Okolju prijazni avtomobili

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.766
596
113
EU
Ti imaš tudi sicer težave z razumevanjem konteksta?!?:confused:

Pa moraš prav vse na ad personam? Jaz naj bom zadovoljen z ne vem čim vse živim?!? Kako pa ti sploh veš, kak jaz vozim ali kaj ne vozim in zakaj naj bi to sploh bilo važno za debato?!?:rolleyes:

Lepo sem ti napisal, kaj te najbrž čaka v prihodnosti, da se boš moral odpovedati svojemu osebnemu vozilu v kakršnikoli obliki že in pa da se v bistvu danes nakup avta že tako zares ne splača, kaj šele predragega električnega "testnega" vozila.

Zih boš sedaj spet usekal kakšno mimo o mojih osebnih preferencah, ampak c'est le vie:cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
A 10, 20, 30 let nazaj se je pa nakup avta splačal?!? Nakup avta za privat osebe nikoli ni bila investicija... kupiš ga zato, ker ga potrebuješ za normalno življenje v Sloveniji, kjer je javni prevoz (z izjemo večjih mest) praktično neobstoječ. In ljudje si pač kupijo avto primeren svoji denarnici... enako kot 10, 20, 30 let nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Glej za EV pač ni nobene logike in računice, ne danes, ne čez 10 let. Morda se to spremeni čez ene 20 let.

Te obsedenosti s SUV pa itak ne razumem.:rolleyes:

Glej, ne znaš računat.

Trenutno je veliko če-jev, da se ti poklopi in je EV boljši nakup, v prihodnje bo EV zanimiv za vedno širšo množico, to je dejstvo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.766
596
113
EU
Lahko, lahko pa tudi, da bo na voljo kakšna druga alternativna rešitev (najbrž tudi kaj z elektriko, a drugače); vsekakor pa danes EV še ni to.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
O kakšni drugi alternativi sanjaš? Če bo res, bo nek povprečen človek do takrat zamenjal že vsaj tri avte, ti pa kar čakaj in se 30 let vozi v istem avtu, če hočeš.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.766
596
113
EU
In vsi trije avti ne bodo EV, ker se pač ne splača, kvečjemu kakšni hibridi.;) Čez 30 let pa bodo morda že tako daleč za nakup EV, če ne bo že kaj res bolj alternativnega na trgu :cool:
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Ti imaš tudi sicer težave z razumevanjem konteksta?!?:confused:

Pa moraš prav vse na ad personam? Jaz naj bom zadovoljen z ne vem čim vse živim?!? Kako pa ti sploh veš, kak jaz vozim ali kaj ne vozim in zakaj naj bi to sploh bilo važno za debato?!?:rolleyes:

Lepo sem ti napisal, kaj te najbrž čaka v prihodnosti, da se boš moral odpovedati svojemu osebnemu vozilu v kakršnikoli obliki že in pa da se v bistvu danes nakup avta že tako zares ne splača, kaj šele predragega električnega "testnega" vozila.

Zih boš sedaj spet usekal kakšno mimo o mojih osebnih preferencah, ampak c'est le vie:cool:

Mimogrede: sem redni uporabjik car sharinga. Pa javnega prevoza.
Moral? Ne, ne bo se treba. Bo pa vsak ocenil, ali se glede na okoliščine bo ali ne. No ja, vnuki.
Nov avto se splača tistim, ki kupujejo nov avto in rabljenega ne želijo. Niti eden niti drugi se na splača tistim, ki avta sploh nočejo.
In dokler ostabnemo v krogu kupcev novih (on brez njih tudi nebi bilo kupcev rabljenih), je EV pri na scenejši od ICE.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
In vsi trije avti ne bodo EV, ker se pač ne splača, kvečjemu kakšni hibridi.;) Čez 30 let pa bodo morda že tako daleč za nakup EV, če ne bo že kaj res bolj alternativnega na trgu :cool:

A si si kdaj izračunal TCO novega EV v primerjavi s po opremi prmerljivim novim ICE? E.golfa ni več, ampak recimo ID.3 za 35K pred subvencijo in najcenejši Golf z avtomatiko. Nista čisto primerljiva, ker ima ID.3 več placa in opreme, ampak vseeno ... Upoštavej subvencijo, eko kredit ipd, pa se boš nehal smešit z ne splača.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
a to ste že obravnavali?

me zanima koliko elektrike porabijo špegli? sploh v kakšni stoječi koloni se upor nebo nič kaj poznal :evil: in če sploh kaj parišparajo in koliko so dražji.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Zate že vemo, da se težko privadiš na nove stvari.
Zadeva je definitivno korak v pravo smer.
Je pa to po 20letih prva Honda, ki bi jo zopet imel.
Edino tisti displej je za moj ukus prevelik. Pa se da preživet.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
malo težje ti ga zbijejo ampak če ti ga je pa kar velika škoda... ne vem komu je bilo tisto o težavah pri privajanju na nove stvari namenjeno ampak osebno nebi bil rad preizkusni zajček za nove špase.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Kako mu rata v 12-minutnem videu niti sprednjega dela notranjosti pošteno ne pokazat (razen armaturke), da ne govorim o zadnjih sedežih in prtljažniku?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Zate že vemo, da se težko privadiš na nove stvari.
Zadeva je definitivno korak v pravo smer.
Je pa to po 20letih prva Honda, ki bi jo zopet imel.
Edino tisti displej je za moj ukus prevelik. Pa se da preživet.
Ja, seveda.
A si sprobal e-trona s temi špegli? Če nisi, ne komentiraj. Meni so se na statični zdli faj ideja, ko pa je treba vozit, je pa katastrofa.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Avtor v videu je rekel, da je Hondina izvedba ogledal precej boljša od konkurence... tukaj naj bi “delovala”. Verjetno zato, ker so ekrani postavljeni na višino dejanskih ogledal. Vsekakor pa je treba pocčakati na več mnenj.