Okolju prijazni avtomobili

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
Trdi delci gor ali dol, ta električna vozila so res zastarela 100-letna tehnologija. To ni nobena alternativa, je le marketinški trik (ok ajde edino morda, da imamo lahko boljši zrak v prestolnici, medtem ko uni okol TEŠa umirajo dalje). Tako da v resnici še čakamo, da bodo zares kaj novega izumili.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.503
9.204
113
Trdi delci gor ali dol, ta električna vozila so res zastarela 100-letna tehnologija. To ni nobena alternativa, je le marketinški trik (ok ajde edino morda, da imamo lahko boljši zrak v prestolnici, medtem ko uni okol TEŠa umirajo dalje). Tako da v resnici še čakamo, da bodo zares kaj novega izumili.
To ni trik, ampak je dejansko odličen način, da onesnaževanje preneseš izven naseljenih območij. Seveda, če nimaš proizvodnje elektrike spet nekje v mestu.
Je pa tudi dejstvo, da je relativno cenejše onesnaževanje na enem mestu reševati, kot na milijon vozilih.
Ampak ja, tukaj je toliko dejavnikov (in manipulacij zainteresiranih skupin), da bi moral nekdo bolj pameten kot jaz izračunat, kaj se bolj splača in kaj je bolj eko.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.702
113
Narava sigurno lažje "reši" razpršeno onesnaževanje kot zgoščeno na eni lokaciji. Človek pa lažje izdela bolj optimalen večji sistem kot množico optimalnih mikro sistemov.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Zakaj rabiš 600 km dometa,
Rabiš hitro polnjenje da lahko na filaš v 20 minutah za 300 km
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Zakaj rabiš 600 km dometa,
Rabiš hitro polnjenje da lahko na filaš v 20 minutah za 300 km

Ker:
čas = denar
ker ne mislim stati vsakih 300km in zijat v luft
ker če grem v tistih 20 minutah na kavico, je to ena kavica, ki je že v štartu nisem imela namena spit. Ergo, zagonjenih 2€ ali 1l bencina...
ker se ne mislim cijazit 110km/h po AC, kot 99% vseh električarjev
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Ker:
čas = denar
ker ne mislim stati vsakih 300km in zijat v luft
ker če grem v tistih 20 minutah na kavico, je to ena kavica, ki je že v štartu nisem imela namena spit. Ergo, zagonjenih 2€ ali 1l bencina...
ker se ne mislim cijazit 110km/h po AC, kot 99% vseh električarjev
Ima Hyundai rešitev za to.

Vticnica za 220 V, pa lahko kaffe mašino s seboj pelješ.

Pa še mikrovalovno pečico. :valjamse:
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Vprašanje za vse, ki jih muči doseg. Kolikokrat na leto pa naredite več kot 300km v enem dnevu (ali še bolje v enem kosu)? Če je odgovor večkrat na teden/mesec, potem vas razumem in trenutni EV-ji še niso (in vprašanje, če sploh kdaj bodo) za vas. Če je pa to 1x mesečno ali manj, potem so pa vaše sanje o poceni EV-jih s 600km dosega navadno jokanje.

Jaz sem svoj EV, ki ima 300km avtocestnega dosega v dobrem letu lastništva potreboval natanko 3x filat na hitrih polnilnicah, da sem lahko prišel na cilj. Z bencinarjem sem bil pa 1x tedensko na črpalki. Je pa res, da imam sorazmerno malo daljših voženj.