okvara visokotlačne črpalke CP4

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.018
828
113
Ne cigani ti z veseljem prodajo baker. Ti ni treba biti baraba, pa jim ga krasti.
Če nimajo željenega materiala na zalogi, je običajno rok dobave precej kratek. Največkrat samo ena noč.
Ti to izprve roke al? Zvim dokaj bliz (jebiga) tko da mi je jasno, kako je s temi "nasimi". Njihov baker / zelezo in podobno gre vecinoma v italijo. Vec dobijo k od nas :)
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Znanec je prodal letnik "12 Passata, 140ps , skoraj 300kkm polovica njegovih, brez težav z vbrizgom v njegovih 5 ali 6 letih.
Sedaj je kupil 190konjskega 17/18 letnik z nekimi kao 70kkm in naju firbec matra če je možno diagnosticirati enostavno opilke v sistemu tudi "pod kozolcem" ali samo pri profijih.
Preden se naredi nekaj generalna ukvarja.
Da se pod kozolcem pogledati. Sam te je že prepozno :)
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Koliko casa prej se pa zacnejo opilki delat? Recimo, da vsake toliko odpres filter za nafto in pogledas?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Mogoče bi se to dalo spremljati z montažo magnetnega detektorja opilkov, ki ob zadostni količini opilkov na magnetu javi, da se nekaj dogaja.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Zakaj bi odšraufal filter če lahko regulator ?
Je že prepozno, ko bi kaka naprava kaj zaznala. Še vedno rabiš nekaj kar za ta čas prepreči da se opilki širijo po sistemu in naredijo štalo.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Mogoče bi se to dalo spremljati z montažo magnetnega detektorja opilkov, ki ob zadostni količini opilkov na magnetu javi, da se nekaj dogaja.
tako kot v aviaciji magnetic chip detector ...

samo tam je ponavadi na oljni liniji. in ne preprecuje nastanek opilkov, ampak samo opozori na njih ...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
A je kak seznam na katerih VAG motorjih je ta oz. so te famozne pumpe? Imam na A6 2.0 TDI CNHA 190PS motor.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ko se bojo generirali opilki boš takoj vedel. Avto se bo ustavil v momentu, ker bo sfukalo injektorje. Pride prvi opilek v injektor in naredi mikroskopski ris na zicu. Gotof je. Ni to da bi počasi crkovalo.

Najbolje da kontaktiras zgornjega mojstra.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Konse bojo generirali opilki bo vedel. Avto se bo ustavil v mimentu, ker bo sfukalo injektorje. Ni to da bi počasi crkovalo.

Najbolje da kontaktiras zgornjega mojstra.
Glede na to da ima ta sistem "polovica" avtov v Sloveniji, nekateri tudi že blizu pol mio km ali celo preko (ne po števcu) bi bilo res zanimivo izvedeti razlog za opilke.
Ker teh okvar je premalo (v javnosti) glede na število motorjev.
Pomislite na ležaje na dci in na bxe in njegovih derivatih Vag motorjev. Tega je ogromno na yt in podobnih kanalih.
Koliko je teh opilkov na yt? Glede na to da je polovico motorjev v zadnjem desetletju narejenih s tem sistemom.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
No sej ni zdaj to da jih bo polovico crknilo. Jaz sem bil prepričan da meni ne bo.

Ampak statistika je kurba in sem se v sekundi našel v oni drugi grupi uporabnikov cp4

Gembling.press
 
  • Žalosti me
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
No sej ni zdaj to da jih bo polovico crknilo. Jaz sem bil prepričan da meni ne bo.

Ampak statistika je kurba in sem se v sekundi našel v oni drugi grupi uporabnikov cp4

Gembling.press
Tako kot sem jaz 13 let ( na 4) podlage čakal da mi je crknil računalnik na vp44 pumpi. Pa čeprav je mnogim crknil že pred desetletjem in več (mrzli loti).
Če se pojavijo opilki pri tako majhnem deležu je za to po mojem kriv nek specificen razlog.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja opilki nastanejo, ko se začne gred luščit. Ali zato, ker se je bat obrnil, ali zaradi utrujenega materiala, kdo ve... Dogaja se in (žal) niti ne tako redko, kot bi si lastnik cp4 želel.

Drugač pa "moj" majster zrihta tudi računalnik na pumpi. Je tko ene sorte tavžentroža, pomaga pri vseh tegobah. Dostikrat mu tudi privlečejo pleh, kjer so drugi majstri odnehali in ne znajo popravit.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
No vse fino in prav, to da se pri 200.000km vse lušči je malo smešno. Verjamem da imajo kateri motori konstrukcijske napake in se to dogaja, da se pa zdaj začnejo luščiti gredi na vseh motorjih vse znamk pa je malo smešna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map