Okolju prijazni avtomobili

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Tole je pa odgovor industrije na podaljševanje življenjske dobe:

Je to prava smer?

Podobne ideje ima tudi Stellantis:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Astra PHEV ultimate za 40k€

crkneš od smeha. Let's go green. :evil:
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Prav gledam, če želiš imeti spodobno konjenico, si obsojen na hibrida in ceno k plenice ne zdržijo več za ta rang vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.072
113
Astra PHEV ultimate za 40k€

crkneš od smeha. Let's go green. :evil:
Jaz sem od Cliota 1 dalje Opel fahrer, ampak dvomim da bom ostal. Sicer mi je ta Astra ful všeč, samo 1,2 3 zyl motorček mi je nedopusten, naslednja opcija pa je takoj hybrid. Sicer 180 konjev se sliši fun to drive, ampak dečki cena 40k če želim imet gretje sedežev in metalic barvo... Pa saj to je Astra, ni to Mercedes. In spet gledano iz drugega stališča. Zakaj že kupimo hybrida? Da prišparamo pri bencinu! Ampak razlika med bencinarjem 1,2 in naslednjim hybridom je 8 do 9000 eurov. Koliko je to bencina? Za 10 let? Skratka, pritisnili so nas v kot. Tako z astronomskimi cenami, kot z eko terorizmom.
Ravno sma se z ženo pogovarjala o naslednjiku, ker bo njena Astra stara že 17 let, pa sem ji rekel, da raje kupim Dacio za 16K ostali denar pa zagonimo, bo več haska, samo se ne strinja ravno z Dacio.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Poglej še k VW, videl, da ima Golf še vedno spodoben nabor bencinarjev. Je pa res, da ni nič več poceni.
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
213
41
28
ljubljana
Jaz sem od Cliota 1 dalje Opel fahrer, ampak dvomim da bom ostal. Sicer mi je ta Astra ful všeč, samo 1,2 3 zyl motorček mi je nedopusten, naslednja opcija pa je takoj hybrid. Sicer 180 konjev se sliši fun to drive, ampak dečki cena 40k če želim imet gretje sedežev in metalic barvo... Pa saj to je Astra, ni to Mercedes. In spet gledano iz drugega stališča. Zakaj že kupimo hybrida? Da prišparamo pri bencinu! Ampak razlika med bencinarjem 1,2 in naslednjim hybridom je 8 do 9000 eurov. Koliko je to bencina? Za 10 let? Skratka, pritisnili so nas v kot. Tako z astronomskimi cenami, kot z eko terorizmom.
Ravno sma se z ženo pogovarjala o naslednjiku, ker bo njena Astra stara že 17 let, pa sem ji rekel, da raje kupim Dacio za 16K ostali denar pa zagonimo, bo več haska, samo se ne strinja ravno z Dacio.
Dacia dol,Dacia gor.
Denarja verjetno ne serjemo,talci eko fašistov pa tudi ne želimo postati.
Bo Sandero stepaway na plin dobra izbira,za relativno malo denarja,pa značka gor ali dol.
Denarnica odloči na koncu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem bil tik pred tem, da kupim tega hibrida (letnik 2017, motor pa je enak). Potem pa sem na forumih bral same grozljivke. V bistvu je problematičen cel sklop in ne samo baterija, največja težava pa je to, da brez baterije avto ne dela, čeprav bi komlt lahko odklopil hibridni del in dalje vozil na dizel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
To je vse green, pa zeleno, pa... Čez 10 let bodo pa baterije problem in vse ostalo. Ista zgodba z dizli izpred 25 let. Takrat so subvencije padale za dizle, sedaj so pa največji strup na svetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift in novaa

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Najprej sem mislil, da dajo še eno rundo baterij poleg in sem se začel spraševati o prostoru in teži v avtu, ampak zdaj vidim, da gre v resnici za dvojni e-motor. Zanimivo bo videti kakšna bo dejanska poraba, čeprav glede na to da gre za športnika je to bolj postranskega pomena :cowboy:

Beim EQE 43 MATIC gibt Mercedes-Benz einen kombinierten WLTP-Verbrauch von 22.5-19.7 kWh auf 100 km an d.h. eine WLTP-Reichweite von 462-533 km. Der EQE 53 4MATIC+ wird hingegen mit 23.2-20.3 kWh/100 km angegeben, was 444-518 km Reichweite entspricht.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Me Tesla kot nek beta avto, ki še ni glih zares za kupit, sploh ne zanima, zato na to niti pomislil nisem :cool:
Ma pa ta merčka, če se ne motim L4 sistem za avtonomno vožnjo, tako da v bistvu Tesla nit ni izbira v tem rangu.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
AMGjev EQE

s tem bi se pa dalo živet

Še 2 varianti pa sploh ne boš imel več šipe spredaj ampak samo še zaslon :valjamse: . Čisto pretiravajo s temi zasloni znotraj. Včasih se je govorilo toliko čez tisti prvi zaslon v tesli-s danes pa že skoraj zaostajajo za vsemi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa