odstranitev dpf filtra

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Priporočate koga, ki to profesionalno opravi. Pomožnosti Gorenjska, Ljubljana.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Sicer pa čist tako, v kolikor gre za kakšno staro kanto ki je že takrat imela DPF ne vidim težave, ti lahko to reši vsak šalobajzar, če pa je kakšna bolj novodobna zadeva + potencialno vmes kakšni adbluji, 2 AGR ventila in podobno pa ne vem če lahko ravno vsak to dela...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Sicer pa čist tako, v kolikor gre za kakšno staro kanto ki je že takrat imela DPF ne vidim težave, ti lahko to reši vsak šalobajzar, če pa je kakšna bolj novodobna zadeva + potencialno vmes kakšni adbluji, 2 AGR ventila in podobno pa ne vem če lahko ravno vsak to dela...

Gre za motor multijet 1.6 letnik 2011 lih neki novga ni?
Tale SMD d.o.o. mi je najbljižje. Če bi mu kake reference pa se tudi kam zapeljem.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
1.6 mjet obstaja za vzhodne zrge (Indija...) tudi v verziji brez DPF tako da ja... :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Peš raje hodi in nam ne onesnažuj zraka.
Zaradi tebe bo kdo 14 minut prej umrl.
Groza kak se sploh lahko spomniš na kaj takega.

Sedaj pa zares.

Kaj ven skurit pa se ga ne da?
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113

Čiščenje me ne zanima, stvar mi še deluje bp... Vendar se mi je začela regeneracija pogosto prižigat, saj imam sedaj le bolj kratke vožnje. Prej pa je avto naredu vsak dan cca 60 km. In stvar bo spet kmalu na istem. Zato ga hočem dat ven.

Still avti ponavadi kadijio zaradi zjebanih šob ne toliko zaradi izgrajenega dpf filtra. Vidim, da ne bom dobu informacije o kaki referenci, kdo to dela strokovno, predvsem preprogramiranje. Na drugih forumih sem zasledil, da je neka firma iz Ribnice dobra, ampak mi je to mal daleč, ker moraš avto pustiti tam. Če bo sila ga bom pa tudi peljal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
saj ni samo preprogramiranje v igri. V vsakem primeru boš brez avta. Ker je treba filter dol vzet in povrtat. pa potem preprogramirat.
pa kadil bo potem in ne zaradi zjebanih šob.
Pa upaj da ga bojo predu preprogramirali in ne tak kot marsikeri šalabajter ko samo briše javlanje napak in rešeno
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Iz Ribnice je RSR. Odstraniti se ga ne sme, ker potem se turbina rada prevrti in ti gre v maloro, ker nima upora. V dpf-ju se odstrani satovje in da neko blendo baje...Drugace pa mislim, da ti ga potem obenem se cipira gratis al za male pare. Preveri raje na njihovi strani, ker nisem 100%
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Mene pa zanima a če se ti majstr gor priklopi lahko vidi ali...
1) je vozilo čipirano...
2) je DPF "predelan"...

Sem kupil dizla iz druge(tretje) roke in gre bolje kot sem pričakoval...plus da mi je že ene parx pokadil (ne vedno) ko sem ga pohodil...

Ma pa 1.4 d4d znano da tudi tako puca DPF z malo dima...baje da se to reši z reprogramiranjem...

EDIT: preden kdo začne s šobami....je šel mesec dni nazaj BP čez tehničnega...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Iz Ribnice je RSR. Odstraniti se ga ne sme, ker potem se turbina rada prevrti in ti gre v maloro, ker nima upora. V dpf-ju se odstrani satovje in da neko blendo baje...Drugace pa mislim, da ti ga potem obenem se cipira gratis al za male pare. Preveri raje na njihovi strani, ker nisem 100%

Tega iz Ribnice hvalijo, vendar kot pravim mi je daleč. Kako to misliš, da se turbina prevrti, a ni to elektronika, ki skrbi za to? Pravijo, da ravno zabasna filter zjebe turbino.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
Mene pa zanima a če se ti majstr gor priklopi lahko vidi ali...
1) je vozilo čipirano...
2) je DPF "predelan"...

Sem kupil dizla iz druge(tretje) roke in gre bolje kot sem pričakoval...plus da mi je že ene parx pokadil (ne vedno) ko sem ga pohodil...

Ma pa 1.4 d4d znano da tudi tako puca DPF z malo dima...baje da se to reši z reprogramiranjem...

EDIT: preden kdo začne s šobami....je šel mesec dni nazaj BP čez tehničnega...

Na tehničnem pri nas ne merijo izpust sajastih delcev.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.644
3.896
113
saj ni samo preprogramiranje v igri. V vsakem primeru boš brez avta. Ker je treba filter dol vzet in povrtat. pa potem preprogramirat.
pa kadil bo potem in ne zaradi zjebanih šob.
Pa upaj da ga bojo predu preprogramirali in ne tak kot marsikeri šalabajter ko samo briše javlanje napak in rešeno

To sicer dvomim, ker napake zbriše, vendar se potem takoj pojavi, ko zazna napako.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
Glej eni nastavijo tak da računalnik preprosto ne javlja več napak potem se pa jebeš ko kaj ne dela. Sem videl že na večih avtih tako "preprogramiran" dpf
bingo!
lokalni mehanik ima "mojstra", ki dpf off naredi za 100eur,
stolče ven DPF adijo živjo

potem pa imamo v delavnici VAG tdi ki ne vleče, odklopiš LMM, N75 - ni napake v spominu napak, iskanje okvare npr elektromagnetnega ventila za vakuum praktično onemogočeno, saj motorni ECU stalno briše napako oz je ne ohranja v spominu, motorna lučka na števcu se ne prižge...
damo pregledat ECU, glej ga zlomka, zasilni program je nekdo boost z 0.5Bar dal kar na željeni tlak 1.5Bar (številke so primer), zasilnega delovanja za preprečitev hujše okvare na motorju praktično ni

ljudi, ki se dejansko spoznajo na mapiranje v SLO je na prste ene roke, za ostale, ki so včasih lotali playstation konzole in sedaj "tunajo" pa zmanjka ostalih prstov, kljub temu, da si bos...