bo fajn s temi ljudmi živet :(

Edini, ki je za akcijo, je tujec, ki je enostavno rekel "no problem", vsi "naši" pa samo nekaj mučkali ko pizdeki...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.156
113
zato pa moraš sam zase poskrbet..tako kot sem ti rekel, priklop na gradbeno omarico in gasa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
lanos, vse, kako bi se drugače delali ometi?

sajkek, akcija je v teku ja :)
 

Podobne teme