Okolju prijazni avtomobili

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
A se spomnite kako je luka51 iskal 12V akku in je dobil na uradnem servisu AGM ceneje kot preko trgovine z avtodeli? Ja, se mi je zdelo, da se spomnite.
Izjeme najbrz ne potrjujejo pravila.
Avtodistribucija zagotovo ne pridaja delov z minimalno marzo.
Ogromno zmecejo denarja v oglasevanje in tega ne bi pokrili z xy% rvc na nabavno ceno pri proizvajalcu.
Saj se kar nekaj delov za avtomobilsko industrijo dela v Sloveniji. Bi bilo zanimivo izvedeti prodajno ceno proizvajalcu avta in potem njegovo ceno kupcu avta.
Naj nekdo zvoha koliko hidria dobi za ogrevalne svecke , in koliko te svecke stanejo mene ko pridem po njih na servis.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ravno toliko kot izjava, da so cene od proizvajalca 4x višje. Od palca :p

Resnica je kot vedno nekje vmes, še vedno trdim da proizvajalec nima kaj več kot 500€ RVC na avto od teh servisnih storitev ko je avto že enkrat prodan. Drugo je pooblaščeni servis, ti imajo kar lep biznis, kar je razvidno iz letnih poročil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ravno toliko kot izjava, da so cene od proizvajalca 4x višje. Od palca :p

Resnica je kot vedno nekje vmes, še vedno trdim da proizvajalec nima kaj več kot 500€ RVC na avto od teh servisnih storitev ko je avto že enkrat prodan. Drugo je pooblaščeni servis, ti imajo kar lep biznis, kar je razvidno iz letnih poročil.
500 EUR RVC na avto v celotnem življenskem obdobju? Malo nakladaš to, ne?
Pa dajva SAMO olje vzeti. Cena olja je 110 eur na menjavo za 2.0 hibrida. Recimo, da se voziš 30.000 letno, torej 220 eur letni. 5 let ziher voziš na servis zaradi garancije. 1100 eur. Pa recimo, da ima servis 40% popusta = 660 eur. Pa recimo, da Toyoto stane to olje 100 eur (pa je NE), torej 560 eur čistega SAMO OD OLJA. Dodaj še drugi potrošni material in dejstvo, da lastniki Toyot (sploh hibridov) nadpovprečno pogosto servisirajo na pooblaščencu tudi po poteku garancije, pa smo tam. Brez morebitnih okvar, kjer se zneski začnejo lepo dvigovati.
Kot rečeno: bogi so.

Še glede tvojega komentarja o 4x ceni. Naj nekdo napiše koliko je plačal za prednje diske in ploščice na Toyoti, pa da vidimo koliko sem zgrešil. Edino ne vem, če se lahko dobi Toyota brandane diske in ploščice drugje. Ampak recimo vzemimo primerjavo z ATE diski, ki so vsaj enake kvalitete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Kaj pa ko je dal za 6 jebenih čepov za prag 38eur.
Če je bil aku ceneje ne pomeni, da je ostalo tudi. In ja praviloma so original deli občutno dražji.
Hehe, jaz sem pa mislil, da je 5 EUR drago za en je... gumijast čep za trizvezdno premijo. Bi ga iz Autodoca dobil za 1,5 EUR, ampak se mi ni dalo čakat pol leta za naslednje naročilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Citat:
Our Next Energy (ONE), a Michigan startup, fitted a 2021 Tesla Model S with its own experimental battery and took the electric car on a road trip across the state in December. The prototype battery completed a 752-mile road trip in the dead of winter without stopping to recharge once, according to the company.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
To je potem kar dober rezultat, 1210 km v 13-ih urah in pol s povprečno hitrostjo 90 km/h, brez postankov.

Za primerjavo jaz se moram moram s hibridom, ki ima 43 L tank, ustaviti 3x na približno takšni razdalji in ob nekje enakem skupnem času vožnje do cilja. Namreč porabim nekje 2 in še malo tanka goriva za celotno pot (zato 3x postanek) plus dodatno čakanje na vsaj eni meji (to je običajno nekje okoli 30 minut). Zdaj ne vem, kakšna je moja povprečna hitrost (očitno podobna), a vsekakor ne vozim varčno, najmanj do omejitve, kjer se le da, vmes so tudi gorata področja (pomeni na polno v klanec).
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Sreča, da so termoelektrarne eko-bio. :)
O zelenih nuklearkah pa bi prebivalci Pripyat-a vedeli povedati kaj več... :)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Prebivalci Sovjetske zveze znajo povedati kaj več o marsičemu.
Kar pa ne pomeni, da je večina sveta vzela nuklearke luftarsko.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Zakaj bi metali rusko drvarnico v kateri so izvajali eksperiment mimo vseh pravil v isti kos z moderno grajenimi nuklearkami?
In zakaj bi zanemarili dejstvo, da je ne prestara termoelektrarna bolj cista in ucinkovita kot xy razprsenih, napol ogretih in v jutranji konici stojecih dizlakarjev?
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Aja pa jedrski odpadki, jih boš kar na dvorišče vsipal al pa v črni keson ? :) Da ne začnemo o razpolovni dobi...
Pa odlaganje odpadnih baterij, kam ? Če se jih ne da ponovno uporabiti ? Kar v Savo ?
Pol pa ljudje jamrajo zaradi ene boge vetrne elektrarne - kao hud vpliv na okolje (ptice), nuklerke so pa zelene... :D

Nesreče so bile tudi na zahodu (dejansko sem imel v spominu le Three mile island in Fukushimo):
Glede na to, da je zame Japonska ena najbolj razvitih držav, ne bi verjel, da je Fukushima pri njih sploh možna.
Aja grajena je bila mimo vseh pravil ja, luftarsko.

"Eko 0,00 emission"
Nobena termoelektrarna tega ne dosega, je pa res emisij bistveno manj kot pri individualnih kuriščih, oz. posameznih avtomobilih.
 
Nazadnje urejeno: