okvara visokotlačne črpalke CP4

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Verjamem, ce bi bil njihov feler, bi to priznali in plačali. Tako pa lepo kasirajo. Oni pa se ostali proizvajalci in servisi ostale opreme, ki crkne zaradi njih.
Ampak kot sem ze 1x pisal se mi zdi.
Glede na število vozil s tem sistemom, je okvar v javnosti sorazmerno malo. Dvomim, da se ne bi to bolj množično govoril/pisalo o tem.
Zato sumim da so neke razlike med njimi, ali pa je razlog v nečem kar ljudje različno uporabljajo.

je to tista bosch crpalka, zaradi katere so vozila bmw serije 5 mnozicno crkovala med 150 in 200k in zaradi katere so testirali vsa diesel goriva ki so se prodajala v nemciji? baje je bila skupinska tozba proti bmw oz bosch. bosch je trdil, da diesel gorivo nima dovolj mazalnih sposobnosti (crpalka je mazana izkljucno z gorivom), da je nafta prevec pusta ... in da posledicno crpalka zariba ...
 

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Pa saj to je povsod. Zato mi ni jasno zakaj naj bi samo lastniki petic vlozili tožbo.
Saj niso. Tudi v Ameriki je v teku tožba zaradi iste črpalke in povsem drugih avtomobilov.
Pri nas smo bolj nekonfliktni? ne znamo uveljavljati svojih zakonskih pravic mogoče? nismo vajeni skupinskih tožb?
Ali pa zato, ker v Ameriki to popravilo stane 8.000$ - 20.000$? Kdo bi vedel..:sprasujemse:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Mi imam alter place. So what,potegnes kartico na pooblaščencu pa placas popravilo, ali pa vzames kuli, pa podpišeš novo leasing pogodbo.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Saj niso. Tudi v Ameriki je v teku tožba zaradi iste črpalke in povsem drugih avtomobilov.
Pri nas smo bolj nekonfliktni? ne znamo uveljavljati svojih zakonskih pravic mogoče? nismo vajeni skupinskih tožb?
Ali pa zato, ker v Ameriki to popravilo stane 8.000$ - 20.000$? Kdo bi vedel..:sprasujemse:
nwm ce so class action suiti thing v evropi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ja v zda so padale neke tožbe...

Drugač pa pr meni, avto smo vozili normalno, tankali na petrolu, omv... sem si rekel, menda ne bo ravno meni.... pa mi je.
 

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Evo moja osebna (travmatična) izkušnja. :bolan:
Sam sem potem dal popraviti maherju v avtokliniko - ime ima pravo, ker avto zavije iz poti na odpad med "žive":geek: Trenutno sem po popravilu naredil že 1.000km BP.

Strošek še zmeraj velik, vendar res najmanjši - prihranite si denar in živce in mu ga peljite, če se vam to pripeti; definitivno pa vsakemu s common rail po 150.000km priporočam da si vgradi ta kit. Razen če bi raje dal znesek z nulo več :bruh: (lahko pri 150k, lahko pri 250k, lahko pa krompir in pri 500k ..).

LP,
B
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Evo moja osebna (travmatična) izkušnja. :bolan:
Sam sem potem dal popraviti maherju v avtokliniko - ime ima pravo, ker avto zavije iz poti na odpad med "žive":geek: Trenutno sem po popravilu naredil že 1.000km BP.

Strošek še zmeraj velik, vendar res najmanjši - prihranite si denar in živce in mu ga peljite, če se vam to pripeti; definitivno pa vsakemu s common rail po 150.000km priporočam da si vgradi ta kit. Razen če bi raje dal znesek z nulo več :bruh: (lahko pri 150k, lahko pri 250k, lahko pa krompir in pri 500k ..).

LP,
B
Govoriš o filtru, ki se ga da vmes?
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Vidim da je tema spet živa...

Še enkrat : z omenjenim adapterjem ne ščitiš pumpe (400€) ampak injektorje in napeljavo (recimo 4x400€)
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Na trenutnem vozu imam 90.000km, pa že razmišljam o vgradnji, "jebe" me edino podaljsana garancija.

Na starem avtu sem pustil gor, saj sem ga prodal v sosednjo vas.
 

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Damo točno tako kot si napisal.
Pa tudi obnovljene pumpe nisem našel za tak denar ampak rabljene, ki pa lahko crkne čez 1000km..